Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Banyo Gider Kaçağı

Yaşam alanı içinde kişilerin ortak kullanım bölgesi olan banyolar, kişisel temizlik adına bir evin olmazsa olmazdır. Ayı zamanda ortak kullanım alanı olması hijyen bakımdan da son derece önemlidir. Ancak banyo gider kaçağı gibi bir problemi olan banyonun hijyenini sağlamak bir ev hanımı için oldukça güç olacaktır. Çünkü farklı boyutta oluşabilen arızalar bazen sadece koku ile kendini belli etse de bazı durumlarda dışa su basması gibi görülmesi de mümkündür. Banyoda oluşan koku yüzünden genellikle ev hanımlarının denemedikleri güzel kokulu temizlik ürünü ya da gider tıkaçları kalmamıştır. Yalnız oluşan koku giderin tıkanmasından kaynaklı olduğundan gider açılmadığı sürece ne yapılırsa yapılsın çare olmayacaktır. Bununla birlikte sıcak suyun geçtiği kanalda oluşan arıza banyo gideri kaçağı şikayetini oluşturabilir. Su tesisatı oldukça sürpriz çıkaran bir çalışma alanı olduğundan bir noktada görülen arızanın ana kaynağı aslında farklı bir noktadan gelişiyor olabilir. Bunu birbirinden ancak alanında eğitimli tesisat firmaları ayırabilir.

Banyo Gider Kaçağı Tespiti

Su tesisatı birbirine bağlantılı kanallardan oluşmasından dolayı, sizlerin yaşadığı arızaya uzman eller tarafından müdahale edilirse, sorunun kaynağı kısa sürede saptanması çok daha kolay ve maliyeti düşük olacaktır. Banyolarda en sık yapılan hatalardan biri olan küveti doğru orantıyla yerleştirmeme ve etrafına çekilen silikon malzemenin son derece kalitesiz olup, sızdırmazlık oluşturmaması banyo gideri kaçağı gibi sorunların oluşmasına neden olmaktadır. Banyoda oluşan bu arıza çoğu zaman kendi içinde bir belirti oluşturmaz ama alt kattın tavanından çıkış noktası bularak damlama ya da küflenme gibi sorunları yaratabilir. Aynı zamanda banyo içine sızıntı yapan Gider Kaçağı, banyonun sürekli ıslak kalmasına ve buna bağlı olarak koku oluşmasını sebep olacaktır. Buda ev halkının banyoyu gönül rahatlığıyla kullanamamasına ve temiz tutamamasını da beraberinde getirir.

Ev içinde her alanın temizliği önemlidir ama ortak kullanım alanlarında bakteri üreme ihtimali yüksek olduğu için sağlık açısından daha fazla önem teşkil etmektedir. Sizlerin ve komşularınızın hijyenik bir ortamda kişisel temizliğinizi yapabilmeniz adına Tufan Tesisat firmamız her daim hizmetinizde olacaktır. İstanbul geneline servis hizmeti sunması, sizler hangi bölgede olursanız olun geniş servis ağı sayesinde sizlere en yakın teknik ekip arıza bildiriminde bulunduğunuz gün yanınızda olacaktır. Yanınıza ulaştığında beraberinde akustik dinleme cihazı, termal kamera gibi tesisat arızalarının noktasal saptanmasında kullanılan cihazları da getireceğinden çok zaman geçmeden arızanız bulunacak ve hemen tadilatına geçilecektir. Tesisat arızası olan banyo gider kaçağı, birçok noktadan gelişebileceği için banyonun tamamı incelemeye alınır ve giderdeki kırılma, delinme gibi arızalarla birlikte tıkanıklıklarda rahatlıkla saptanabilir. Son derece uzman ve sektörün öncü firmaları arasında bulunan bir kuruluş tarafından hizmet almak isterseniz, sizlere ulaşmamız için dilediğiniz zaman bizlere bir telefon etmeniz yeterli olacaktır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X