Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kameralı Kanal Açma

Evdeki gider problemlerinin başlıcaları mutfak giderlerinin tıkanmasından kaynaklanmakta. Bu problemin birbirinden farklı birçok nedeni bulunsa da genellikle lavabo giderlerine atılan her türlü yiyecek artığı, yemek yağları, meyve sebze kabukları tıkanmaya neden olmaktadır.

Bunun yanında bazen lavaboların kireçli sulardan kaynaklanan kireç nedeniyle tortulanarak pimaşların daralması gibi bir problem de söz konusu olabilmektedir. Kireç tortuları pimaş boruları daralttığından, gidere atılacak her türlü artık zorlu tıkanmalara neden olabilir. Sadece lavabo giderleriniz değil, tuvalet ve banyo giderleriniz de tıkabilir.

Tuvalet giderleri genellikle bu gidere atılan peçeteler çocuk bezleri ve buna benzer maddeler nedeniyle tıkanır. Banyo giderleri ise saç kılları tarafından sıklıkla tıkanma problemi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Eğer sizler de bu tip gider problemleri ile sık sık karşılaşıyorsanız, teknolojiden destek alan ve tamamen profesyonellik çerçevesinde sunulan robotla kanal açma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Yazımızda kanal tıkanması durumunda yapılabilecekler hakkında çeşitli yöntemler sunacak ve kameralı kanal açma ile kanallarınızı kırdırmadan açtırmanın yollarını anlatacağız. Firmamız, sadece tıkalı kanal açma ve gider görüntüleme değil, evlerinizdeki kirli ve temiz su tesisatları ve kombi tesisatları ile ilgili her konuda teknoloji tabanlı hizmet vermektedir. Bize ulaşmak ve acil yardım almak için telefon etmeniz yeterlidir.

Kameralı Gider Açma İşlemin Avantajları Nelerdir?

Öncelikli olarak kameralı kanal açma işleminin avantajlarında bahsedecek olursak bu avantajları maddeler halinde sıralayabiliriz;

  • Yapılan tespit sayesinde, borulara yanlış işlemlerin uygulanmasını önler.
  • Borular için doğru makine uçlarının seçilmesi sayesinde boruları korur
  • Evinizin batırılmadan ve giderin kırılmasına gerek kalmadan hijyenik bir şekilde kanalın açılmasını sağlar.
  • İşlem süresini yarıya indirir
  • Kanalizasyon giderinde tıkanmaya yol açabilecek her türlü problemin tespit edilip tek seferde giderilmesini sağlar
  • Gider borularının birleşme yerlerinde bulunana ayrılmaların dirsek kısımlarına bulunan ayrılmaların, gider boruları üzerinde bulunan kırık ve çatlakların tespit edilmesini sağlar.
  • Kirli su atığı olup olmadığının tespit edilmesini sağlar.
  • Yanlış döşenmiş olan tesisatların tespit edilmesini sağlar.

Ev Giderlerinin kamera İle Görüntülenmesi

Gördüğünüz gibi, kameralı gider görüntüleme işleminin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu cihazların yatak ve dikey borularda kullanılan farkı tipleri bulunmaktadır. Yatay borularda genellikle tekerlekli olan modeller dikey borularda ise hortumla gönderilen modeller kullanılmaktadır. Bir tuvalet gideriniz tıkanmış ise eğer giderden hortumla aşağı doğru kamera alınır ve 360 derece olacak şekilde aşağı kızma kadar borunun her yeri incelenir. Bu cihazların ince ayar özellikleri de bulunduğundan, problem görülen noktalara odaklanmak ve daha ayrıntılı bir şekilde inceleme yapmak da mümkün olabilmektedir. Borunun incelenmesi sırasında, görüntü, cihaza bir kablo ile bağlı olan monitör yardımı ile görülmektedir. Karanlıkta çekim yapabilme özelliğine sahip olan cihaz, net bir şekilde yüksek çözünürlüklü görüntü alma özelliğine ile tıkanmaya neden olan cisim ya da maddenin net bir şekilde görüntülenmesini sağlamaktadır.

