Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Su Sızıntısı Ne Demek ? Su Kaçağı Nedir ?

Su sızıntısı nedir, nasıl anlaşılır, ne kadar sürede belli olur, su kaçağı ve su sızıntısı tespiti farklı şeyler midir ?

Su sızıntısı, yapılarda tesisat borularında (pvc boru, pimaş boru, demir boru, plastik boru, bakır boru) bir arıza meydana gelmesi ise taşan ve sızan suya su sızıntısı denir.

Su kaçağı nasıl anlaşılır ?

 • kaçak su olan bir dairede,  musluklar kapalı olsada su sayacı dönmeye devam eder
 • su sızıntısı olan bir yapıda, mermer, parke gibi zeminden su sızdırmaya başlar
 • duvarlarda rutubetlenme, nemlenme ve ıslaklık görülür
 • alt kat dairenize su damlatabilir

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır ? nasıl bulunur ?

Su kaçağı için su kaçak tespit cihazları kullanılır, nedir bu cihazlarımız ?

 • kameralı su kaçağı tespit cihazı
 • akustik dinleme eyapılan tespit cihazı
 • nem ölçer cihaz ile su kaçağı bulma
 • dedektör ile termal kamera ile su kaçağı tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti için tıklayınız.

 


Evlerimizin ya da iş yerlerimizin damarları niteliğinde olan tesisatlar içerisinde yer alan su tesisatı, binaların dolaşım sistemleri olarak tabir edilebilir. Binalar içerisine temiz suyun dağıtılıp kirli suyun binadan uzaklaştırılıp imha edilmesini sağlayan sitemlere sıhhi tesisat sitemleri denilmektedir.

İnsan vücudunda temiz kanın vücutta dolaşımını sağlayarak, kirli kanın da uzaklaştırılmasını sağlayan dolaşım sistemi ile aslına bakıldığı zaman aynı işlemleri görmektedir su tesisatları. Her sistem gibi sıhhi tesisat sistemlerinin de düzenli olarak bakımları gerçekleştirilmez ise sorun yaratabilmektedir. Sorunlar kimi zaman bakımların yapılmamasından kaynaklansa da kullanıcı hatalarından veya üretici, usta hatasından da kaynaklanabilmektedir. Bu içeriğimizde Su tesisatı nedir? gibi soruların cevaplanmasını sağladık.

Her ne şekilde meydana gelirse gelsin sebebi her ne olursa olsun sıhhi tesisatlar üzerinde meydana gelen sorunlar büyük sıkıntılar meydana getirebilmektedir.

Tesisat Sorunları Nelerdir?

Su tesisatı üzerinde meydana gelen sıkıntılar şu şekilde gruplandırılabilir:

 • Zamanla kullanımdan kaynaklanan veya inşaat kalıntılarının tesisat içerisine gitmesi ile oluşan tıkanıklıklar.
 • Kullanımlar sonucunda oluşan çatlamalar ve kırılmalar.
 • Çatlama ve kırılma neticesinde meydana gelen su sızıntıları, kaçakları veya patlamaları.
 • Giderlerden kaynaklanan pis kokular.

Tesisatınızdaki Sorunları Nasıl Halledebilirsiniz?

Tesisatınızdaki sorunların çözülebilmesi için öncelikle sorununuzun olduğunu anlamanız gerekmektedir. Bu konuyu siz kendi başınıza rahatlıkla halledebilirsiniz. Tesisatlarda meydana gelen sorunlar kullanıcıların görüp fark edebileceği sorunlar olarak tanımlanmaktadır.

Her ne kadar sorunların belirlenmesinde tek başınıza rol alabilecek durumda olsanız da çözüm süresi için aynı şeyleri söylemek mümkün olmayacaktır. Tesisatınızdaki sorunun ve yerinin tespit edilmesi için mutlaka bir uzmana başvurmanız, bu işlerden iyi anlayan birinden yardım almanız gerekmektedir.

Her Uzmana Güvenilir mi?

Yıllarca ümitsiz bırakılmış bir toplum olarak güven konusunda sıkıntılarımız vardır. Her insana güvenilemeyeceği gibi her ustaya, uzamana da güvenilmez. Öyle ki küçük bir sızıntı sorununuzun kocaman bir tadilat işi haline gelmesine sebep olabilecek ustalar piyasada kol gezmektedir.

Bu yüzden de firmamız her zaman tesisat konusundaki problemlerinizde sizin yanınızda olmakta ve sizlerin güvenini yapmış olduğu işlerle kazanmaktadır.

Ardına almış olduğu teknolojik aletler ve uzman çalışma kadrosu ile tesisatınızla ilgili her türlü sorunun çözülmesine katkı sağlamakta ve bu süreçte yanınızda bulunmaktadır.

Su Tesisatçısı Nasıl Olunur ?

Su tesisatı için ismek de tesisatçılık alanında kurslar alınabilir, Tufan tesisat firmamız bünyesinde stajyer olarak çalışabilirsiniz. Detaylar için cv nizi info@tufantesisat.com.tr adresimize mail atınız.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X