Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Bodrumdan Su Çıkıyor

Toplu yaşam alanlarında görülen tesisat arızalarında, arıza hangi daireyi kapsıyor ise genelde o daire sakini sorunla baş etmek zorunda kalıyor. Ancak bilinmelidir ki binalarda çatı sorunları ve temel kaynaklı sorunlar tüm binayı etkileyen ve aslında ortak bir karar ile çözüm yoluna varılması gereken problemlerdir. Örneğin; kişilerin Bodrumdan Su Çıkıyor şikayeti sadece bodrum katı oturanının problemi değildir. Eğer sorun temelden kaynaklanıyorsa, tüm bina sakinleri yapılacak olan tadilattan sorumludur ve gereken bedeli üstlenmekle yükümlüdür. Aksi halde ihmal edilen ve onarılmayan yoğun Su Kaçağı sıkıntıları, binanın ciddi ölçüde temelden zarar görmesine ve hatta geri dönüşü olmayan problemler doğurmasına neden olabilir. Toplu yaşam konutları inşa edilme aşamasında temelde olası problemlere karşı drenaj boru hattı çekilmesi zorunludur. Bu boru hattı yapı gereği deliklidir ve temelde görülen kaynak suyu ve benzeri gibi toprağın emdiği su yoğunluğunu deliklerden içeri alarak bağlı olduğu rögara tahliye görevini görmektedir.

Kaynak suyu bina temeli kazıldığında görülmemiş olsa da bir süre sonra kendini gösterebilir ve drenaj boru hattı döşenmemişse sonradan bu hattın döşeme uygulaması oldukça zor ve maliyeti yüksek bir uygulamadır. Eğer bu tip bir problemle karşılaşıldığında drenaj boru hattı döşeli değilse, yapılacak tek çare temelden daha aşağı bir seviyeye bir kuyu inşa edilmeli ve temelde görülen kaynak suyunu otomatik pompa sayesinde rögara tahliye edilmesi sağlanabilir. Bunun yanı sıra Bodrumdan Su Çıkıyorprobleminin farklı sebepleri de olması mümkündür. Kanalizasyon borularında tıkanıklık ya da borulardan birinin patlaması gibi oluşumlarda bu problemin gün yüzüne çıkmasına neden olabilir. Bir diğer sorun ise şebeke su hattı üzerinde oluşan bir arıza da olabilir. Bu iki problemi birbirinden ayırmak çoğu zaman mümkündür. Eğer görülen su ara ara ve pis kokulu bir oluşumsa kanalizasyon arızası olması büyük ihtimaldir. Ancak su yoğun şekilde zeminden yukarı yükselme gösteriyor ve berrak bir yapıya sahipse bu durumda şebeke arızası olduğunun göstergesidir. Şebeke arızalarında Sular İdaresini armanız yeterli olacaktır.

Gelen yetkili servis sizlerin arızasını sorunsuz şekilde tadilatını yapacaktır. Yalnız kanalizasyon yönünde veya diğer belli belirsiz bir nedenden ötürü ciddi bir Su Kaçağıproblemiyle karşı karşıyaysanız, o halde sizlere tavsiyemiz alanında uzman kişilerden teknik servis almanız olacaktır. Bu konuda oldukça deneyimi sahip Tufan Tesisatfirmamız, sizlerin her konuda gelişen tesisat arızalarınızda üstün bir hizmet sağlama potansiyeline sahip olduğunuz bilmelisiniz. Eğitimli personellerden oluşan kadromuz, teknolojinin son sistem cihazlarına sahip şekilde sizlerin sorunlu alanınıza ulaşır ve kırmadan yaptığı su kaçağı tespitiyle birlikte kısa vadede sorununuzun onarım işini de halledeceğinden emin olabilirsiniz. Amatör tesisat ustalarıyla günlerce uğraşmak yerine işinde ehil bir topluluktan hizmet almak sizler için çok daha avantajlı olacaktır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X