Kalorifer Tesisatı Kaçakları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Ev ile iş alanlarının soğuk kış günlerinde ısınma aracısı olarak kullanılan kalorifer hatlarında zaman içinde su saçağı oluşturması olası bir durumdur. Oluşan kaçağın çeşitli sebepleri ve farklı çıkış noktalarının görülmesi de mümkündür. Peteklerin vana kısmında, kombinin bağlantı noktasında, kalorifer hattı borularının delinme ve kırılma gibi durumları değişen boyutta su kaçağı problemini oluşturabilir. Kalorifer problemlerinin başlıca nedenlerinden biri döşeme hatalarıdır. Dairenin şekli göz önüne alınarak gelişi güzel değil, dairenin yapısına uygun şekilde bir açıyla tesisat döşenmelidir. Ayrıca kalorifer hattını oluşturan boruların sıcağa fazlaca dayanıklı ve kullanıma açılmadan önce gereken sızdırmazlık testlerine tabi tutulmuş olması gerekmektedir. Aksi halde sıcağa dayanamayan borular zaman içinde esneme ve buna bağlı olarak çatlama delinmeler yapacaktır. Ayrıca düzgün açı verilmeden döşenen tesisatta zaman içinde biriken kir pas tıkanmaya sebep olur ve buda bağlantı tesisatın bağlantı noktalarında su sızdırmasıyla kalorifer tesisatı kaçakları problemine neden olur.

Aynı zamanda normal şartlarda kış aylarında yüksek gelen doğalgaz faturası, kaçak olma durumlarında daha da yükseleceğini bilmelisiniz. Çünkü kombi sürekli su eksiltecek ve daha fazla enerji yakacak olması doğal olarak faturanın da yükselmesine neden olacaktır. Bunun yanı sıra faturanın yükselmiş olması sizlerin daha iyi ısındığınız değil tam aksine hiç ısınamamanızı da beraberinde getirecektir. Görülen kalorifer tesisatı kaçakları işinde ehil kişiler tarafından üstlenildiği vakit, konut sakinine sorun yaşatmadan kısa sürede uygun bir fiyata sorunun çözülmesi mümkündür. Ancak amatör tesisat ustaları tarafından ele alındığı düşünülürse, yaşam alanında bir kırıp dökme işlemi söz konusu olabilir ve buda doğal olarak hem daire kirliliğine hem de maliyetin artmasına sebep olacaktır. Günümüzde kalorifer su kaçağı uzman kişiler tarafından kırmadan onarılabiliyor ve tesisatın her noktası modern cihazlar eşliğinde kontrol edilerek uzun vadeli bir kullanım imkanı sağlanabiliyor.

Bu konuda uzun senelerden beri insanlara hizmet sağlayan Tufan Tesisat firması, son derece eğitimli ve profesyonel personeller eşliğinde teknolojinin son cihazlarını kullanarak kırmadan su kaçağı tespiti yapıyor ve sistemli bir şekilde tadilatını da üstlenerek sizlere sorunsuz bir hizmet sağlıyor. Faturanızın yükselmesinden dolayı ya da herhangi bir noktada görülen su damlasından ötürü bizlere başvurduğunuzda, tarafınıza uzman ekip yönlendirilir ve tesisat en ince ayrıntısına kadar incelenerek garanti kapsamında tadilatınız yapılır. Akustik dinleme cihazı sayesinde kalorifer tesisatı kaçakları, noktasal şekilde tespit edilir ve eğer arıza kapalı devre içindeyse çok küçük bir kırma işlemiyle arızalı boru yenisiyle değiştirilerek, çalışma alanı kapatılır ve eski görüntüsüne kavuşturulur. Ancak tesisatta çok küçük deliklerden oluşan bir sızdırma problemi varsa bu durumda piyasanın en güçlü kimyasal ilacı gider içine özel bir cihaz yardımıyla basılır ve kimyasal solüsyonun delikleri kapatması sağlanır. Arızanın boyutuna göre onarım işlemine karar verilir ve onarım bittikten sonra sızdırmazlık testleri yapılarak, daire arızadan kurtarılmış şekilde sahibine teslim edilir. Konutlarınızın herhangi bir yerinde oluşan su kaçağı probleminde gönül rahatlığıyla Tufan Tesisat firmasını arayabilir ve üstün bir servis hizmeti alacağınıza emin olabilirsiniz.


