Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kalorifer Kaçağı

Kış aylarında son derece önem teşkil eden kombi ve kalorifer tesisatı, kişilerin ısınması için döşenmiş bir sistemdir. Ancak bu sistemde farklı olaylardan ötürü bazı arızaların yaşanması mümkündür. Özellikle son yıllarda daha sık karşılaşılan kombi su eksilmesi, Kalorifer Kaçağı gibi sorunlar, yapılarda kullanılan tesisat malzemelerinin yeterli ölçüde kaliteli olmadığını göstermektedir. Kombiler aktif kullanıma geçtikten 2-3 sene sonra tesisat içinde dolaşan su kendi içinde girdiği reaksiyon sebebiyle çeşitli mineraller oluşturur ve bunların sonucunda gereken bakım yapılmadığında bu oluşumlar kir ve pasa dönüşür. Böylece istenilen ısınma sıcaklığına sahip olunamayacağı gibi oluşan pas, basınçlı suyla buluştuğunda tesisatı oluşturan borulara zarar verebilir, tıkanıklığa yol açabilir ve ön önemlisi Kalorifer Kaçağı problemini meydana getirebilir. Su Tesisatları her an nasıl bir sıkıntıyla dışa çıkacağı hiç belli olmaz Bu nedenle biraz dikkatli davranmalı ve gördüğünüz herhangi bir sıkıntıda uzman tarafından yardım almalısınız.

Kombilerde su eksilmesi her zaman Kalorifer Kaçağı probleminin habercisi olmayabilir. Kombide bulunan genleşme tankında bir arıza varsa, kombi suyu dengede tutamaz ve doğru orantıda ev içine ısı dağılımı yapamaz. Bu gibi işlemler kişilerin kendi başlarına çözecekleri bir arıza değildir. Mutlaka günümüz imkanlarıyla çalışmalarını yürüten bir tesisat firmasıyla görüşülmeli ve kombi kalorifer hattınızın genel durumu kontrol edilmelidir. Bu doğrultuda sizlere Tufan Tesisat firmamız yardımcı olabilir ve her şekilde görülen tesisat sıkıntılarınızı sona erdirebilir. Öncelikle bizlere Kalorifer Kaçağı probleminden şüphelenme üzerinde başvurduğunuzda, size en yakın servis aracımız tarafınıza ulaşacaktır. Sıcak ve soğuk su ayrımını yapabilen aynı zamanda Su Kaçağı sıkıntısını noktasal şekilde tespit eden termal kamera aracılığıyla kombi hattı üzerinde bir tarama yapılacaktır. Bunun yanı sıra peteklerinizde belli belirsiz bir sıcaklık varsa her tarafı aynı ölçüde ısınmıyorsa bu peteklerinizin iç aksamında pas oluştuğunu gösterdiği için öncelik olarak tesisatın temizlenmesi önerilecektir.

Tesisatınızdan uzun vadede bir kullanım hakkı bekliyorsanız seçtiğiniz güvenilir firmanın personelleriyle iş birliği yapmanız yerinde bir karar olacaktır. Bizler Kalorifer Kaçağıkonusunda ya da diğer arızalarda müşterilerimize işlemleri anlatarak yol aldığımız için herhangi bir güvensizlik oluşması mümkün değildir. Sonuç itibariyle Kombide genleşme tankına bağlı bir arıza varsa bu arıza onarılır. Eğer Sorun kalorifer hattını oluşturan borulardan kaynaklıysa, o zaman arızanın büyüklüğü doğrultusunda tadilat işlemi yapılacaktır. Yani Su Kaçağı minik deliklerden dolayı oluşmuşsa, bunu özel bir makine aracılığıyla gider içine basılan kimyasal ilaç yöntemiyle kapatmak mümkündür. Ancak borular oldukça kalitesiz ve zaman içinde esnemeye bağlı büyük delik ya da çatlamalar göstermişse, o zaman borunun değişmesi gereklidir. Her iki yöntemde de yaptığımız işe 2 yıl boyunca garanti vermekte olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bizler yaptığımız işten müşterilerimizin uzun vadede yararlanmalarını ve memnun kalmalarını hedeflediğimizden tüm işlemlerinizi titizlikle ele alır ve sorunsuz şekilde bitirerek tarafınıza teslim ederiz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X