Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Lavabo Tıkanması Nasıl Açılır

Lavabo tıkanması nasıl açılır Su tesisatları sürekli bir devirdaim yapmaktadır. Evinizdeki musluğa temiz su gelir ve sizin kullanımınızla kirlenerek atık su boruları yardımıyla giderden atılır. Bu şekilde bir devir dayım söz konusudur. Ancak gider boruları her zaman düzgün bir şekilde kirli suyu uzaklaştıramayabilir. Bunun en büyük sebebi ise lavaboda tıkanıklık oluşmasıdır. Örneğin mutfak lavaboları genelde yemek artıkları ile tıkanmaktadır. Lavaboya dökülen ve giderde rahatlıkla hareket edeceği düşünülen yemek artıkları maalesef ki bu lavaboları tıkamaktadır. Banyo ve tuvalet lavaboları ise farklı sebeplerle tıkanabilmektedir. Bu sebeplerden ilki saç kılıdır. Lavabonun giderinde biriken saç kılı veya buna benzer türdeki atık maddeler banyo lavabolarını tıkayabilmektedir. Bu gibi bir durumla karşılaşılması söz konusu olduğunda ise birçok çözüm yolu olduğunu belirtmek gerekir. Lavabo tıkanıklığı açma ne kadar basit görünse de mutlaka dikkat isteyen bir iştir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye sorulduğu zaman birçok yöntemin olduğu belirtilmelidir. Bunlardan ilki bireylerin kendi kendilerine deneyebilecekleri yöntemlerdir. Bunlardan ilki pompa kullanmaktadır. Giderin ağzına yerleştirilen pompanın basınç oluşturarak tıkanıklığa neden olan cismi hareket ettirme ihtimali vardır. Hatta bazı durumlarda tıkanıklığa neden olan cisim pompa ile dışarıya da atılabilir. Bir diğer yöntem ise lavabo açıcı kullanmaktır. Bu açıcılar son derece tehlikeli kimyasallardır. Temas edilmesi bir yana, uygulandığında ortaya çıkan gazı solumak bile bazen son derece tehlikeli olabilmektedir.

Lavabo tıkanıklığını açmak için oluşturulmuş lavabo açıcılar ise şu şekilde uygulanır. Lavabo açıcı içerisinden çıkan tozu gidere dökmeden önce yaklaşık olarak bir litre su kaynatılır. Kaynayan su lavabonun kenarına alınır. Açıcı içerisinden çıkan toz gidere boşaltılır ve ardından hemen kaynamış su uygulanır. Bu durumda son derece dikkatli olunmalıdır çünkü kaynamış su ile tepkimeye gören açıcı tozu kaynayacak ve zehirli bir gaz yayacaktır. Tepkimenin bittiğini ise kaynamanın bittiğini gördüğünüzde anlarsınız. Daha sonra giderin açıldığından emin olunursa musluk açılarak kalan tozun giderilmesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde tekrar lavabo açıcı uygulanmamalıdır çünkü su borularına zarar verilmesi çok yüksek bir ihtimaldir. Bu durumda hemen bir uzmana başvurulmalıdır.

Lavabo Tıkanıklığı Açmada Profesyonellik

Lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir diye sorduğunuz vakit birçok yöntem olduğu belirtildi ancak evde uygulayabileceğiniz yöntemler giderin tıkanıklığını açmadıysa artık profesyonel yardım alınmasının da vaktinin geldiği anlaşılmalıdır. Tıkanan borular uygun yöntemler kullanılarak açılmazsa daha büyük hasarlara maruz kalabilirler. Örneğin zorlayarak açılmasını beklediğiniz bir gider borusunun kırılması işten bile değildir. Kırılan borudan ise daireniz akan atık ve biriken su keyfinizi en kötü şekilde kaçıracaktır. Böylesi durumlarda zorlamamanız ve uzman kişilere ulaşmanız gerekmektedir. Bu kişiler hem cihaz kullanarak gider tıkanıklığını tespit ederler hem de tespit edilen tıkanıklığı yine profesyonel yöntemlerle yok ederler. Kendi yöntemlerinizle gideri açamadığınız bir durumda, tıkanıklığa neden olan atık cismin hem sert hem de büyük bir atık olduğunu varsaymak çok da yanlış olmamaktadır. Ayrıca tıkanıklığa sebep olan şeyin gözle görülmemesi, nasıl müdahale edilmesi gerektiğinin de bilinmemesine neden olur. Bilgisiz bir şekilde tıkanan gidere müdahale etmek ise sizi önüne geçilemeyecek sonuçlarla karşı karşıya getirebilir. Bu durumlara en güzel örnek ise kırılan gider borusunun atık suyu evinize boşaltmasıdır.

