Başakşehir Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Evlerinizin su tesisat borularından kaynaklı olarak ortaya çıkmış olan su kaçaklarını tespit etmek eski usul yöntemler ile çok zordu. Çünkü eski usul yöntemler ile çalışmakta olan ustalar su kaçaklarını tespit etmek için banyoların bütün fayanslarını veya duvarlarını kırardı.

Bunun nedeni ise su tesisat borularının duvarların veya fayansların içinden geçmesidir. Bu gibi sebeplerden ötürü kırma ve parçalama yapılarak su tesisat borularına ulaşılır ve burada gerekli işlemler yapılarak su kaçakları onarılırdı. Ancak duvarların kırılması veya fayansların parçalanması yüzünden büyük maddi zararlar ortaya çıkar. Bunun yanında evlerin inşaat alanına dönmesi de zamansal kayıplara neden olur.

Kırılan fayansların tekrardan onarılması yüzünden banyo ve tuvalet gibi yerlerde uzun süre kullanılamaz hale gelir. Bu yüzden bu sorunların çıkmasına engel olmak ve su kaçak tespiti yaparken  kırmadan işlemlerin yapılması için dalında uzman olan personellerden yardım alınmalıdır. Çünkü dalında uzman olan personeller kırmadan su kaçağı tespiti için üstün modern teknolojik aletler kullanır. Bu teknolojik aletler Başakşehir su kaçağı bulma şubemizin altyapısı altında bulunan akustik ses dinleme, elektromanyetik su tesisat ve boru bulma ile termal görüntü alma cihazlarıdır.

Başakşehir su kaçak tespiti şubemizin uzman personelleri evlerinize su kaçakları için yardıma geldiklerinde yanlarında üstün modern teknolojik aletleri de getirirler. Bu teknolojik aletlerin yardımını alarak işlem yapar ve bu şekilde sizlere maddi veya manevi sorun çıkaracak faktörleri engellerler.

Uzman personellerimiz işlemlerinde öncelikli olarak elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazını kullanmaktadır. Bu teknolojik alet su tesisat borularının yerini tespit etmeye yarar. Su tesisat borularının yeri tespit edildikten sonra akustik ses dinleme cihazı kullanılarak su kaçakları sırasında meydana gelen su sesleri dinlenir.

Bu seslerden yola çıkılarak su kaçaklarının ana kaynağına ulaşılır ve bir kaç fayanslık bölge yerinden çıkarılarak su kaçaklarına neden olan arızalı su tesisat borusuna ulaşılır. Su tesisat borusu uzman personellerimiz tarafından onarılır veya değiştirilir. Bu işlem ile birlikte su kaçakları engellenir. Başakşehir su kaçağı şubemizin uzman personelleri son olarak termal görüntü alma cihazını kullanır ve su tesisat borularının geçiş noktalarından görüntüler alarak başka kaçakların olup olmadığına bakar ve bu şekilde işlemlerine son verirler.

 

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • Suat Durmaz

    17/05/2017,16:50

    Başakşehir boğazköy deki yeni yapılan villalarda su sızıntısı tespiti yaptırmak istiyoruz, bazı katlarda alt kata bir su kaçağı sorunu meydana gelmekte, tüm villalarda bu durum nadiren görülmekte, bu sorunlarını önüne geçmek için çözüm bekliyoruz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X