Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kombi Kaçağı

Kalorifer hattında oluşan su kaçağını anlamak genelde kombinin sürekli olarak su eksiltmesiyle göze çarpmaktadır. Her gün kombiye su çekiyorsanız ve bu işlem her geçen gün saat olarak daha sıklaşıyor ve sonuç olarak 1-2 saat gibi bir süre aralığında kombinin suyu eksiliyorsa kesinlikle kombi kaçağı söz konusudur. Bu gibi durumlarda sizlerin yapacağı pek bir şey yoktur. Sadece kombinin su giriş çıkış boruları açık devre döşenmişse su akıtıp akıtmadığını kontrol edebilirsiniz. Bazen ısıya dayanıksız döşenen su tahliye boruları, sıcağı gördüğünde bağlantı noktasından ya da farklı bir noktadan delinme yaparak gözle görülür şekilde su fışkırması gibi problemler belirtebilir. Bu durumda kombinin giriş çıkış boruları uzman personel tarafından ısıya dayanıklı boruyla değiştirilerek arıza ortadan kaldırılabilir. Ancak kapalı sistem içinde oluşan bir arıza gözle görülmesi söz konusu olmadığından sadece cihazla tespit edilebilir ve boyutuna göre onarım şekline karar verilir.

Kış aylarında ısınma aracı olarak kullanılan kalorifer hattında görülen su kaçağı, bu hattın uzman tarafından kontrol edilmesi üzerine ancak kalıcı çözüm üretilebilir. Çünkü kalorifer hattınız kullanım süresine bağlı olarak içerisinde pas ve kireç gibi olumlarda meydana gelmişse kombi kaçağı tespit edilip onarılsa da petek içi temizlenmediğinden yine ısınma eyleminden yeterli verim alınamayacaktır. Sizlerin iyi bir hizmet alması için anlaşma sağladığınız firma öncelik olarak kombi tesisatını detaylı olarak incelemeli ve arıza tespitiyle birlikte petek hattının iç aksamının da ne durumda olduğunu kontrol etmelidir. Eğer yapınız eski ve petek içi oldukça pas bağlamış durumdaysa öncelik olarak tesisat temizlenmeli ve sonrasında kombi su kaçağı onarımına geçilmelidir. Peteklerin her tarafı aynı ısı yayılımını yapması için tesisat içinin temizliği önemlidir ve bunu ancak işinde ehil kişiler tam anlamıyla temizleyebilir. Tesisat içine basılan bir ilaç sayesinde, petek içi tamamen kir ve pastan çözünür ve yeni döşenmişçesine temizlik sağlanabilir. Bunun yanı sıra kaçak su için de hazırlanan özel bir kimyasal ilaç küçük delikleri kapatmak için yeterli olacaktır.

Ancak sürekli su eksilten bir kombi tesisatının onarımı için kimyasal ilaç yeterli olmayacaktır. Çünkü büyük ihtimalle bağlantı noktaları sıcağa dayanamadığından dolayı açılma yapmış ve değiştirilmesi gerekecektir. Tüm bu anlatılanların fazlasına hakim Tufan Tesisat personelimiz, sizlerin kombinizde süre gelen tüm arızaları onarabilir ve üstelik son derece uygun fiyat kapsamında sizlere bu hizmeti verecektir. Dilediğiniz vakit web sitemizin ana sayfasındaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilir ve yapacağımız kombi kaçağı hizmetiyle faturalarınızda gözle görülür aralıkta fiyat düşüşü olacağına emin olabilirsiniz. Bu üstün ve garantili hizmetten yararlanmak için tek yapmanız gereken bizleri arayıp arıza bildiriminde bulunmak yeterli olacaktır. Sonrasında aldığınız hizmete kendiniz bile inanamayacak ve kısa sürede tüm sorunlarınızdan kurtulmuş olacaksınız.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X