Kombi Su Eksiltmesi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Çeşitli nedenlere dayalı olarak görülebilen kombi su eksiltmesi arızasının başlıca nedeni sıcağa dayanıklı olmayan boruların kalorifer hattı döşemesinde kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Bu borular kış aylarının soğuğunda aktif olarak kullanılan petek hattını oluşturduğundan sıcakla buluştuğu zaman özellikle boruların kesiştiği bağlantı noktalarında açılma ve buna bağlı şekilde su kaçağı görülmektedir. Bunun yanı sıra yine boruların kalitesiz kullanılmasından ötürü sıcak suyun etkisiyle eriyen borular zamanla incelir ve inceldiği noktadan delinerek tesisat arızasını meydana getirir. Normal şartlarda 1,5 ile 2,5 bar arasında olması gereken kombi su seviyesi 1’rin altına sürekli olarak düşüyor ve gün içinde 2-3 defa su eklemesi yapıyorsanız, bu durum kesinlikle kombi hattının bir yerinde arıza olduğunun göstergesi olarak kabul edilebilir. Doğal olarak böyle bir durumda konunun uzmanı bir teknik servis çağırılması ve arızaya müdahale etmesi yerinde bir karar olacaktır. Aksi halde sürekli kombiyi kontrol etmek zorunda kalacağınız gibi oldukça yüksek doğalgaz faturalarıyla karılaşmanız da olası bir durumdur.

Konuya hakim bir firmanın deneyimli tesisat personeli, kombi su eksiltmesi arıza talebiniz üzerine konutunuza ulaştığında yanında gerekli tüm ekipmanları da getireceğinden dolayı, tesisatınız detaylı olarak kontrol edilir ve arızalı alan kırmadan noktasal şekilde tespiti yapılır. Her tesisat arızasında olduğu gibi kombi hattında oluşan arızanın boyutu da tadilat yönteminin belirleyicisi olacaktır. Boru üzerinde bir veya birden fazla görülen küçük deliklerin kimyasal ilaç yöntemi kullanılarak kapatılması mümkündür. Kimyasal ilaç delik üzerinde toplanarak kristalize olur ve aynı yerden açılmayacak güçlükte kilit oluşturma özelliğini barındırır. Ancak Kombi Su Kaçağı problemini su yüzüne çıkaran arıza büyük boyuttaysa o zaman tesisata giriş yapmak ve boruyu yeni bir boruyla değiştirmek zorunludur. Çünkü çatlama, kırılma gibi arızalarda kimyasal ilacın hiçbir faydası yoktur.

Bu konu üzerinde sizlere son derece güvenilir bir hizmet sunacak olan Tufan Tesisat firmasıyla çalışmanız, emin olunuz ki sizleri ileri dönemde yaşayacağınız büyük arızalardan ve bununla birlikte gelecek maddi kayıplardan kurtaracaktır. Çünkü firmamızın eğitimli personelleri, yapmış oldukları işi son derece ciddiye alarak, kendi kazançlarını düşündükleri gibi hizmet verdikleri kişilerinde menfaatini düşündüklerinden dolayı anlık tadilat değil, uzun ömürlü bir kullanım sağlayan işçilikle sizlere hizmet vermektedirler. Tesisatınızı sadece kombi su eksiltmesi arızası üzerine değil, en ince noktasına kadar inceleyen ekibimiz, sizleri her olasılığa karşı uyarmakta ve isteğiniz üzerine tadilat işlemini üstlenmektedir. Kullanmış oldukları akustik dinleme cihazı ve termal kamera gibi üstün teknik cihazlar sayesinde, yapı içindeki her çeşit arızayı duvarlara darbe vurmadan görebilmekte ve bu doğrultuda onarım işine başlamaktadırlar. Onarımı yapılan alana verdikleri 2 yıl garanti süresi, işçiliklerinin ne denli iyi olduğunun da garantisi anlamını taşımaktadır. Üstün bir hizmet anlayışından faydalanmak isterseniz, tabi ki yolunuzun Tufan Tesisat ile kesişmesi son derece yerinde bir karar olacaktır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X