Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Mutfak Giderini El Yordamı ile Açma

Mutfak giderini el yordamı ile açma Evlerde, otel ve restoranlarda, en çok kullanılan bölüm mutfaktır. Her gün mutfakta pişen yemek ve pasta kalıntıları, ortamda bulunan kokuların bir birine karışmasına sebep olur. Yemek ve pasta kokularına karışan diğer koku ise uzun süre kullanmaya bağlı olarak mutfak giderlerinde oluşan tıkanıklığa bağlı kokudur. Bu koku, o kadar keskindir ki en leziz yemek ve pastaların kokusunu dahi bastırarak tüm binaya yayılır.

Ayrıca bir süre sonra, mutfak lavabosunda tıkanıklığa sebep olur. Lavabo kullanılmaz hale gelir. Her insanın defalarca yaşadığı bu sorunun, ne kadar büyük problemlere yol açtığı aşikârdır. Evlerde veya iş yerlerinde meydana gelen mutfak gideri tıkanıklığı, uzun bir süre tüm işlerin aksamasına sebep olacaktır.

Tıkanan mutfak giderini el yordamı ile açma; uzun süre kullanıma bağlı olarak, sık tıkanan mutfak giderleri, ilk olarak el yordamı ile açılmaya çalışılır.

Fakat gidere dökülen yanlış kimyasallar, mutfak borularının delinmesine sebep olabilir. Ayrıca amatör olarak yapılan müdahaleler, mutfak giderlerinin geçici olarak açılmasını ve etrafa çok pis kokular yayılmasını sağlar, ama tamamen temizlenmesi mümkün değildir.

Tıkanan mutfak lavabolarını profesyonel olarak açan Tufan Tesisat; yılların deneyimi ile hizmet veren firmamız, ev ve iş yerlerinde yer alan tüm tıkalı boruları, son teknoloji aletler yardımı ile sadece 15-20 dakika içerisinde açacaktır.

Ayrıca kullandığı kameralı sistem sayesinde, borunun hangi bölümünde tıkanıklık olduğu size anlık olarak gösterilir. Kaliteli bir mutfak gideri açma firması arayanların, en iyi mutfak gideri açma almak için Tufan Tesisat firması ile iletişime geçmesi yeterli olacaktır.

 

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

Mutfak gideri tıkanmasının, bazen binanın yapım aşamasında yapılan ufak hatalardan kaynaklandığı, bazen ise yanlış kullanım neticesinde geliştiği söylenebilir.

  • Aşırı yağlı bulaşıklar, zamanla mutfaktaki giderlerin yağlanmasına ve tıkanmasına sebep olur
  • Mutfak giderine dökülen pütürlü yiyecek kalıntıları, giderin tıkanmasında en sık karşılaşılan sebepler arasında yer alır.
  • Bina yapılırken, boruların yanlış bağlanması yani üst üste aşırı eğimli boruların bağlanması, mutfak giderinde kaçınılmaz olarak tıkanmalara yol açacaktır.
  • Bina henüz yapım aşamasında iken, boruların içine kaçan inşaat kalıntıları borularda su akışını engeller. Zamanla ise yiyecek kalıntıları ile birleşen bu kalıntılar, boruların çok sık aralıklar ile tıkanmasına ve ortamda aşırı koku oluşmasına sebep olur.
  • Aşırı kireçli sular, zamanla boruların içinde katman halinde kireç oluşmasına sebep olacaktır.Kireç katmanlaştıktan sonra ise amatör olarak kullandığınız hiçbir yöntem kireci temizlemez. Sadece boru içine basınç uygulayan profesyonel yöntemler kullanılabilir.

