Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Su Kaçak Bulma Yöntemleri

Bu içerikte su kaçak bulma yöntemleri konusu hakkında bilgiler aktaracağız. Su kaçakları hayatımızda en çok sıkıntı yaratan durumların içerisinde bulunuyor. Bu durum günümüze kadar sıhhi tesisatçılar tarafından halledilmeye çalışılıyordu. Ama sonuçta evlerde muhakkak bir kırıp dökme yaşanıyor, sorun halledilse bile geride bir temizlik işi kalıyordu. Üstelik su kaçağının yeri tuvalet ise bu çok daha vahim bir durum oluyordu. Çünkü pis su sayesinde ev iyice berbat oluyor ve çok pis bir koku günlerce evden çıkmıyordu. Günümüzde su kaçağı tespiti teknoloji sayesinde bir hayli değişti. Çünkü atık suyun dışarı atılması sistemlerinde oluşabilecek tüm tıkanıklıklar artık görüntülü tespit yapabilen kameralar ya da boru tıkanıklıklarını kırıp dökmeden açan ve sanki küçük bir robot denebilecek zincirli araçlarla açılabiliyor. Tufan tesisat sizlere tüm su kaçaklarını kolaylıkla bulma konusunda yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su kaçağını tespit etmenin birçok yolu vardır. Cihaz ile ya da cihaz olmadan yapılan bu yöntemler, su kaçağı tespitinde maliyet durumunu da değiştirmektedir. Su kaçağını tespit etmek için yüzey üzerinde cihaz ile su kaçağı tespiti yapabilirsiniz. Su kaçağının olabileceği yer ofis, iş yeri veya birçok insanın hitap ettiği yerler içerisinde ise su kaçağını tespit eden ekipler ile çalışabilirsiniz. Kaçağın tespiti ve onarımı konusunda ne kadar profesyonel bir ekip ile çalışırsanız o kadar iyi sonuçlar alabileceksinizdir. Eğer su tesisatında oluşan hasar küçük çaplı ise onarımı da basit ve hızlı olabilmektedir. Her zemin üzerinde farklı farklı su kaçağı tespiti yöntemleri kullanabilirsiniz. Zemininiz uygun ise ve yer altında duymanız gereken sesi etkileyecek faktörler yok ise ses dinleyerek su kaçağı tespiti yöntemi kesin ve hızlı olacaktır. Eğer tespitinizin iyi ve kesin olmasını istiyorsanız bu konu hakkında profesyonel olan bir ekip çağırmanız gerekmektedir. Aksi bir durumda olumsuz sonuçlar da alabilirsiniz. Onarımı yapabilmeniz için öncelikli olarak sızıntının yaşandığı bölge tespit edilmelidir.

