Tesisatın Kalbini dinliyouz!
Robotla Kanal Açma

Robotla kanal açma Tıkalı kanal açma işlemi sadece gider açma işlemi olarak algılanmamalıdır. Caddelerde, sokaklarda, fabrika atıklarının bulunduğu kimyasal atık giderlerinde, kısacası atık madde ve atık su borusu olarak kullanılan tüm kanallarda bu hizmeti gerçekleştirebilmemiz mümkündür. Tufan tesisat belediye için kanalizasyon görüntüleme ve kanalizasyon açma hizmetleri de vermektedir. Ancak kullanılan klasik tekniklerin aksine bu işlemler tamamen teknolojinin varlığı ile gerçekleştirilmektedir. Böylece kırmadan kanal açma işlemi başarı ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin iki basamağı bulunmaktadır. İlki kameralı kanal görüntüleme ikincisi ise robotla kanal açma işlemi olmaktadır. Robotla pimaş ya da kanal görüntüleme kırmadan sorun tespiti yapılabilmesi için büyük bir önem taşımaktadır.

Kameralı Kanal Görüntüleme İşlemi

Eğer evlerinizde tıkanmış giderleriniz var ise bu giderlere de pimaş görüntüleme işlemi yapılmaktadır. Ancak büyük kanallar ve pimaşların görüntülenmesi için farklı boyutlarda kameralar tercih edilir. Dikey ve yatay boruların görüntülenmesi için farklı teknikler kullanılır.

Dikey borularda, hortum yardımıyla boru içine kamera gönderilir. Yatay kanalizasyon ve diğer atık borularında ise tekerlekli olan ve manevra kabiliyeti bulunana cihazlar kullanılarak görüntü alınmaktadır. Cihazla kanal görüntüleme için kullanılan kamera, uzaktan kontrol sayesinde, tüm kanal boyunca ilerletilebilir. Böylece kanal baştan sonra kırılmadan içerden izlenir. Bu teknik öncelikle yurt dışında kullanılmaya başlanmış olsa da şimdilerde belediyenin yol yapım çalışmalarında destek olarak sıklıkla tercih edilir duruma gelmiştir.

Kameranın, sağa, sola, yukarı ve aşağı 180 derece dönüş yaparak 360 derecelik bir açı ile izleme yapabilmesi mümkündür. Aynı zamanda yakınlaşma ve odaklanma gibi nitelikleri de bulunmaktadır. Böylece izleme yapan ilgili kişinin odaklanmak istediği ya da hasar bulunduğunu düşündüğü noktaya daha dikkatli bir inceleme yapabilmesi mümkün olabilmektedir.

Kanal Görüntüleme Raporu

Robotla kanal içi görüntüleme işlemi yapılırken bir yandan alınana video görüntüleri de DVD formatında kaydedilmekte ve fotoğraflama işlemi yapılmaktadır. Kanalizasyonlarda yapılan bu tip işlemler genellikle büyük çaplı biz hizmet olarak kabul edilir ve kanalizasyon görüntüleme raporları hazırlanır. Dairelerde yapılan tıkalı kanal açma işlemlerinde ise rapora ihtiyaç duyulmaz ancak alınana görüntüler ve yapılan tespitler müşterilerimize tek tek gösterilir. Tıkalı kanal görüntüleme hizmetimiz, daireler için ücretsizdir. Tıkalı kanal açma ücretlerinin içine bu hizmet dahil edilmez. Çünkü bu işlem çalışanlarımıza da büyük kolaylık sağlamaktadır ve maliyeti de yüksek değildir.

Robotla Gider Açmanın Avantajları Nelerdir?

