Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Soru & Cevap - Tesisat Sorunları
Klozet – Tuvalet Sifonu Su Kaçırıyor

Klozet sifonu su kaçırıyor ve sürekli paspas ve mobilyalar ıslanıyor, uzun süredir sifon su taşırma sorunu yaşıyoruz, sifon rezervuarında bir sorun var bu soruna siz ne gibi çözüm hizmeti veriyorsunuz ?

Cevaplar : 1
382 Defa Okundu
Klozet Şamandırası Suyu Kesmiyor Sürekli Akıyor

Sayın yetkili, klozet şamandırası suyu kesmiyor dolayısıyla taharet musluğundan sürekli kapatmak zorunda kalıyoruz, şamandıra içinde bir ayar var mıdır yoksa yeni bir klozet tuvalet şamandırası mı taktır malıyız ?

Mehmet Tokatlı
Cevaplar : 1
814 Defa Okundu
Basınç Düşürücü Vana Montaj ve Ayarı

Bina ya gelen su çok tazikli olduğundan basıncı düşüren vana almak istiyoruz ancak bunun hem faydası olurmu onu öğrenmek istiyoruz hemde montajı ve ayarı konusunda bilgi almak istiyoruz, cihazın fiyatı gayet makul ancak ne kadar kullanım ömür olur, gerçek anlamda tazikli su gelmesinin önüne geçermi, yani yüksek bar da su gelirse ayarı yapıldığında o bara […]

Melek Apak
Cevaplar : 1
347 Defa Okundu
Klozet Su Kaçırıyor Ne Yapmalıyım

Klozet sifona basıldıktan sonra uzun bir süre su kaçırıyor, geceleri kullanılmadığında su sesleri geliyor, kenarlarından su kaçırıyor, boşuna su faturası ödüyoruz, musluktan mıdır yoksa içindeki tecihazat mı bozuk bunu nasıl anlarız ?

Ayşe Semerci
Cevaplar : 1
283 Defa Okundu
Kaçak Su Kullanımı Nasıl Anlaşılır ?

Kaçak su kullanımı nasıl anlaşılır, bizim su saatimiz dönmüyor ama suyu kullanabiliyoruz, acaba kaçak sumu kullanıyoruz, normalde tesisat başvurusu yapmıştık, 3 ay oldu ama hiç fatura gelmedi ve su saati de dönmüyor, tekrar kime müracat etmemiz lazım, beyaz masaya bu durumu anlatsak acaba bize ceza uygularlar mı ?

Murat Kula
Cevaplar : 1
387 Defa Okundu
Sararmış Tuvalet Taşı Nasıl Temizlenir ?

Tuvalet taşı sarardı bunu ilk haline getirmek için yani beyazlatmak için ne gibi bir kimyasal kullanmalıyım, ayrıca tuvalet ve banyo da derz aralarındaki koyulaşmış alanı nasıl ne ile temizlemem gerekiyor, bazı sitelerde derzleri kimyasalla silince alt kata su kaçağı sorununa sebep olabiliyor diyorlar, bu konu hakkında çözüm önerirseniz çok sevinirim.

Zeki Pınaryurdu
Cevaplar : 1
3,304 Defa Okundu
Tuvalet Neden Koku Yapıyor ?

Tuvaletten temiz olduğu halde kokular geliyor, kullanılmasa da kokular sürekli oturma odasına kadar geliyor, sanki dışardaki lağım çukuru bizim tuvaletin içinde, kokunun nerden geldiğini bilmiyoruz başka dairenin kanallarından mı bize geliyor bulmamız mümkünmü ?

Hüseyin
Cevaplar : 1
210 Defa Okundu
Tuvalet Vanası Değişimi Yapıyormusunuz ?

Alafranga tuvaletin temiz su borusundan, yeni değiştirmemize rağmen su damlatıyor. Tuvaletin vanasını her seferinde kapatmak zorunda kalıyoruz. Servisiniz ne kadar sürede geliyor ve ortalama tamir ne kadar sürüyor?

İzzettin Alioğlu
Cevaplar : 1
260 Defa Okundu
Su Vanası Hangi Tarafa Açılır ?

Binanın içindeki ana su vanası üzerinde ne tarafa açılacağı yada kapatılacağına daire bir işaret bulunmuyor, her defasında tesisatla ilgili sorun oluştuğunda kapandığını düşünüp gereksiz yere su harcanıyor, bir işaret koymak istiyorum, su vanaları hangi tarafa açılıyor ? Benzer sorunlar :  petek vanası ne tarafa açılır kapatılan su vanası nasıl açılır su vanası açılmıyor su vanası […]

Cevaplar : 1
1,569 Defa Okundu
Donan Su Borusu Nasıl Açılır ?

Su tesisatı bahçeden geçtiği için hava eksi dereceyi gördüğünde tesisat boruları donma yapıyor bir iki gün su kesintisi yaşıyoruz, izolasyon yaptırmayı düşündük ama yinede faydası olacağını düşünmediğim için yaptırmadım, tesisat borularının bir kısmı pvc bir kısmı demir boru, hava soğuk olduğunda donma yapmaması için ne gibi önlemler almamızı tavsiye edersiniz ? Benzer sorunlar :  su […]

Cevaplar : 1
731 Defa Okundu
Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X