Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kameralı Gider Açma

Kameralı gider açma Tesisat alanında gelişen teknolojiden faydalanarak tıkanan lavaboların açılması geçmişe nazaran çok daha kolay gerçekleştirilebilmektedir. Kameralı gider açma bu alanda gelinmiş son noktadır. Kanal öncelikle üzerinde kamera bulunan makine ile görüntülenir ve tıkanıklığın yeri ve türü tespit edilir. Bir dür endoskopi tekniğidir. İnce ve esnek parça aparatı tıkanan lavabo giderine itilir. Üzerindeki kamera sayesinde tam olarak nerde tıkanma varsa tespit edildikten sonra açma işlemine geçilir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken nerede ve ne tür boruların içinin görüntülenmeye çalışıldığıdır. Çünkü kamera ile görüntüleme gider boyutuna yani boruların çapına göre değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse çapı büyük olan borularda kullanılacak olan robotun boyutu ve kablosu buna elverişli olmalıdır. Görüntü kalitesi açısından önemli bir durumdur. Kameralı kanal açma makinası fiyatları bin TL ile onbin TL arasında değişmektedir.

Gider Açmak İçin Ne Yapılmalı?

Ev ya da işyerinizde gider tıkanıklığına bağlı su taşması ya da sızıntısı problemi yaşıyorsanız ilk olarak mevcut su vanalarını kapatmalısınız. Daha sonra çok ciddi boyutlara ulaşmış durumlar için su tesisatçısı çağırmanız önerilir. İşi kendi başınıza halletmeye çalışırken daha beter hale getirebilir ve tahribat alanının genişlemesine neden olursunuz. Evinize gelen tesisat ekibi bu konulara aşina olduğundan sorunun yerini ve çözüm yolunu zaten hemen saptayacaktır. Profesyonel anlamda bu işi gerçekleştiren firmalar artık gider tıkanmasına bağlı problemlerde kamera tekniğini uyguladıkları için işlem çok daha kısa sürede bitmektedir. Kameralı gider açma firmaların iş yükünü azaltarak az tahribatla ve kısa bir zaman içerisinde sonuç elde etmelerine fayda sağlamaktadır. Bu tıkanıklık sadece mutfak lavaboları için değil tuvalet ya da banyo giderleri için de söz konusu olabilir. Örneğin tuvalet ile ilgili yaşanan bu gibi sorunlarda rögar tıkalıyken kanal borusunu açmaya çalışmak hatadır. Suyun gideceği bir yerin olması gerekmektedir. Aksi takdirde evi pis su basar. Kamera ile tıkanıklığın sebebini bulmak için kontroller yapılabilir. Kanal görüntüleme kamerası fiyatları tahmin edileceği üzere pahalıdır ancak bu aletleri sadece işin ehli insanlar kullanmalıdır.

Kamera İle Tespitten Sonra Ne Yapılır?

İlk olarak borunun neresinde değişiklik yapılacağı ya da değişikliğe gerek olup olmadığı belirlenir. Bazen boru içlerini temizleyen spiraller yeterli olmaktadır ve değişikliğe gidilmez. Bu spiraller belirli ölçüde birbirine eklenebilir parçalardan oluşur.

Ancak boru da tahribat var ise ilerde su kaçağı olmaması için muhakkak değiştirilmesi gerekir. Kameralı gider açma tekniği maliyetin düşmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Şöyle ki kamera ile tam yer tespit edildiği için sadece o alana müdahale edilir ve tüm boru ya da duvar da tahribat yapılmaz. Bu da maliyetleri en aza indirir. Lavabo tıkandı su gitmiyor evi su basacak gibi dertlerden kurtulmak artık çok kolay.

Bir telefonla 7/24 ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz sayesinde su tesisatı kapsamındaki tüm problemlerinizi en uygun ve sorunsuz şekilde çözebiliriz. Eskiden olduğu gibi piston ile saatlerce uğraşmak yok kameralı sistem ile bahçeli müstakil evlerinizin toprak altındaki giderlerine dahi çok rahat şekilde görüntüleme yapabilir ve sorunları ortadan kaldırabiliriz.

 

Borulardaki Tıkanıklığın Nedenleri

Şayet inşaat aşamasında giderlerin ile ilgili bir yanlışlık yapılmadı ise mutfak alanında meydana gelen gider tıkanıklığının nedeni yağ ve yemek atıkları olabilir. Kimyasal lavabo açacakları ya da sirke karbonat ikilisi ile açma deneyimlerimiz başarılı olmuşsa korkulacak kadar büyük bir problem olmadığı bellidir ancak buna rağmen tıkanıklık devam ediyorsa tesisatçı aramak en uygun hareket olacaktır. Tuvalet ve banyo alanında gerçekleşen tıkanıklıklarda ise inşaat esnasında rögara düşen beton parçaları zaman içerisinde tıkanmaya neden olabilir. Bunları şahsen temizlemek sizin açınızdan sıkıntı olabilir. Suyun çok kireçli olması ve buna bağlı olarak zamanla borularda kireç tortuları oluşması da tıkanıklığa neden olur. Bunun tespitini de kişisel çaba ile yapmak güçtür. Tüm bu tıkanıklıklardan su ve kanalizasyon işi ile ilgili tesisatçı arayarak kurtulabilirsiniz. Kanalı tıkayan diğer tüm atıklar da temizlenebilir ancak rögar kanalının içindeki pis suyun akıtılması gerekir ki bu durum profesyonellerin işidir. Kameralı kanal açma her türlü tıkanıklıkta uygulanabilen bir yöntemdir ve hem işi yapan tesisatçı açısından hem de ev sahibi açısından çok iyi sonuçlar verir. Siz de bu gibi sorunlar ile karşılaşırsanız Tufan Tesisat olarak işinde uzman kadromuz ve teknolojik cihazlarımız ile gece gündüz sizlere hizmet sağlayabiliriz. Bu hizmetlerimizden faydalanmak için bizi telefonlarımızdan aramanız ve adresinizi bildirmeniz yeterli olacaktır.

Evinize Gelen Tesisatçının Kırıp Dökmesine İzin Vermeyin

Ev ya da işyerinde yaşadığınız su tesisatı ile ilgili tıkanıklıklar için gelen tesisatçıya hangi yöntemleri kullandıklarını mutlaka sorun. Kamera yöntemini uygulayıp uygulamadığından emin olun. Sorun ileri derecede ise müdahale edilecek olan bölgenin çok ufak olması açısından bu çok önemlidir. Kameralı gider açma sizi oluşabilecek birçok maliyetten kurtaracaktır. Bunu ancak profesyonel firmalar aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Fayanslarınızın ya da duvarlarınızın zarar görmesini istemiyorsanız bu gibi durumlarda iyi bir araştırma yapmadan eve tesisatçı çağırmamanız önerilmektedir. Dilerseniz internet adresimizden ve telefonlarımızdan işlerimiz, ekibimiz ve kullandığımız yöntemler hakkında bilgi alabilir Tufan Tesisat farkı ile son derece önem verdiğimiz kaliteli hizmet anlayışımızı test edebilirsiniz. Banyo, mutfak, tuvalet ve hatta bahçenizde bulunan her türlü boru hattındaki tıkanıklığı en kısa zaman dilimi içerisinde çözüp uygun fiyatlar ile sizi zora sokmadan bu problemden kurtulmanıza yardımcı olabiliriz. Çok gerekmediği sürece evinizde ya da iş yerinizde asla hiçbir yeri kırma taraftarı olmayan ekibimiz gerekli kontrolleri en iyi şekilde ve titizlikle yapar.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X