Tesisatın Kalbini dinliyoruz!


Çamaşır Makinesi Gideri Tıkandı Ne Yapmam Lazım ?

Banyo da bulunan çamaşır makinesi giderden atması gereken pis suyu atarken, bazen giderin tıkalı olması sebebiyle sanırım, taşma yapıp, etraf su ile doluyor, giderdeki tüm pislikler eve doluyor, çamaşır makinesi gideri neden tıkanır ? Tıkalı olan gideri nasıl açıyorsunuz, tekrardan tıkanmaması için ne yapmamız gerekiyor, bu durum giderle mi ilgili yoksa çamaşır makinesi ile mi ? bilgi verdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Benzer sorunlar : 

bulaşık makinesine lavabo açıcı
bulasik makinesine lavabo açıcı dokülürmü
tıkanan bulasik makinasi nasil acilir
çamaşır makinesi su gideri
bulaşık makinesi gideri nasıl olmalı

 

Cevaplar : 2
2,327 Defa Okundu

Cevap (2)

 1. 24 Şubat 2017
  (Cevapla)

  Sorunuzda bahsetmiş olduğunuz problem çamaşır makinanız ile değil atık gider tesisatlarınızla ilgili olduğunu belirtelim binanın yapımı zamanında kullanılan boru çapının küçük olması yada zamanla borularda oluşan kireçlenme ve yağlanmadan dolayı boru çapının daralması ile zamanla suyun yavaş giderek tıkanmasına ve suyu geri vermesine sebep olur.

  Bu durumla karşılaşan ev hanımları panikleyerek porçöz yada lavabo aç ilaçları dökmektedir aslında bu işlem çok yanlıştır bu tür ilaçların kimyasal ve asitsel özelliği olduğundan o an açılmış gibi görünse de kalıcı bir çözüm olmaz ve hatta boru ek bölümlerinde ki contaları eriterek alt kat komşunuza su kaçağı olmasına sebep olabilir bu işlemler şu şekilde yapılmalıdır.

  Boruların içerisinin endoskopik kamera ile görüntüleyerek tıkanmaya sebep olan cismin oradan çıkarılması için tıkanıklık açma robotuna uygun aparat takılarak 15 dakika gibi kısa bir sürede bu sorunu çözmekteyiz dilerseniz tıkanıklık açma videolarımızı izleyebilirsiniz.

 2. 21 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  çamaşır makinesi borusu tıkandı ne yaptıysam açılmadı, robotlu tesisatçı gelerek açtı ama 2 gün sonra yine tıkandı, çamaşır yıkayamıyorum, gider borusu tuvalet giderine bağlamak zorunda kalıyorum, alt komşuma sordum onda da ara ara bu tıkanma olabiliyormuş, tuvalet giderlerinde bir sorun yok ama çamaşır makinesi pimaşı sürekli tıkanıyor ne yapmam lazım.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X