Lavabo Açmada Kullanılan Profesyonel Yöntemler Nelerdir?

Herhangi bir lavabo tıkanıklığı ile karşılaşmanız durumunda uzman kişilere başvurmanız gerekebilir. İşlerinde uzmanlaşmış olan bu kişiler hem lavabo tıkanıklığı tespiti nasıl yapılır bilirler hem de bu tıkanıklığın nasıl giderilmesi gerektiğini de bilirler. Kullandıkları yöntemler ise son derece teknolojik ve profesyonel yöntemlerdir. Bu yöntemlerden ilki robot makine kullanarak lavabo tıkanıklığının açılması yöntemidir. Bu yöntem kullanılmadan önce tesisata bir kamera gönderilir. Bu kamera tıkanıklığın tam olarak nerede olduğunu tespit etmede faydalıdır. Gönderilen bu kamera ayrıca tıkanıklığın ne tür olduğunu belirleyebilmek için fotoğraflar çeker ve bilgisayar ortamına aktarır. Bilgisayara aktarılan fotoğraflar uzman kişilerce incelenerek nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiği belirlenir. Belirlenen yöntemle de tıkanıklık giderilir. Lavaboda tıkanıklık olmasının temel nedeni ise genelde birikmiş yağlardır. Gün geçtikçe artan birikme ile yağlar gideri tıkayarak atık suyun geçişini zorlaştırmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı Açmada Kimden Yardım Almak Gerekir?

Lavabo tıkanıkları bazı durumlarda gerçekten profesyonel yardıma ihtiyaç duymanıza neden olur. Böyle bir durumda arayabileceğiniz en güvenilir adreslerden biri de Tufan Tesisat’tır. Tufan Tesisat hem kullandığı yöntemler ile hem teknolojik cihazları ile hem de yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ile size yardımcı olabilecek en güvenli kuruluştur. Lavabo tıkanıklığı giderme konusunda özellikle uzmandır. Kullandığı robot cihazlar ile tıkanıklığa sebep olan cismin hem boyutunu hem türünü hem de bu atık maddenin nasıl giderilebileceğini tespit eder. Tufan Tesisat bünyesinde barındırdığı iş arkadaşlarına da son derece değer ve kıymet vermektedir. Bu nedenle çalışma arkadaşlarını her zaman bilgilendirmeye çalışır. Bunun için de sürekli olarak eğitimler düzenler. Tufan Tesisat ayrıca teknolojik gelişmeleri takip ederek lavabo tıkanıklığı giderme cihazları konusunda da bilgi sahibi olmayı amaçlar. Kullandığı cihazların her zaman güvenilir olduğuna da önem göstermektedir. Firma bu cihazların kullanılmasının da ayrı bir uzmanlık gerektirdiğinin farkındadır. Bunun için de kullandığı cihazlar hakkında her zaman bilgi sahibidir. En ufak bir sorun çıktığı zaman ise nasıl bir önlem alınması gerektiğini bilen Tufan Tesisat hem sizi hem de kendini oluşabilecek zararlardan koruyabilmek için son derece dikkatli ve titiz bir biçimde çalışmaktadır. Lavabo tıkanıklığı oluştuğu zaman ne yapacağınızı bilmiyorsanız Tufan Tesisat’a ulaşın, gerisini Tufan Tesisat halleder.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X