Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kalorifer Tesisatı Kaçakları

Ev ile iş alanlarının soğuk kış günlerinde ısınma aracısı olarak kullanılan kalorifer hatlarında zaman içinde su saçağı oluşturması olası bir durumdur. Oluşan kaçağın çeşitli sebepleri ve farklı çıkış noktalarının görülmesi de mümkündür. Peteklerin vana kısmında, kombinin bağlantı noktasında, kalorifer hattı borularının delinme ve kırılma gibi durumları değişen boyutta su kaçağı problemini oluşturabilir. Kalorifer problemlerinin başlıca nedenlerinden biri döşeme hatalarıdır. Dairenin şekli göz önüne alınarak gelişi güzel değil, dairenin yapısına uygun şekilde bir açıyla tesisat döşenmelidir. Ayrıca kalorifer hattını oluşturan boruların sıcağa fazlaca dayanıklı ve kullanıma açılmadan önce gereken sızdırmazlık testlerine tabi tutulmuş olması gerekmektedir. Aksi halde sıcağa dayanamayan borular zaman içinde esneme ve buna bağlı olarak çatlama delinmeler yapacaktır. Ayrıca düzgün açı verilmeden döşenen tesisatta zaman içinde biriken kir pas tıkanmaya sebep olur ve buda bağlantı tesisatın bağlantı noktalarında su sızdırmasıyla kalorifer tesisatı kaçakları problemine neden olur.

Aynı zamanda normal şartlarda kış aylarında yüksek gelen doğalgaz faturası, kaçak olma durumlarında daha da yükseleceğini bilmelisiniz. Çünkü kombi sürekli su eksiltecek ve daha fazla enerji yakacak olması doğal olarak faturanın da yükselmesine neden olacaktır. Bunun yanı sıra faturanın yükselmiş olması sizlerin daha iyi ısındığınız değil tam aksine hiç ısınamamanızı da beraberinde getirecektir. Görülen kalorifer tesisatı kaçakları işinde ehil kişiler tarafından üstlenildiği vakit, konut sakinine sorun yaşatmadan kısa sürede uygun bir fiyata sorunun çözülmesi mümkündür. Ancak amatör tesisat ustaları tarafından ele alındığı düşünülürse, yaşam alanında bir kırıp dökme işlemi söz konusu olabilir ve buda doğal olarak hem daire kirliliğine hem de maliyetin artmasına sebep olacaktır. Günümüzde kalorifer su kaçağı uzman kişiler tarafından kırmadan onarılabiliyor ve tesisatın her noktası modern cihazlar eşliğinde kontrol edilerek uzun vadeli bir kullanım imkanı sağlanabiliyor.

Bu konuda uzun senelerden beri insanlara hizmet sağlayan Tufan Tesisat firması, son derece eğitimli ve profesyonel personeller eşliğinde teknolojinin son cihazlarını kullanarak kırmadan su kaçağı tespiti yapıyor ve sistemli bir şekilde tadilatını da üstlenerek sizlere sorunsuz bir hizmet sağlıyor. Faturanızın yükselmesinden dolayı ya da herhangi bir noktada görülen su damlasından ötürü bizlere başvurduğunuzda, tarafınıza uzman ekip yönlendirilir ve tesisat en ince ayrıntısına kadar incelenerek garanti kapsamında tadilatınız yapılır. Akustik dinleme cihazı sayesinde kalorifer tesisatı kaçakları, noktasal şekilde tespit edilir ve eğer arıza kapalı devre içindeyse çok küçük bir kırma işlemiyle arızalı boru yenisiyle değiştirilerek, çalışma alanı kapatılır ve eski görüntüsüne kavuşturulur. Ancak tesisatta çok küçük deliklerden oluşan bir sızdırma problemi varsa bu durumda piyasanın en güçlü kimyasal ilacı gider içine özel bir cihaz yardımıyla basılır ve kimyasal solüsyonun delikleri kapatması sağlanır. Arızanın boyutuna göre onarım işlemine karar verilir ve onarım bittikten sonra sızdırmazlık testleri yapılarak, daire arızadan kurtarılmış şekilde sahibine teslim edilir. Konutlarınızın herhangi bir yerinde oluşan su kaçağı probleminde gönül rahatlığıyla Tufan Tesisat firmasını arayabilir ve üstün bir servis hizmeti alacağınıza emin olabilirsiniz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X