Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kanalizasyon Kaçağı

Kanalizasyon kaçağı Şehirlerin her zaman bir görünen bir de görünmeyen yüzleri vardır. Görünen yüzleri ile her gün karşılaşmaktayız. Yapılan binalar, parklar veya bunun gibi yapılar şehrin görünen yüzüdür. Her şehrin görünmeyen diğer yüzü ise şehrin sahip olduğu alt yapı sistemleridir. Alt yapı sistemleri şehrin ve şehirde yaşayan insanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için görünmeden ve kendilerini fark ettirmeden çalışmaya devam eden yapılardır. Bu yapıların başında kanalizasyon sistemleri gelmektedir. Kanalizasyon sistemleri hem yağmur sularının hem de atık suların şehirden ve günlük yaşamdan uzaklaştırıldığı sistemlerdir. Kanalizasyon sistemleri her zaman çok farklı ebatlardaki borulardan oluşmaktadır. Bu boruların yapıları da birbirlerinden farklılık göstermektedir. Boyutlarındaki farklılıklara göre ise içlerinde bulunan maddelerin büyüklüğüne göre bazı zamanlarda tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Özellikle şehrin büyük alt yapı kanalizasyon borularından ziyade, apartmanların veya binaların kanalizasyon borularında tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Bu tıkanıklıklar ise giderilmediği vakitlerde borularda çatlamalara veya kırılmalara neden olabilmektedir. Bu durumun sonucunda da kanalizasyon kaçağı meydana gelebilmektedir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Tespit Edilir?

Kanalizasyonlarda meydana gelen herhangi bir tıkanıklığın en kısa sürede giderilmesi gerekmektedir. Gerek apartman ve daire sahiplerinin huzuru gerekse de çevrenin temizliği söz konusu olduğu için meydana gelen en ufak bir tıkanıklığın mutlaka giderilmesi gerekmektedir. Özellikle büyük çaplı tıkanıkların meydana gelmesi durumunda mutlaka uzman kişilere başvurulması gerekmektedir. Bu kişiler tıkanıklığın sebep tespiti yaparak kanalizasyon kaçağı tespitinin ilk aşamasını gerçekleştirirler. Daha sonra kullanılacak yöntemi belirleyerek tıkanıklığı gidermeye çalışırlar. Apartman veya daire sahiplerinin kendi yöntemleri ile bu tıkanıklıkları gidermeye çalışması daha kötü sonuçların doğmasına neden olabilir. Böylesi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka profesyonel kişilere başvurulması gerekmektedir. Kanalizasyon kaçağı tespiti veya kanalizasyon tıkanıklığı giderme işlemi yapan firmalar bu işlerde başvurulacak uzman kişilerdir.

Kanalizasyon Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Kanalizasyon kaçağı tespiti yapan firmalar, işlerinde uzman ve kullandıkları yöntemleri bilen firmalardır. Bu konuda kendilerini eğiten ve günden güne gelişen firmalardır. Bu kurum ve kuruluşlar özellikle teknolojik gelişmeleri de takip ederek işlerini en iyi ve en hızlı şekilde yapabilmek için canla başla uğraşırlar. Kanalizasyon kaçağı yapan şirketler içerisinde Tufan Tesisat da bu şirketlerden biridir. Kanalizasyonlarda oluşan kaçakların ilk sebebi boru hattında meydana gelen bir tıkanıklıktır. Bu tıkanıklığın uzun zaman boyunca giderilmemesine bağlı olarak borularda çatlaklar meydana gelebilmektedir çünkü devir dayım yapması gereken atık su daha ileriye gidemeyerek tıkanıklığın olduğu yere baskı yapmaktadır. Bu baskı sonucu borular daha fazla dayanamaz ve çatlamaya başlar. Bazen ise boru çatlama yapmadan direk patlayabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için öncelikle tıkanıklığın giderilmesi gerekmektedir. Tıkanıklığın tespit edilmesi için kullanılan ilk yöntem kameralı görüntüleme yöntemi kullanırlar. Bu cihazlar kamera kullanımı sonucu elde edilen görüntüleri bilgisayara aktarırlar ve tıkanıklığın nerede olduğunun belirlenmesinde çok önemli bir rol oynarlar. Elde edilen görüntüleri uzman ekipler inceler ve tıkanıklığın türüne göre kullanılacak yöntemi tespit ederler. Bir diğer yöntem ise robot tıkanıklık açma yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan cihaz ile tıkanıklığa neden olan şeyin kırılarak patlaması ve bunun sonucunda da sistemden uzaklaştırılması sağlanır. Cismin uzaklaşması sağlandıktan sonra kanalizasyon kanalının içi kameralarla izlenerek herhangi bir sorunun kalıp kalmadığı tespit edilir. En çok kullanılan kanalizasyon kaçağı tespit etme yöntemleri genel olarak bu iki yöntemdir.