Evlerinizdeki tıkalı giderlerin açılması için ise robot kullanılmaktadır. Bu robot ve bu robota uyarlanabilen farklı uçlar sayesinde, mutfak, banyo, tuvalet lavaboları ve giderleri rahatlıkla açılmaktadır. Ne bize ne de müşterilerimize hiçbir sorun yaşanmadan uygulanan bu işlem sayesinde tıkalı bir borunun açılması çok daha kısa bir zaman almaktadır. Ek olarak bu işlem evlerinizin kirlenmesi, atık suların tuvalet ya da banyo giderlerinden geri dönerek evinizi batırmasını önler. Oldukça temiz bir işlem olmakla birlikte kırmadan kanal açma işleminin de yapılmasını sağlamaktadır. Aynı işlem yine kanalizasyonlarda da kullanılabilmektedir. Ancak tıkalı kanalizasyon açma işlemi çok daha büyük çaplı bir işlemdir. Kanalların çaplarına göre bunun için büyük kamyonlarda bulunana tesisatlar tercih edilmektedir. Bu sebeple biz burada sadece robotla ev giderlerinin açılması işleminden bahsedeceğiz.

Robotla Gider Açma Nasıl Yapılır?

Robotla mutfak gideri açma ve diğer giderlerin açılması sırasında uygulanan işlemler aynıdır. Öncelikle bir görüntüleme yapılır ve tıkanmayı neyin yaptığı görülür. Tıkanmanın yeri de tespit edilir. Böylece kanal açma robotuna hangi uzunlukta bir çubuğun kullanılacağı da belirlenmiş olur. Aynı zamanda tıkanmaya neden olan cismin fiziksel özellikleri de bu şekilde bilindiğinden dolayı ne tip uç kullanılacağı da net bir şekilde belirlenir. Borulara zarar vermeyecek bir şekilde uygulama yapmak için bu ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir. Burada da çalışanlarımızın tecrübesi devreye girer. Hassas bir boru temizleme, pimaşlarınızı değiştirmek için fazladan bütçe harcamamanız, ek zahmetlere girmemeniz için çok önemlidir. Kanal görüntüleme işlemi de bir nevi tıkanıklık açmadan önce bir hazırlık aşamasıdır ve daha dikkatli bir çalışma yapmayı sağlamaktadır. Robot hazırlandıktan sonra tıkalı kanala gönderilir ve robot çalıştırılır. Tıkanmaya neden olan birikinti tıpkı bir matkap gibi çalışan bu boru sayesinde parçalanır gider.

Robotla Gider Açma İşleminden Sonra Neler Yapılır?

Bu robotla kanal açma işleminden sonra, bol su ile yıkama yapılır. Suyun geri gelip gelmediği kontrol edilir. Kanalın daha derinlerinde yani görüntülenmemiş yerlerde de tıkanıklık bulunuyorsa su geri gelebilir. Bu yüzden yapılan işlem sonrasında iyi bir denetim uygulanmalıdır. Robotlu boru içi görüntüleme işleminin bir diğer avantajı yakın bir zamanda tıkanmaya neden olabilecek olan kanallardaki tıkanmış bölgelerin tespit edilmesi olmaktadır. Böylece yakın bir zamanda yine bir ücret ödeme gereği altında bulunmanız engellenir ve tüm gider temizlenir. Bu işlemler de bittikten sonra tekrar görüntü alınır ve verilen hizmetin kalitesinden emin olunur. Alınan temiz görüntü müşterilerimize de gösterilir. Sonrasında ise tıkalı kanal açma ücretleri tahsis edilir.

Tıkalı Kanal Açma Ücretlerimiz

Ücretlerimiz genellikle uygulanan tekniklere göre değişmektedir. Kimi zaman görüntülemeden sonra tıkanmaya neden olan birikintinin robota ihtiyaç duymadığı tespit edilebilir. Bunun içinde kendi özel kanal açıcı solüsyonlarımızla açma denemesi yapmamız ya da basınçlı su verme ve pompa tekniği ile kanalı açmaya çalışmamız söz konusu olabilir. Bu şekilde tıkanıklığı robota gerek kalmadan açmış isek ücretleriniz de buna göre değişiklik gösterecektir. Sizler de evlerinizde,  basit gider açma tekniklerini ilk müdahale için uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri uyguladıktan sonra halen işin içinden çıkamamış iseniz bizi arayarak teknik yardım alabilirsiniz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tufan Tesisat
Copyright © 2017 Tufan Tesisat
Tüm Hakları Saklıdır.
Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X