Tesisatın Kalbini dinliyoruz!


En İyi Radyatör Marka ve Modelleri

Siz petek temizleme işi yaptığınız için hangi petek marka ve modelinin daha fazla ısı verdiğini bilirsiniz diye yazıyorum, petekleri değiştireceğim ama hangi marka petek yada hangi tip petek almam gerektiğini bilmiyorum, hem ısı tasarrufu hemde verimli bir ısı elde etmek için hangi petek modelini tercih etmeliyim, yanıtlarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Benzer sorunlar : 

en iyi petek hangi marka
kalorifer petek markaları
alüminyum döküm radyatör
alüminyum radyatör kullanıcı yorumları
kalorifer petek markaları ve fiyatları
petek modelleri ve fiyatları
kalorifer petek modelleri

Cevaplar : 2
6,563 Defa Okundu

Cevap (2)

 1. 15 Eylül 2017
  (Cevapla)

  evime yeni tesisat çektirdim.yoğuşmalı kombi ve petek döşeteceğim. size eca mi yoksa baymak mı desem siz ne dersiniz.hangisi daha az doğalgaz tüketir.

 2. 15 Şubat 2017
  (Cevapla)

  Isıtma sisteminin olmazsa olmazı haline gelen kalorifer tesisatında petek marka ve modeli herzaman çok önemlidir.

  Şuan piyasada bulunan kalorifer peteklerinin %90 ı sacdan yapılma petekler olduğu için çabuk ısınıp çabuk soğuma özelliği vardır örneğin piyasada yada elit dairelerde kişilerin mimar veya mühendislerin tercih ettiği petek markası ALURAD peteklerdir.

  Bu petekler alüminyumdan yapıldıkları için çabuk ısınıp geç soğuma özelliğe vardır ve ısı kalori bakımından da diğer peteklere göre %40 daha fazla ısı sağlar.

  Örneğin 100 cm boyu olan bir peteğin ısıtma kapasitesi ile 60 cm olan bir ALURAD peteğin ısıtma kapasitesi aynıdır eskiden banka okul ve devlet dairelerinde gördüğümüz dilimli kalorifer petekleri ise döküm oldukları için çok geç ısınma sağlarlardı.

  Kısacası normal dairelerde kullanılacak peteklerin piyada çok aktif kullanılan markalar şunlardır ECA ,DEMİRDÖKÜM , TERMOTEKNİK , BAYMAK bu markalar şuan piyasadaki en iyi markalardır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X