Kanalizasyon Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Kanalizasyon kaçakları da su kaçakları gibi kendilerini belli eden bir durumdur. Öncelikle su kaçağının olduğu yerin tespit edilmesi gerekmektedir. Bu durum iki şekilde olabilmektedir. Bu durumlardan ilki gözle görülen su kaçaklarıdır. Bu durumda ya duvarlarda kabartı meydana gelir ya da direk olarak su damlaması görülür. Bu şekilde bir su kaçağı ile karşılaşırsanız en kısa sürede su kaçağı tespiti yapan firmalar için araştırma yapmanız ve güvendiğiniz bir firmaya ulaşmanız gerekmektedir. Bir diğer durum ise gözle görülmeyen su kaçaklarıdır. Bu durumu ise şu şekilde tespit edebilirsiniz. Evinizde veya işyerinizde bir küf kokusu duyuyorsanız bu su kaçağı olduğunun en büyük işaretidir. Yapmanız gereken ise şudur. Evinizde veya küf kokusunu duyduğunuz mekândaki bütün muslukları sıkıca kapayınız ve su saatini izleyiniz. Su saati dönmeye devam ediyorsa su kaçağı vardır demektir çünkü akan su saati döndürmeye devam etmektedir. Her ne şekilde olursa olsun, su kaçağı olduğuna dair en ufak bir şüpheniz var ise uzman kişilerden yardım almanız, sizin her zaman faydanıza olacaktır.

Kanalizasyon Kaçağı Konusunda Kime Başvurulabilir?

İster su kaçağı tespiti için olsun, ister kanalizasyon kaçağı tespiti için olsun isterse de bu kaçakların tamiri için olsun başvurabileceğiniz ilk adres Tufan Tesisat’tır. Tufan Tesisat her zaman işini son derece kaliteli ve düzgün yapmaya çalışan bir firmadır. Yaptığı işin son derece önemli olduğunu bilen Tufan Tesisat, su kaçağı tespiti yapan firmalar içerisinde sürekli olarak kendini yenilemeye çalışan bir firmadır. Teknolojiyi ve su kaçağı tespiti yapabilmek için üretilen cihazları sürekli olarak takip eden firma, aynı zamanda bünyesinde bulunan çalışma arkadaşlarını da eğitimlere tabi tutarak işinde en iyi olmayı hedeflemektedir. Müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet vermeyi amaçlayan firma kazandığı tecrübe ile de bu yolda emin adımlarla ilerlemektedir. Dairenizde veya iş yerinizde su kaçağı olduğunu tespit ettiğiniz vakit arayabileceğiniz ilk firma Tufan Tesisat’tır çünkü işin içinden çıkamadığınızı ve su kaçağını nasıl tamir edeceğinizi bilemediğiniz her zaman Tufan Tesisat’a ulaşabilirsiniz. İster internet adresi üzerinden isterseniz de telefon ile Tufan Tesisat’a ulaşabilirsiniz. Firma her zaman müşterilerine yardım edebilmek için hazırdır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X