su kaçak bulma yöntemleriSu sızıntıları birden fazla yöntem ile tespit edilebildiği gibi kullanılan aletlerde, onarma yöntemlerinde de farklılıklar görülür. Su kaçağını diğer bulma yöntemlerinden birisi zemini kırarak hasarı bulmak olabilir. Ama  bu yöntemin can sıkıcı bir çok etkisi olacaktır. Ayrıca günümüzde en sık kullanılan yöntem olan termal kameralar ya da başka farklı kameralar ile su kaçağı tespit edilebilmektedir. Profesyonel ekip tarafından doğru bir şekilde tespit edilerek olması gereken su kaçağı tespiti yöntemi kullanılmalıdır. Firmamız ile bu önemli konuda olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları olabilmektedir. Su kaçakları genelde uzun süreli kullanım sonucu yumuşama yaparak çatlayan veya kırılan su borularından duvar aralarına sızma sonucu ortaya çıkmaktadır. Çoğunlukla pimaş olarak bilinen su borularında ya da kaloriferlerin boru ve kazan sisteminde olan bütün su kaçakları şimdi akustik dinleme cihazları yardımıyla önce tespit ediliyor. Böylece nokta tespiti denebilecek kadar isabetle arızalı bölge bulunuyor. Su kaçak bulma cihazı sadece dinleme yapmıyor. Başka bir cihaz sanki duvarın röntgenini çeker gibi içerisini gösteriyor. Bu cihazla da su kaçağı tespiti çok kolay şekilde yapılıyor. Su kaçağını bulma sırasında gerek duyulmayan kırma işlemi sızan borunun değiştirilmesi için bu evrede biraz yaşanıyor ama arızanın yeri tam olarak bilindiği için mümkün olan en az tadilat ile durum hallediliyor.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Bir çoğumuz için evimizde yaşanılan sorunların maliyet boyutu önemlidir. Çünkü gelir düzeyimiz değişmektedir ve bunu gerektirmektedir. Çoğu insan tesisatçıyı aramadan önce uzun uzun bu konuyu düşünmektedir. Bu yüzden su kaçağı tespiti fiyatları oldukça önemli bir konudur. Çünkü fiyatlar genel itibari ile 100 – 200 TL arasında olsa da bazı durumlarda firmalar arası rekabetten dolayı değişebilmektedir.  Fiyat araştırması yaptıktan sonra oluşan kaçağın boyutu da bir diğer değişkendir. Bazen yaşanılan su kaçağı daha kolay halledilmektedir. Bazen ise çok daha zor durumlar olabilmektedir. Bu durumların hepsi fiyat üzerinde değişiklik olmasını sağlayabilirler. Ayrıca su kaçağının yanında bazı durumlarda tıkanıklık açma hizmeti de ek olarak sunulmaktadır. Bu gibi durumlarda da fiyat yükselmektedir. Çünkü ek olarak bir de boru tıkanıklığı açılmaya çalışılmaktadır. Bazı firmalar tamirat işleminden sonra sigorta imkanı sağlamaktadır. Bu da demek oluyor ki aynı sorun 1 yıl ya da belirlenen süre ile tekrar yaşanır ise hiç bir ücret ödemeden tekrar tamirat yapılır. Genellikle 1 yıllık yapılan sigortalar ile bu gibi sorunlara daha kolay çözüm bulmanız mümkündür. Evlerimizde banyo, mutfak ve tuvalet gibi alanlarda su kaçağı problemleri yaşanmaktadır. Sizin katınızda ya da bir alt katta tavanlarda yaşanılan sararma, yer yer küflenme, kötü kokular bazı durumlarda oluşan su damlacıkları su kaçağının habercileridir. Güvenli, kaliteli ve düşük maliyetli bir hizmet için de mutlaka araştırma yapılmalıdır. Bazen firmalar arasında önemli farklılıklar vardır. Tufan tesisat su kaçağı tespiti hizmetini sunan firmalardan birisidir. Güvenli, konforlu ve bütçenize uygun hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen bu sorunun giderilmesi için ekip arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecektir.

Su Kaçağı Ya Da Tıkanıklık Sorunu Olanlara Tavsiyeler

Her olayda araştırılmadıkça kırma sökme eylemleri yapılmamalıdır. Evinizde ya da alt yapısı bulunan tesisat yerlerinde oluşan bu gibi durumlarda panik yapmayıp gerçek uzman su tesisat onarımcıları gelmedikçe tecrübesiz ve konuya hakim olmayan kişilere kesinlikle güvenilmemelidir. Kanalizasyon tıkanmaları ve lavabo tıkanıklığı açma gibi sizlerin canını sıkan bütün olaylarda 21. yüzyılın getirdiği avantajla en teknolojik cihazlarla firmamız sizlere hizmet sunmaya hazırdır. Türkiye genelinde birçok firma tıkanıklık, su sızıntısı gibi sorunlarınızı giderebilecek birçok su kaçağı tespit edici, geniş kapsamlı çalışan ustalarından oluşan ekibiyle, sorunu bir günden daha kısa sürede ortadan kaldırabilme imkanı sunmaktadırlar. Lavabo borusu, tuvaletiniz veya pis su giderleriniz tıkandığı anda hiç sorun etmeden kaliteli hizmet sunmakta olan firmamıza başvurmanız yeterlidir. Firmamızın su kaçağı ya da tıkanıklık tespitlerinde kullandığı bu aletler sayesinde kısa zamanda sorunlarınıza çare bulabilmektedirler. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık tüm atık su kanalı tıkanıklıkları ve patlak su kanallarını bulmak için kırmak gerekmemektedir. Su kaçağı ve tıkanıklık olaylarında oluşan koku çok rahatsız edicidir. Bu durumu yaşamamak için hemen bir uzmana başvurmanız gerekmektedir. Anlattığımız tüm rahatsız edici durumlardan ve sorunlardan kurtulmak, anında müdahale ve garantili çözüm için bize ulaşın.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X