Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Günümüzde en çok rastlanan yapılardaki gider tıkanması, yapının yeni ya da eski olmasıyla ilgili değildir. Bina inşaat halindeyken çekilen su tesisatı, temiz ve pis su giderleri olarak ikiye ayrılır. Tıkanmanın oluştuğu pis su atık gideri eğer zamanında doğru eğim verilerek döşenmemişse, binanın her dairesinde tıkanma görülmesi büyük ihtimaldir. Yapının eski olması sadece tıkanmanın etkisiyle oluşan borudaki baskıya borunun dayanamayıp hasar göstermesi durumda önemli rolü vardır. Diğer türlü görülen her yapının atık su giderinde tıkanma olasılığı vardır ve kullanıcılar gidere çeşitli atıklar gönderdiklerinde bu olasılık daha da büyümektedir. Peki, Gider tıkanıklığı nasıl açılır? Bu sorunun cevabı sizlerin seçeceğiniz firma ile değişkenlik göstermektedir. Şöyle ki, tercihiniz amatör bir firmadan yana olursa, bu durum sizlere epeyce pahalıya patlayacaktır.

Çünkü amatör tesisat ekibi, bünyelerine teknolojinin ürettiği hiçbir teknik cihazı kazandırmamalarından dolayı, kendi deneyimlerine dayanarak yapınızda kırma işlemi yapacak ve bu deneyim ne denli doğru sonuç vereceği ise tartışmaya açık bir konudur. Yani bilinçsizce yapınıza vurulan darbeler sonucunda, evinizdeki arızalı alanda bir enkaz yığını oluşacak ve gider açılacak ama hiçbir garanti tarafınıza verilmeyecektir. Amatör tesisatçı, tıkalı alana bir şekilde kırarak ulaşır ama tıkanmanın etkisiyle giderde oluşan hasarı göremez. Bu nedenle sadece gideriniz açılmış ve üzerine bir ton para ödemiş olduğunuz gibi bir süre sonra yeniden arıza yaşama olasılığınız büyüktür. Ancak tıkalı gider açma işleminde uzman firma desteğinden faydalandığınızda, her işlem sistemli şekilde ilerleyecek ve yağınızda hiçbir yer kırılmadığı gibi en ufak bir kirlilik de oluşmayacaktır. Çünkü alanında teknolojinin gücünden yararlanarak büyüyen firmalar, cihazlara dayalı işlem yapar ve işlemini sorunsuzca sonuca ulaştırır. Bir tıkalı kanal açma işleminde robot kamera kullanan profesyonel tesisatçı, arızayı net olarak görebilmesinden dolayı nasıl bir yol izleyeceğini de iyi bilir. Gider içinde tıkanıklığı parçalayıp, giderin açılmasını sağlayan uzman tesisatçı birde gidere tazyikli su basarak yıkama işlemini de yapar ve gideri hem atıklardan hem de oluşan tüm tortulardan arındırır.

Bu sayede kısa sürede kesinlikle yeniden gider tıkanıklığı yaşamaz ve giderinizden kötü kokular yaşam alanınıza yayılmaz. Bununla beraber gider tıkanıklığı açma işlemini sona erdiren eğitimli personel, gider borularında çatlama olasılığı için son kez kamera kontrolü yapar ve eğer böyle bir arıza görülüyorsa bunu da onarır ve tesisatı tüm sıkıntılarından kurtarmış şekilde sahibine teslim eder. Yukarıda belirtildiği şekilde üstün bir hizmet alıp, tesisat arızası yaşamak istemiyorsanız sizler için en doğru adres Tufan Tesisat olacaktır. Uzun yıllardır bu sektörde verdiği hizmetlerle yüksek ölçüde deneyim kazanan firma, uzman kadrosuyla birlikte her arızanızı üstlenebilir potansiyele sahiptir. Detaylı bilgi için firmanın web sitesini ziyaret etmenizi tavsiye eder, kaliteli hizmetten yararlanarak paranızın cebinizde kalmasını önermekteyiz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X