Mutfak Gideri Açan Firmalar

Mutfak giderini açan, deneyimli firma Tufan Tesisatın, kullandığı çok profesyonel yöntemler neticesinde, evde gider açmak için tüm mutfağı karıştırmanıza gerek kalmaz. Firmamız tarafından kullanılan makineli yöntemler sayesinde, hem mutfak gideriniz anında açılır, hem içerisinde biriken tortu tamamıyla temizlenir. En son kullanılan zincir sistemi ise mutfak borusunun her bölümünü ayrıntılı olarak açmak ve ilk alındığı günkü kadar hijyen hale getirmek içindir. Ayrıca kamer sitemi ile en son borunun içerisi tamamı ile kontrol edilerek size teslim edilir. Kamera sistemi sayesinde, giderin hangi bölümünde tıkanıklık olduğu, size ayrıntılı olarak gösterilecektir. Mutfak gideriniz mi tıkandı, Tufan tesisatı aramanız yeterli olacaktır. Boru tıkanıklığı ile ilgili her alanda, profesyonel anlamda hizmet veren deneyimli elemanlarımız mevcuttur.

Mutfak Gideri Açmada Garantili Ve Hızlı Hizmet

Mutfak gideri açmada kaliteli hizmet veren Tufan tesisat olarak, ilk hedefimiz; bize güvenen müşterilerimizin işini kısaltmak ve kolaylaştırmaktır. Bizi aradığınız takdirde, sizin uygun olduğunuz bir zaman diliminde geliyor, ev veya iş yerinizi karıştırıp kirletmeden, sadece birkaç dakika içinde tıkalı boruları açıyoruz. Kullandığımız profesyonel cihazlar nedeni ile ortamda sağlığı tehlikeye atacak her hangi bir kalıntı oluşması, engellenmiş olacaktır. Ortama koku yayılmadan, kirlenme veya dökülme yaşanmadan minimum zamanda evinize veya iş yerinize hijyen kazandırmak için, firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olur.

Mutfak Giderinin Tıkanması Nasıl Engellenir?

Hayatımızda yer alan her eşya gibi, mutfak giderlerinin de tıkanmasını engellemek için bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Bunlar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Mutfak lavabosunda düzenli olarak süzgeç kullanmak faydalı olacak, aşırı pütürlü yiyecek kalıntılarının, mutfak lavabosuna kaçmasını engelleyecektir.
  • Mutfak borularının doğru yerleştirildiğinden emin olmak, oldukça önemlidir. Sık aralıklar ile bağlanan T borular, lavaboların çok sık aralıklar ile tıkanmasına sebep olur. Tufan tesisat, mutfak lavabosunda tıkanıklığa sebep olan tüm etmenleri dakikalar içinde ortadan kaldırılır.
  • Kızartmalardan kalan yağların ve aşırı yağlı suların, lavabolara dökülmemesi tavsiye edilir. Mecburi olarak dökülmesi gerektiğinde ise lavaboya hemen kaynar su dökmek, borulara yapışan yağların eriyip akmasını sağlayacaktır.
  • Marketlerde özel olarak satılan lavabo açıcılardan, 1-2 ay ara ile alarak kullanmak faydalı olur. Böylece yemek kalıntılarının aşırı birikmeden temizlenmesi mümkündür.
  • Aşırı kireçli suyu olan bölgelerde, bina girişine kireç önleyici aparatlar yerleştirilmelidir. Böylece suların daha yumuşak bir hâl alması, evin su ile temas eden her bölgesinde, kireç oluşmasının engellenmesi mümkündür.

Yukarıda sayılan ayrıntılara dikkat etmek, mutfak giderinizde sık aralıklar ile tıkanma oluşmasını engelleyecektir. Fakat oluşan tıkanıklığı ise Tufan Tesisat Firması ile iletişime geçerek, anında açtırmanız mümkün olur. Uzman bir kadro ile çalışan ve hızlı hizmet veren firmamız, en kısa süre içerisinde ev veya iş yerinizdeki tıkanıklığı giderecektir. Ev sahibine hiç iş düşürmeden, evin düzenini asla bozmadan hizmet veren firmamız, evinizdeki hijyenik ortamı da muhafaza eder. Ailesinin sağlığı için kaliteli bir tesisat firması arayanların, firmamız ile iletişime geçmesi faydalı olur.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X