Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağını tespit etmenin birçok yolu vardır. Cihaz ile ya da cihaz olmadan yapılan bu yöntemler, su kaçağı tespitinde maliyet durumunu da değiştirmektedir. Yüzey üzerinde kırmadan cihaz yardımı ile yapılan su kaçağı tespitinde karşılaşacağınız maliyet oldukça düşüktür. Su kaçağını tespit etmek için yüzey üzerinde cihaz ile su kaçağı tespiti yapabilirsiniz. Gerekli onay, izin gibi durumları hallettikten sonra da kaçağın yaşandığı bölgede onarım yapabilirsiniz. Günümüzde de gelişen teknolojik yöntemler ile birlikte kaçak bölgesine daha fazla zarar vermeden cihaz yardımı ile su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Su kaçağı basit veya daha zorlayıcı şekillerde onarılabilir.

Su Kaçağını Tespit Etmek İçin

Su kaçağının olabileceği yer ofis, iş yeri veya birçok insanın hitap ettiği yerler içerisinde ise su kaçağını tespit eden ekipler ile çalışabilirsiniz. Eğer su kaçağının olabileceği yeri sizde az çok tespit edebiliyorsanız gelen ekibe bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Eğer oluşmuş olan su kaçağı daha büyük etkiler yaratacak kadar ilerlemiş bir durumda ise daha profesyonel bir ekip çağırmanız önerilir. Tufan Tesisat bu konuda size yardımcı olacaktır. Kaçağın tespiti ve onarımı konusunda ne kadar profesyonel bir ekip ile çalışırsanız o kadar iyi sonuçlar alabileceksinizdir.

Su Kaçağı Nasıl BulunurSu kaçağını tespit eden ekibin yapması gereken şey, etkinin oluştuğu yeri tespit etmek ve işini yapması gereken tamirat ekibini çağırmaktır. Eğer su tesisatında oluşan hasar küçük çaplı ise onarımı da basit ve hızlı olabilmektedir.

Su Kaçağı Servisinin Hasarı Tespit Etmesi

Oluşan su kaçağının tespit edilmesi için çağırdığınız su kaçağı bulma ekibinin işinde profesyonel olması bu durumda son derece önemlidir. Tufan Tesisat, bu konuda profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Eğer oluşan hasar büyük ise onarımı da buna orantılı olarak zor ve zaman alıcı olabilecektir. Bu sebeple onarımı yapacak kişilerin bu konuda eğitim almış olması gerekmektedir. Su kaçağı tespiti yapan firmanın ekiplerine gerekli eğitimi sunmuş ve iyi bir çalışma ortamı hazırlamış olması gerekmektedir. Su kaçağı servisi ekipleri kurumsal olarak bir eğitimden geçmiş ve işinin ehli kişiler tarafından oluşması gerekmektedir. Her işte olduğu gibi bu durumda da müşteri memnuniyetine son derece önem verilmelidir. Su kaçağını bulmanın birçok farklı yöntemi vardır. Kaçağın oluştuğu mekana göre bu tespit yöntemleri de farklılık göstermektedir.

Su kaçağı nasıl bulunur? konusuna gelince, profesyonel bir ekibe bu işi bırakmak iyi bir çözüm yolu olacaktır. Su kaçağını bulma konusunda kullanılan her yöntem iyi bir sonuç verebilir. Fakat bilindiği gibi farklı mekanlarda olabilecekleri için en iyi sonucun alınacağı yöntem kullanılmalıdır. Su kaçağının bulunması konusunda atılan ilk adım su sızıntısının sesi ile birlikte duyulan tespittir. Su sızıntısının sesinden hareket edilerek yapılan bu tespit, hem maliyet olarak hem de vakit olarak büyük avantaj sağlamaktadır. Ve en çok olarak da bu yöntem ile su kaçaklar tespit edilmektedir. Ses dinleyerek su kaçağını bulmak, bu tespit yöntemleri arasında en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Maliyeti diğer yöntemlere göre daha azdır. Ve hızlı olarak gerçekleşen bir tespit durumudur. Kırıp dökme işlemi gerçekleştirmeden zemin üzerinde sesin en çok duyulduğu yer tespit edilmeye çalışılır. Fakat bu yönteminde genellikle sert bir zemin üzerinde gerçekleşmesi gerekmektedir. Ses dinleyerek su kaçağını tespit etmek zemin yumuşak ve topraklı ise kesin sonuçlar vermeyebilir. Bunların yanında zeminin altında farklı dolgu malzemelerinin olması da çıkabilecek olan sesin yüksekliğini ya da ses tınısını değiştirebilir. Bu sebeple uygun zemin üzerinde bu yöntem ancak kullanılır. Ayrıca toprak altında bitkilerin gelişimleri incelenerek ve don olaylarına bağlı olarak yapılan gözlemler ile de zemin altındaki su kaçağı tespiti yapılabilir.