Kanalizasyon Görüntüleme Hizmeti

Yatay kanalizasyon borularında kullanılan kanal görüntüleme cihazları ise belirttiğimiz gibi tekerlekli cihazlardır. Bu cihazların kullanım alanları çok yaygındır ve genellikle şehir altı şebekelerinde bulunana sorunların tespitinde kırmadan uygulama yapmak için kullanılırlar. Belediyelerin büyük çaplı projelerinde sıklıkla tercih edilen bu teknik artık Türkiye’de de kullanılmaya başlanmış bulunmaktadır. Tufan tesisat olarak bizler de hem bu tür büyük çaplı hizmetleri hem de dairelere özel gider tıkanıklığı açma ve gider görüntüleme hizmetlerini sunmaktayız. Bunun için tecrübeli elemanlarımızla evlerinize ekipler göndererek hizmet vermekteyiz. Tadilat ve görüntüleme yani tespit yapan çalışanlarımız ayrı ekiplerden oluşmakta. Böylece tüm çalışanlar daha başarılı oldukları alanlarda uygulama yaparak müşterilerimizin bizden aldıkları hizmetlerden kesin bir şekilde memnun kalmaları sağlanmakta.

Kanalizasyon Görüntüleme Cihazı Nasıl Çalışır?

Robotlu kanal görüntüleme cihazının çalışmasını ise şu şekilde anlatabiliriz. Bu robot tekerlekleri yardımı ile tüm kanal boyunca ileri doğru hareket edebilmektedir. Böylece şehir altı şebekesinin her yerini kırmak gerekmeden bir uçtan diğer bir uca kadar ayrıntılı bir inceleme yapılmış olmaktadır. Bu robotların önemli bir özelliği manevra yapabilme özelliklerinin bulunmasıdır. Böylece daha ayrıntılı ve etkili bir inceleme gerçekleştirilmektedir. Hareketli kamera özelliği sayesinde, üst alt, sağ ve sol 360 derecelik açı ile incelenebilir. Aynı şekilde odaklanma ve yakınlaşma özelliği de bulunana bu kameralar, kızıl ötesi görüntü alma özellikleri sayesinde, karanlık boruların içinde video ya da fotoğraf çekebilirler. Çekilen görüntüler anlık olarak DVD formatında merkezde kayıt altına alınmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında çalışma bir denetçi tarafından izlenmektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, şehir altı kirli ve temiz su şebekelerinin incelenmesi daha büyük çaplı işlemlerdir.

Tıkalı Kanal Açma Robotu

Kanal görüntüleme işlemlerinden sonra robotla kanal açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Tuvalet, banyo, mutfak gideri açma gibi işlemler, teknolojinin varlığı sayesinde çok daha kolay bir şekilde çözümlenmektedir. Tıkanmanın yeri tespit edildiğinden doğrudan o nokta üzerinde robotla parçalama işlemi yapılmaktadır. Kullanılan robotun esnek ve giderin her yerine ulaşabilen teli sayesinde borularda zarar verme gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır.

Profesyonel Gider Açma Hizmeti İçin Bizi Arayın

Sizler de tıkanmış ve sürekli kötü koku oluşumuna neden olan giderlerinizden şikayetçi iseniz, bizden destek alarak profesyonel kanal görüntüleme ve kanal tıkanıklığı açma hizmeti alabilirsiniz. Firmamız tıkalı kanal açma ücretlerini kullandığı teknik işlemlere göre belirlemektedir. Bunun yanı sıra, robotla kanal görüntüleme işlemimiz ücretsizdir. Bunun nedeni de bu işlemin çalışanlarımıza da büyük kolaylık sağlayan maliyeti de oldukça düşük olan bir hizmet olmasıdır. Elbette bu durum sadece tıkalı ev giderlerinde tıkanıklık tespiti ve onarımı için geçerli olmaktadır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X