Alibeyköy Su Kaçak Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Evlere, binalara, iş yerlerine veya konutlara suların taşınması için kurulan su tesisat borularında kimi zaman bir arızalanma meydana gelir ve bu arızalanma da kötü sonuçları beraberinde getirir. Su tesisat borularının zaman zaman çatlaması veya kırılması su kaçaklarına neden olur.

Bu kaçaklar da çevredeki duvarları zamanla aşındırır ve bu aşınma sonucunda komşularımızın tavanına sızarak üzerlerine damlalar halinde dökülür. Bunun yanında su kaçakları sırasında ortaya çıkan sular duvarda rutubetlenmelerin oluşmasına, nemlenmelerin meydana gelmesine sebep olur ve su faturalarının kabarık gelerek sizleri maddi zarara sokmasına neden olur.

Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya geldiğiniz zaman su tesisat borularınızdan kaynaklı olarak su kaçaklarının ortaya çıktığını anlamanız gereklidir. Bu kaçakların zamanında onarılması veya engellenmesi gereklidir. Aksi takdirde su kaçakları sırasında ortaya çıkan sular duvarları tamamı ile aşındırır ve bu da duvarlarda çöküntülerin meydana gelmesine neden olur. Bu yüzden su kaçağını bulmak ve bu kaçakları onarmak için gerekli işlemler yapılmalıdır.

Kurumsal firmamızın Alibeyköy su kaçağı tespiti şubesinin dalında uzman olan personelleri evinizin su tesisat borularından kaynaklı olarak ortaya çıkmış olan su kaçaklarını tespit etmek için üstün modern teknolojik aletler kullanır. Bu teknolojik aletler kurumsal firmamızın bünyesi altında bulunmaktadır. Bu teknolojik aletler ile yardımlarınıza gelen Alibeyköy su kaçak tespiti şubemizin uzmanları işlemlerine başlamak için teknolojik aletlerin kurulumunu yapar. Daha sonra elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazını devreye sokarak evin su tesisat borularını tespit etmeye çalışır.

Bu teknolojik alet sayesinde duvarları veya fayansları kırmadan su tesisat borularının tespitini yaparız. Bu işlemden sonra dalında uzman olan personellerimiz kaçak su tespiti işlemine geçer. Bu işlemi gerçekleştirmek ve kaçak su tespiti yapmak için akustik ses dinleme ve termal görüntü alma cihazını kullanır.

Bu teknolojik aletlerden akustik ses dinleme cihazı duvarların dışından ses dinleyerek su kaçaklarının ana kaynağını bulmaya yarar. Termal görüntü alma cihazı ise pimaş gider hatlarında meydana gelmiş olan su kaçaklarını tespit etmek için kullanılır. Bu iki teknolojik alet sayesinde evde oluşmuş olan su kaçaklarının yeri tam olarak tespit edilir ve gerekli işlemler uzmanlarımız tarafından yapılarak su kaçakları onarılır.

 

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • Büşra Kaynarca

    17/05/2017,17:17

    Alibeyköy su kaçağı tespiti için rahatsız ettim, daireiremizde su sızıntısı oluyor, ara sırada alt kata su kaçıyor, eyüp yada alibeyköy ilçelerine su kaçak tespiti için geliyormusunuz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X