Bilindiği gibi kışa aylarının en büyük sorun teşkil eden problemlerinden biri olan kalorifer tesisatı su kaçağı, konut sakinlerine ısınamamalarından dolayı oldukça sıkıntılı günler geçirtmektedir. Bunun yanı sıra yükselen doğalgaz faturası da ekstra can sıkan bir durumdur. Kışın yoğun şekilde kullanılan kalorifer hattı, birçok noktasından arıza verebilir ve bu arızalar kesinlikle alanında uzman kişiler tarafından müdahale edilirse kalıcı olarak çözüme ulaştırılabilir. Piyasa da tesisat konusuyla ilgilenen sayısız amatör tesisat ustası bulunmakta ve bu ustalar kişilere farklı boyutta maddi ve manevi zarar vermektedir. Şöyle ki, günümüzde teknolojinin oldukça ilerleme kaydetmesi bazı ustalar için herhangi bir değişiklik yapmasını gerektirmemiş ve hala kırma tekniğine dayalı olarak konutlarda tadilat işlemlerini yapmaktadırlar. Buda normal olarak konut sakinlerinin evinde oldukça fazla enkaz yığını oluşturmakta ve ceplerinden de daha çok para çıkmasına neden olmaktadır.

Her insan evi veya iş yeri içinde yaşadığı tesisat arızalarını kaliteli ve uygun fiyata yaptırmak ister. Ancak kaliteyle uygunluğu bir arada yapan çok az firma bulunmaktadır. Bunlardan biri de alanında ün yapmış olan Tufan Tesisat firmasıdır ve oldukça geniş bir çalışma alanı bulunmaktadır. İstanbul’un her köşesine kaliteli hizmeti taşıyan firmamız, Sizleri amatör ustaların mağdur etmesinden kurtarıyor ve son derece profesyonel hizmet karşılığında tadilat işlemelerinizi başarıyla sonuçlandırıyor. Konutlarınızda gelişen kalorifer tesisatı su kaçağı deneyimli ekiplerimiz tarafından teknik cihazların yardımıyla kısa sürede noktasal tespit ile sesiz sakin saptanıyor ve yine profesyonelce bir onarım ile mükemmel bir işçilik doğrultusunda çalışma sonlandırılıyor. Örneğin; kombinin su giriş çıkış vanalarında incecik gözle zor görülen birden fazla delik, küçük olmasına rağmen kombinin fazla enerji tükenmesine neden olur. Buda sürekli devreye giren kombinin faturada yükselişini beraberinde getirir. Bununla beraber kapalı devrede olan çatlama, delik ya da aşınmış boruların bağlantı noktalarının açılması gibi çeşitli durumlar, Kalorifer hattında doğru orantıda su devir daim işini engeller ve ısı yayılımı eşit miktarda oluşmaz.

Kalorifer arızası konularının tamamına hakim personelimiz, sizlerden gelen arıza taleplerinde en yakın servis ağı aynı gün içinde yanınıza ulaşır ve arıza talebiniz doğrultusunda Kalorifer hattında geniş çaplı bir inceleme yapar. Birden fazla olsa da kapalı sistem içinde saptanan minik delikler, özel kimyasal ilaç sayesinde kapatılabilirken, bazı arızalarda tesisata giriş yapılmalı ve arızalı boru kesilerek ek ya da duruma göre tamamen değiştirilmelidir. Ancak bu işlem tesisatın genelinde kırma ile değil, noktasal belirlenen arıza üzerinden küçük bir kırma işlemiyle yapılarak sizlere en az rahatsızlık verilir ve sorununuz çözümlenir. Görülen kalorifer tesisatı su kaçağı boyutu ne olursa olsun uzman personelimiz için bir önem teşkil etmeksizin her boyutta arıza aynı nokta üzerinden yeni bir arıza oluşturmayacağına dair garanti kapsamında onarılır ve konutlarınız sizlere uzun vadeli kullanım hakkıyla teslim edilir.


