Büyükçekmece Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Su kaçaklarının ortaya çıkmasında tesisat borularında meydana gelmiş olan arızalanmalar neden olur. Bu arızalanmalar kimi zaman tesisat borularının kurulumu sırasında yapılan yanlış işlemlerden  ( Contaların yanlış takılması, defolu tesisat borularının kullanılması vs.. ) kaynaklı kimi zaman da tesisat borularının eskimesinden kaynaklı ( Borularının zaman zaman temizlenmemesi veya değiştirilmemesi ile kireçlenmelerin, tortulaşmaların ortaya çıkması.. ) olarak ortaya çıkar.

Bu gibi etkenler çerçevesinde de su kaçakları oluşur ve su kaçaklarının oluşmasından sonra evlerin duvarlarında rutubetlenmeler, nemlenmeler oluşur. Bunun yanında su faturaları kabarık gelir. Bu yüzden su kaçaklarını bulmak ve bu kaçakları tamir etmek için kurumsal firmamızın dalında uzman olan personelleri işlemler yapar.

Su kaçakları nasıl bulunur ve bu kaçaklar bulunurken nasıl bir işlem yapılır ?

Büyükçekmece su kaçağı şubemizin dalında uzman olan personelleri su kaçakları ve su kaçak tespitini yapmak ve bu kaçakları onarmak için teknolojik aletler kullanır.

Bu teknolojik aletler su tesisat borularının yerini kırmadan belirlemek için kullanılan elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazı ile su tesisat borularından kaynaklı olarak ortaya çıkmış olan su kaçaklarını tespit etmek için kullanılan akustik ses dinleme cihazı ile elektromanyetik su kaçağı bulma robotlarıdır.

Büyükçekmece su kaçağı şubemizin dalında uzman olan personelleri tesisat borularını tespit ederken elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazını kullanır ve bu teknolojik cihazın yardımı ile size maddi zararlar verecek sorunlar çıkarmadan su tesisat borularının yerini tespit ederiz.

Su tesisat boruları tespit edildikten sonra akustik ses dinleme cihazı devreye sokulur. Bu cihaz su tesisat borularının geçtiği noktalardan veriler alır ve veriler sonucunda su tesisatı arızalanmasının nerede olduğunu ve su kaçağının ana kaynağının tam olarak hangi noktada olduğu bulunur.

Su kaçağının ana kaynağı bulunduktan sonra fayanslarınızdan bir kaç tanesi yerinden çıkartılır ve su tesisat borularına böyle ulaşılır. Arıza belirlenir ve arızalanmanın derecesine göre ya tesisat borusu değiştirilir ya da yalama yapılarak su kaçağına neden olan etken onarılır. Bu şekilde su kaçakları veya su sızıntıları gibi sorunları engellenmiş olunur.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X