Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kanalizasyon Açma

Birden fazla nedene bağlı olarak pis su giderlerindeki tıkanıklık problemi, zamanında önlem alınmadığında arızanın boyutu büyür ve kanalizasyon tıkanıklığına varan sonuçları ortaya çıkartır. İnsanların tuvaletlere eline ne geçerse atıp sifonu çekmesiyle maalesef ki atık gitmiş gibi göründe, aslında gitmez ve gider içinde toplanarak büyük sıkıntıların geleceğini dışa verdiği kötü kokularla belli eder. Tıkalı kanalizasyon açma işlemi oldukça zor ve bilgi gerektiren bir iş olduğu gibi 1.sınıf üstün tekniğe sahip cihazlara da sahip olunması gereklidir. Bazı firmaların önermiş olduğu çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Örneğin; kabartma tozu ve sirke karışımının gidere dökülmesi ve 1 gece beklenmesi gibi bir yöntem sadece eriyebilir maddelerin giderden akmasını sağlamakta ve sert cisimlere karşı herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu ve bunun gibi yöntemler sadece kısa süreli giderde küçük bir noktadan açılmasını sağlar ama ana kaynakta bulunan tıkanıklığı açmadığı için arıza sürekli olarak kendini yeniler ve taşma derecesine geldiğinde, kişilere oldukça zor anlar yaşattığı gibi pis atıkların çevreye akması birçok hastalık oluşmasına da nenden olabileceği unutulmamalıdır.

Bu sebepten ötürü giderinizde kötü kokular gelmeye başladığında uzman bir kuruluştan yardım almanız önceden gerekli bir tedbir olacak ve ileri dönemde yaşayacağınız büyük arızaları da engellemiş ve maddi, manevi kayıplara karşı kendinizi korumuş olacaksınız. Tesisat arızaları her daim kişilere sıkıntı veren bir işlemdir ama günümüzün başarılı yöntemleri göze alındığında eskiden olduğu gibi uzun süreler gerektiren ve kırma yapılan bir işlem olmaktan çıkmıştır. Yani bir kanalizasyon açma işleminin çözülmesi düşündüğünüz gibi 1-2 gün sürmez ve etrafta hiçbir dağınıklık olmaz. Çünkü günümüzde üretilen vakum cihazları, robot kamera ve birçok üstün tekniğe sahip cihazlardan alınan yardım ile kısa sürede arızalar giderilebilir hale getirilmiştir. Tabi ki bu sizlerin seçtiği firmaya da bağlıdır. Eğer amatör hiçbir cihaza sahip olmayan firmayı tercih ederseniz, olası kırılıp dökülmeleri de göze alıp, bunun karşılığında yüksek fiyat ödeyeceğinizi de bilmelisiniz. Bundan dolayı sizlere önerimiz bu sektörde yıllardır emek vermiş ve lider firmalar arasında kendine yer edinmiş Tufan Tesisat firmamızı inceleniz olacaktır. Son derece eğitimli ve profesyonel tesisatçılarla birlikte sizlerin olası her arızanız üzerinde yeterli bilgi ve deneyime sahip ekimiz, vereceği hizmet sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınıza dair sizlere garanti belgesi sunmaktadır.

Peki, Tufan Tesisat Kanalizasyon Açma İşlemini Nasıl Yapar?

Arıza şekline göre kullanmış olduğumuz modern cihazlarda, kanalizasyon tıkanıklığı açma uygulaması için robot kamera sisteminden faydalanmaktayız. Kullanmış olduğumuz cihazların hepsi piyasada bulunan ucuz cihazlarla kıyaslanması mümkün olmayıp, Alman teknolojisine sahip üstün teknik özellikli cihazlar olduğunu bilmenizi isteriz. Kanalizasyon giderine uzatılan robot kamera, giderde hangi cisimlerin tıkanıklığa neden olduğunu net şekilde gösterir ve bilgisayara aktarımını sağlar. İstenilirse arızalı bölgenin fotoğrafı da kamera aracılığıyla çekilebilir. Elde edilen görüntüleri inceleyen uzman tesisatçılarımız, kanalizasyon giderinin açılması konusunda nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine daha kolay karar vermektedirler. Cihazın ucuna takılı olan kamerayı çıkartan Tufan Tesisat personeli, giderdeki cismi çekebilme özelliğine sahip bir aparat takarak tekrardan gider içine giriş yapmaktadır. Kanalizasyondaki tüm sert cisimleri çekip çıkarttıktan sonra, gidere tazyikli su basılmadan önce yine kamera ile gider içini görüntüsü alınmakta ve borularda herhangi bir hasar olup olmadığı kontrol edilmektedir. Eğer tekrar kontrol edilmeden gidere basınçlı su verilirse, tıkanıklığa bağlı olarak oluşan çatlama ya da kırılma gibi durumlar, borunun daha fazla hasar görmesine neden olacaktır. Dolayısıyla varsa Su Kaçağı problemine neden olan bir arıza onarılır ve sonrasında gider içi yıkanarak tüm atıklardan temizlenmesi sağlanır.

Firmamız sizlerin kanalizasyon açma işlemini ve diğer daire içi oluşan tüm tesisat arızalarınızda etkin şekilde çalışabilme kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla alacağınız hizmette bu orantıda yüksek kalitede ve kalıcı çözümler eşliğinde olacaktır. Sizler mahalle tesisatçılarıyla hem zaman hem de maddi kayıp yaşamamanız için, bizler her yeni çıkan teknolojiyi bünyemize katarak memnuniyetinizi kazanma yolunda emin adımlarla ilerlemekte olduğumuzdan dolayı, tercihinizi bizden yana yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Karşılıklı memnuniyetlere imza atabilmek adına, sizleri sitemize davet ediyor ve ister online isterseniz de iletişim numaralarımızdan bizlere 7/24 ulaşabileceğinizi belirtmek istiyoruz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X