Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Duvarların ıslanması, nemlenmesi, rutubetlenmesi duvar boyalarının renk değiştirmesi ile tavandan su damlacıklarının akması evinizde, iş yerinizde veya ofisinizde su kaçağı olduğunun kanıtıdır. Bu kaçaklarını tespit etmek eskiden çok zordu.

Çünkü su tesisat sistemlerine ulaşana kadar duvarlar kırılır veya fayanslar parçalanırdı. Oysaki günümüz teknolojik aletleri sayesinde Gaziosmanpaşa su kaçağı tespitini çok hızlı, kırmadan parçalamadan halledebilmekteyiz. su kaçağı tespiti için uzman ekiplerimiz ve üstün teknolojik aletleri ile kapınıza en kısa sürede gelmekte ve işlemleri gerçekleştirmeye başlıyoruz.

Bu su kaçaklarını tespit etmek adına kamera görüntü alma ve akustik ses dinleme cihazlarını kullanırız. Akustik ses dinleme cihazları ile su kaçağının yerini tespit eder ve onarımını yaparız. Kamera görüntü alma cihazları ile de başka su kaçakları olup olmadığına dair kontroller yaparak işlemleri gerçekleştiririz. Peki su kaçaklarına neden olan faktörler nelerdir ?

Su kaçaklarının temel çıkış noktası su tesisat borularıdır. Su tesisat boruları genellikle duvarların içinden veya fayansların altından geçtiği için çıplak gözle görülemez. Bu yüzden de su tesisat borularında meydana gelmiş olan herhangi bir arızalanmayı da çıplak gözle görmek ve bu arızalanmayı onarmak imkansızdır. Su tesisat boruları zamanla eskimeye başlar ve kireçlenerek pas tutar.

Bu da zamanla tesisat borularının kırılmasına veya çatlamasına neden olur. Böyle bir durumun meydana gelmesi de su kaçakları ile karşı karşıya gelmenize neden olur.

Su kaçaklarını önlemek için uzman personellerimiz ne gibi işlemler yapar ?

Gaziosmanpaşa su kaçağ şubemizin dalında uzman ve eğitimli olan personelleri su kaçakları sırasında meydana gelmiş olan sorunları ortadan kaldırmak için sorunun kaynağına iner. Bunun içinde elektromanyetik su tesisat ve boru cihazını kullanır ve su tesisat borularının geçiş noktalarını tespit ederler.

Daha sonra akustik ses dinleme, elektromanyetik su kaçağı bulma ve termal görüntü alma cihazları da kullanılarak su kaçaklarının ana kaynağına ulaşılır. Bu işlemler sonucunda arızalı olan tesisat boruları değiştirilir ve su kaçakları tamamıyla duvarlarınıza, fayanslarınıza veya evlerinize zarar verilmeden ortadan kaldırılmış olunur.

 

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • Muhittin Yurt

    21/05/2017,13:08

    Evin duvarından su akıyor, ya yan binadan geliyor yada üst katın tesisat borularından bir çatlak olabilir, tam emin olamadığımdan ne tür bir sorun var bilemiyorum, su kaçak tespit cihazı ile dairede bir kontrol yapılmasını rica ediyorum. Gaziosmanpaşa ilçesi merkez mahallesine servisiniz varmıdır ?

    teşekkürlerYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X