Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Havuz Su Eksiltmesi

Önceden daha çok villa tipi yapılarda havuza rastlarken şimdilerde yeni inşa edilen bina bahçelerinde genellikle havuz bulunmaktadır. Ancak her lüksün birde sıkıntılı tarafı olduğu gibi bu lükse sahip olan yapılarında ortak sorunu Havuz Su Eksiltme problemidir. Su kaybı açısından son derece önem teşkil eden bu problem, geç fark edilip veya onarımı ihmal edildiğinde su kaybı oldukça büyük olacaktır. Havuzun açık ya da kapalı olması, hangi mevsimde sıkıntının görüldüğü önemlidir. Kapalı havuzlarda ısıtma sistemi mevcutsa, günde 1,5 ile 3mm arasında bir su kaybı normal olarak görülmektedir. Çünkü ısınmanın verdiği etkiyle su buharlaşır ve sıcaklık derecesine bağlı orantıda Havuz Su Eksiltmesi oluşmaktadır. Açık alan havuzları kış aylarında kullanılmadığında yazın görülebilen bu sorun, yine hava sıcaklığına bağlı olarak aynı ölçüde su eksiltmesi mümkündür. Ancak günlük eksilen oran 1cm üzerine çıktığında o zaman havuzda bir Su Kaçağı söz konusu olabilir.

Havuz içerisinde su kaçağını oluşturacak çeşitli nedenler bulunmaktadır. Bunların başında su yalıtımı eksikliğidir. Düzgün yapılmayan su yalıtımı özellikle seramik ile kaplanan havuz zemininde derz aralarından sızma yapar ve ciddi boyutta Havuz Su Eksiltmesi problemiyle gün yüzüne çıkar. Bununla birlikte tesisat boruları ve skimmer ile aydınlatma tesisatından arıza gelişiyor olabilir. Bu sorunları net şekilde ancak uzman bir ekip tespit edebilir ve tespiti sonucunda sizlere havuzun nasıl bir tadilat aşamasından geçirilmesi gerektiği aktarılabilir. Beton tek başına su sızdırmazlığını engelleyici bir özellik taşımadığından, şap atılan havuz betonu üzerine içerden ve dıştan su yalıtımı yapılıp, havuz olarak tasarlanan alan suya karşı kendini kilitlemelidir. Yaşadığınız problemin nereden kaynaklandığını öğrenmek adına sektörün öncüleri arasında bulunan Tufan Tesisat ile bağlantı kurabilir, havuz konusundaki tüm arızalara vakıf olan ekibimizden yardım talep edebilirsiniz.

Firmamızla iletişim kurduğunuzda sizlere en yakın servis ekibimiz tarafınıza ulaşacak ve havuzunuzda detaylı yaptığı inceleme sonrasında arızanın kaynağını noktasal şekilde bulacaktır. Derz aralarında sızma yapan Havuz Su Eksiltme probleminde kullanılan güçlü kimyasallar, derz dolgunun sızdırmazlık gücünü artırır ve su kaçağını büyük ölçüde engeller. Ancak bazı kullanılan temizlik ürünleri ve su basıncından ötürü aşırı derecede aşınan derz araları için kimyasal ilaç yöntemi fayda sağlamaz. Bu aşamada sudan etkilenmeyen dolgu malzeme kullanılabilir. Bazı kişiler evlerinin bodrum katına inşa ettiği havuzlarda Su Kaçağı oluşunca, kaçak su direk yapının temeline ineceğinden bir anda endişeye kapılmaktadır. Yapmanız gereken sorunu ihmal etmeden uzman bir firmadan yardım almanız ve problemi kısa sürede çözümlemek olmalıdır. Bizler istediğiniz doğrultusunda yaptığımız işlemlere garanti vermek kaydıyla tüm arızalarınızın tespit ve onarımını yapabilir ve bu işlemleri tamamen modern cihazlardan faydalanarak uygulamaya geçirmekteyiz. İstediğiniz zaman web sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir, beklediğiniz kalitenin çok üstünde hizmet alacağınıza emin olabilirsiniz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X