Petek Temizleme

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Gelişen teknoloji ile beraber artık neredeyse tüm evler içerisinde petek sistemi yer almaktadır. Petek sistemi, kombi ya da kalorifer kullanılan meskenlerde, sıcaklığı ev içerisine yaymak için tasarlanmış olan bir üründür. Özellikle kış günlerinde meskenlerin içinin ısınabilmesi amacı ile üretilen bu ürünler, içerisindeki sıcak su ile çalışmakta ve bu sıcak suyu yapısı gereği sağlıklı bir şekilde iletmektedir. Ancak bu sistem zaman zaman çeşitli problemler ile karşılaşmaktadır. Bu problemler karşısında yapılacak tek şey uzman bir tesisat firmasından yardım istemek olacaktır.

Petek temizleme işlemi son yıllarda ortaya çıkan yeni bir sektör olarak dikkat çekmektedir. Doğalgaz ya da kömürle çalışan ısıtma sistemleri sayesinde üretilen ve evlere monte edilen petekler zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı görevini yerine getirememektedir. Bu durumun ortaya çıkmasında birçok sebep vardır. Bu sebeplerin başında da petek içerisine giden suyun taşıdığı kireç gelmektedir. Kireç, zamanla petek içerisinde birikmekte ve peteğin vazifesini sağlıklı bir şekilde yapmasını engellemektedir. Ya da bazı kimyasala maddeler su ile beraber peteğin içerisine nüfuz etmekte ve bunun sonucunda da peteklerin asli görevini yapmasının önüne geçmektedir. Böyle durumlarda petek temizleme servisi adı altında faaliyet gösteren tesisat firmalarından yardım almak gerekmektedir. Petek temizleme hizmeti son derece profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yurtdışından alınan ve son derece pahalı olan özel makineler eşliğinde gerçekleştirilen bu işlem yalnızca bir saat içerisinde peteğin temizlenmesini sağlamaktadır. Bu makinelerin çalışma mantığı şu şekildedir: bozulan ya da bir tarafı ısınmayan petek, öncelikle içerisine kimyasal bir solüsyon dökülerek temizlenir. Bu solüsyon sayesinde petek içerisine yapışan kireç, yabancı madde ve kimyasal artıklar yerlerinden sökülüp, atılır. Bundan sonra ise peteklerin içindeki bu yabancı maddelerin dışarıya çekilmesi işlemi gelmektedir. Tam bu noktada kombi temizleme aracı devreye girmektedir. Son derece iyi bir teknolojik altyapıya sahip olan bu araç ile petek içerisindeki yabancı maddeler vakum eşliğinde çekilmektedir. Böylelikle peteğin görevini yapmasını engelleyecek hiçbir madde petek içerisinde bırakılmamaktadır. Ancak işlem bununla da bitmez. Her ihtimale karşılık petek içerisine bir de tazyikli su pompalanır. Bu su sayesinde de petek içerisinde kalan tortular dışarı atılmaktadır. Bu işlemlerden sonra artık petek eskisi gibi çalışmaya başlamaktadır. Böylelikle ısınmama derdi de sona ermiş olmaktadır. Bu temizliğin önemli bir getirisi de doğalgaz faturalarına yansımaktadır. Çünkü çalışmayan peteği fark etmeyen bireyler, doğalgaz ayarını yükselterek ısınmaya çalışmakta ancak peteğin bir bölümü çalışmadığı için bu işlem yaramamaktadır. Fakat petek temizleme hizmeti sayesinde bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Petek Temizleme

Tufan Tesisat, son yıllarda genişlettiği hizmet yelpazesi ile her türlü peteğin onarım ve temizliğini de yapmaktadır. Profesyonel bir anlayışla hizmet veren Tufan tesisat, modern makineler ve uzman personel eşliğinde petek temizleme işlemlerini kısa sürede gerçekleştirmektedir.

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • Dilara Gerçek

    19/12/2016,21:56

    Merhaba,

    havaların soğumasıyla petekleri açtık fakat hiç ısıtmıyordu. Kombi mi bozuldu yoksa peteklerde mi sorun bilemedim. Komşum size peteklerini temizlettirmiş, bana da tavsiye etti. Bende arayıp petek temizliğini yaptırmaya karar verdim. İstenilen gün ve saatte geldiler ve petekleri temizlediler. Peteklerim düşük ayarda bile çok iyi ısıtıyor. Herkese tavsiye diyorum. Elinize sağlık…teşekkürlerYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X