Kış aylarında son derece önem teşkil eden kombi ve kalorifer tesisatı, kişilerin ısınması için döşenmiş bir sistemdir. Ancak bu sistemde farklı olaylardan ötürü bazı arızaların yaşanması mümkündür. Özellikle son yıllarda daha sık karşılaşılan kombi su eksilmesi, kalorifer kaçağı gibi sorunlar, yapılarda kullanılan tesisat malzemelerinin yeterli ölçüde kaliteli olmadığını göstermektedir. Kombiler aktif kullanıma geçtikten 2-3 sene sonra tesisat içinde dolaşan su kendi içinde girdiği reaksiyon sebebiyle çeşitli mineraller oluşturur ve bunların sonucunda gereken bakım yapılmadığında bu oluşumlar kir ve pasa dönüşür. Böylece istenilen ısınma sıcaklığına sahip olunamayacağı gibi oluşan pas, basınçlı suyla buluştuğunda tesisatı oluşturan borulara zarar verebilir, tıkanıklığa yol açabilir ve ön önemlisi kalorifer kaçağı problemini meydana getirebilir. Su Tesisatları her an nasıl bir sıkıntıyla dışa çıkacağı hiç belli olmaz Bu nedenle biraz dikkatli davranmalı ve gördüğünüz herhangi bir sıkıntıda uzman tarafından yardım almalısınız.

Kombilerde su eksilmesi her zaman kalorifer kaçağı probleminin habercisi olmayabilir. Kombide bulunan genleşme tankında bir arıza varsa, kombi suyu dengede tutamaz ve doğru orantıda ev içine ısı dağılımı yapamaz. Bu gibi işlemler kişilerin kendi başlarına çözecekleri bir arıza değildir. Mutlaka günümüz imkanlarıyla çalışmalarını yürüten bir tesisat firmasıyla görüşülmeli ve kombi kalorifer hattınızın genel durumu kontrol edilmelidir. Bu doğrultuda sizlere Tufan Tesisat firmamız yardımcı olabilir ve her şekilde görülen tesisat sıkıntılarınızı sona erdirebilir. Öncelikle bizlere Kalorifer Kaçağı probleminden şüphelenme üzerinde başvurduğunuzda, size en yakın servis aracımız tarafınıza ulaşacaktır. Sıcak ve soğuk su ayrımını yapabilen aynı zamanda su kaçağı sıkıntısını noktasal şekilde tespit eden termal kamera aracılığıyla kombi hattı üzerinde bir tarama yapılacaktır. Bunun yanı sıra peteklerinizde belli belirsiz bir sıcaklık varsa her tarafı aynı ölçüde ısınmıyorsa bu peteklerinizin iç aksamında pas oluştuğunu gösterdiği için öncelik olarak tesisatın temizlenmesi önerilecektir.

Tesisatınızdan uzun vadede bir kullanım hakkı bekliyorsanız seçtiğiniz güvenilir firmanın personelleriyle iş birliği yapmanız yerinde bir karar olacaktır. Bizler kalorifer kaçağı konusunda ya da diğer arızalarda müşterilerimize işlemleri anlatarak yol aldığımız için herhangi bir güvensizlik oluşması mümkün değildir. Sonuç itibariyle Kombide genleşme tankına bağlı bir arıza varsa bu arıza onarılır. Eğer Sorun kalorifer hattını oluşturan borulardan kaynaklıysa, o zaman arızanın büyüklüğü doğrultusunda tadilat işlemi yapılacaktır. Yani su kaçağı minik deliklerden dolayı oluşmuşsa, bunu özel bir makine aracılığıyla gider içine basılan kimyasal ilaç yöntemiyle kapatmak mümkündür. Ancak borular oldukça kalitesiz ve zaman içinde esnemeye bağlı büyük delik ya da çatlamalar göstermişse, o zaman borunun değişmesi gereklidir. Her iki yöntemde de yaptığımız işe 2 yıl boyunca garanti vermekte olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bizler yaptığımız işten müşterilerimizin uzun vadede yararlanmalarını ve memnun kalmalarını hedeflediğimizden tüm işlemlerinizi titizlikle ele alır ve sorunsuz şekilde bitirerek tarafınıza teslim ederiz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X