Ses Dinleyerek Su Kaçağını Tespit Etmenin Etkileri

Her zemin üzerinde farklı farklı su kaçağı tespiti yöntemleri kullanabilirsiniz. Zemine uygun olarak seçtiğiniz tespit yöntemlerinden biri de ses dinleyerek su kaçağı bulmadır. Su sızıntısı olabilecek yeri bu yöntem ile tespit edecekseniz artıları ve eksileri olacaktır. Örneğin ses dinlemek için temin etmeniz gereken aletler pahalı iken onarımı yapmanız gereken malzemeler ucuz ve sağlam olacaktır. Zemininiz uygun ise ve yer altında duymanız gereken sesi etkileyecek faktörler yok ise bu yöntem kesin ve hızlı olacaktır. Fakat zemine bağlı olarak bazı yerlerdeki kaçakları tespit etmek oldukça zor olabilir. Ya da duyabileceğiniz ses bazen su kaçağının yerini tespit ediyor olamaz. Eğer tespitinizin iyi ve kesin olmasını istiyorsanız bu konu hakkında profesyonel olan bir ekip çağırmanız gerekmektedir. Aksi bir durumda olumsuz sonuçlar da alabilirsiniz. Zemininizde yaşanan su kaçağı probleminizi çözmeniz için birçok yöntem vardır.

ses dinleyerek su kaçağını tespit etmekSu sızıntısı hakkında da bilinmesi gereken şeyler vardır. Onarımı yapabilmeniz için öncelikli olarak sızıntının yaşandığı bölge tespit edilmelidir. Eğer profesyonel bir ekip ya da işini tam olarak iyi anlamda yapmayan bir ekip ile çalışırsanız onarımın yapıldığı esnada birden fazla su patlağı ortaya çıkabilir. Yani işlemler her ne kadar sırası ile yapılsa dahi yeni su kaçakları ve borularda patlaklar görülebilir. Bu nedenle su kaçağının tespiti ve onarımı için en uygun ve etkili yöntemin hangisinin olduğu tespit edilmeli, buna göre hareket edilmelidir. Doğru seçimler yapıldığı taktirde yeni patlaklar oluşmayacak ve mevcut olan kaçaklar onarılacaktır. Bunların yanında su sızıntısını onarırken oluşan hasara göre de kullanılacak olan aletlerde farklılıklar görülebilir.

Su Sızıntısını Daha Farklı Nasıl Tespit Edebilirim?

Su sızıntıları birden fazla yöntem ile tespit edilebildiği gibi kullanılan aletlerde, onarma yöntemlerinde de farklılıklar görülür. Su kaçağını diğer bulma yöntemlerinden birisi zemini kırarak hasarı bulmak olabilir. Bunların yanında termal kameralar ile ya da kameralar ile su kaçağı tespit edilebilir. Su tesisatı istendiği taktirde kırılarak kaçak tespiti konusunda yanıt verebilir. Su kaçağını tespit edildiği durumlarda kırarak bulma yöntemi en eskilere dayanmaktadır. En bilinen ve en eski su kaçağı tespit etme yöntemidir. Fakat tercih edilmesi gereken son kaçak bulma yöntemlerinden biridir. Kaçağın oluştuğu yer üzerinde birkaç hesaplama yaptıktan sonra zemin kırılır ve ona göre bir onarım yapılır. Ancak bu yöntem çok da fazla önerilmemektedir. Profesyonel ekip tarafından doğru bir şekilde tespit edilerek olması gereken tespit yöntemi kullanılmalıdır. Araştırdığınız taktirde Tufan Tesisat ile olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Su kaçağı tespiti konusunda profesyonel destek almak için iletişim sayfamız ya da web sitemizin en üst kısmında yer alan telefon numaraları aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X