Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Evinizde veya işyerinizde su kaçağı mı var?  Kaçağın yerini tespit etmek için evinizin inşaat alanına dönmesinden mi korkuyorsunuz? Esenyurt su kaçağı tespitinde tüm bu  korkularınızı ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmamızın kullandığı son teknoloji cihazlar sayesinde artık su kaçağında yer tespiti sanıldığı kadar zor ve tadilat gerektiren bir durum değil. İşinde uzman personelimiz kullandıkları akustik ses dinleme robot cihazı ile su tesisatınızı takip ederek bir tarama işlemi yapar.

Cihazda ses dinlemesi yapıldığı için sesin anormal geldiği yerlerde su kaçağı teşhisi konulur. Tespit sırasında tadilat urumu olmadığı için su kaçağı tespitinden sonra yapılacak ufak bir onarım işlemi ile sorunlarınız halledilir. Esenyurt su kaçağı tespitinde gereksiz tadilat masraflarına girmenize de gerek kalmaz.

Su Kaçaklarının Nedenleri ?

Su kaçaklarının ortaya çıkmasında su tesisat borularının arızalanması etkilidir. Su tesisat borularının geçiş noktalarında meydana gelen bir çöküntü veya göçük su tesisat borularının zedelenmesine neden olur ve bu yüzden de su tesisat boruları kırılarak veya parçalanarak su sızıntılarının oluşmasında etkili olur.

Bunun yanında su tesisat borularının kurulumu yapılırken yapılan yanlış işlemler de su kaçaklarına neden olan faktörlerdendir. Su tesisat borularının kurulumunu yapan ustalar kimi zaman contaları yanlış takar veya boruları tam olarak iç içe geçirmez. Bu ve buna benzer durumlar ortaya çıktığında da yapılan yanlış işlemler yüzünden kaçaklar ortaya çıkar. Bu yüzden su tesisat borularından kaynaklı olarak meydana gelmiş olan su kaçaklarını çözüme kavuşturmak için Esenyurt su kaçağı şubemizin uzman personellerinden yardım alınız.

Esenyurt su kaçağı şubemizin uzman personelleri su kaçaklarında öncelikli olarak elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazını kullanır. Bu teknolojik cihaz ile su tesisat borularının yeri tespit edilir. Daha sonra akustik ses dinleme cihazı ve elektromanyetik su kaçağı bulma dedektörleri kullanılarak su kaçaklarının ana kaynağı bulunur. Kaçakların ana kaynağı bulunduktan sonra arızalı olan su tesisat borularının onarımı yapılır. Onarım yapılamayacak halde olan su tesisat borularının ise değişi yapılır ve bu şekilde su kaçakları tamamı ile Esenyurt su kaçağı şubemizin uzman personelleri tarafından ortadan kaldırılır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X