Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Su Sızıntısı Tespiti

Su Sızıntısı Tespiti Günümüzde evlerimizde sıcak su ile yıkanma, suya kolaylıkla ulaşma gibi yaşam standartlarını yukarı çekmiş olan su tesisatları farklı kısımlarda incelenebilmektedir. Su tesisatlarının bir kısmı, temiz su tesisatı bir kısmı ise atık su tesisatı olmaktadır. Atık su tesisatlarında meydana gelen problemler çoğu zaman kirli su sızıntısı ile kendini göstermektedir. Duvarlarda sarı lekeler ve damlalar buna işarettir ve bu durum hiç hijyenik olamamaktadır. Ancak diğer tesisatta bulunana sızıntılar, borulardan meydana gelen hasarlardan kaynaklanmaktadır. Borulardaki delikler, aralanmalar ya da korozyona uğrayarak su sızıntısı oluşturma gibi durumlar sebebiyle temiz su sızıntısı gibi durumlar da meydana gelebilmektedir. Firma olarak sizlere tüm bu sızıntı problemleriniz için birçok çözüm yöntemi sunmakta ve problemlerinizin tespiti aşamasında da teknolojiyi kullanmaktayız. Teknoloji tabanlı çalışıyor olmamız sayesinde çok daha kaliteli, temiz ve güvenilir bir hizmet almanız da mümkün olmaktadır. Tufan tesisat, tüm tesisatların onarımının yanı sıra, su sızıntısı tespiti konusunda da sizlere memnun kalacağınız bir hizmet sunmaktadır. Su kaçaklarınız tespit edildikten sonra su kaçağı tamiri işlemi gerçekleştirilmektedir. Kaçak tespiti ve tamir işlemlerinin hiç birinde, sizin izin vermediğiniz kırıp dökme işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Hizmetlerimizin her biri teknolojiden faydalanılarak ortaya çıkartılmış teknikler bütününden oluşmaktadır.

Evinizde Su kaçağı Bulunup Bulunmadığını Nasıl Anlarsınız?

su-sizintisi-tespiti

Evinizde temiz su kaçağı bulunup bulunmadığını anlamanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunun size tavsiyemiz öncelikle evinizdeki tüm su vanalarını kapatmanız ve bir müddet beklemenizdir. Daha sonra saati kontrol ettiğinizde suyunuzun azaldığını görüyorsanız eğer banyo ya da lavabo ya da mutfaklarınızda su kaçağı bulunuyor anlamına gelmektedir. Bunun yanında açık bir şekilde duvarlarınızda temiz su damlacıkları ile karşılaşıyorsanız su kaçağını bulunduğunu anlayabilirsiniz. Su kaçağının tespit edilmesi konusunda kendi kendinize yorum yapabileceğiniz diğer bir konu ise kombi suyunun azalması olmaktadır. Eğer kombinizdeki su durduk yere azalıyorsa, su kaçağı probleminiz var demektir. Bu durum komşularınız ile aranızda problemlere sebebiyet verebilir. Bu yüzden mutlaka çözümlenmelidir. Aynı zamanda su kaçakları binalara da zarar vermektedir. Duvarlarda çürümeler işin sın boyutu olmaktadır. Duvara zarar gelmeden önce su kaçağının nerede olduğu tespit edilmelidir.

Su Kaçağının Tespit Edilmesi Nasıl Olur?

Su kaçağının yerinin belirlenmesi için eskiye göre çok daha etkili ve kolay bir yöntem kullanılmaktadır. Bu teknik hem bizim çalışanlarımız için hem de müşterilerimiz için daha kabul görmüş, daha beğenilen ve uygulanması çok daha kolay olan bir tekniktir. Boru içi görüntüleme cihazları ile su kaçağı tespiti işlemi yapan çalışanlarımız, kaçağın bulunduğu noktalardan görüntü almaktadır. Bu sayede problemin nedenleri hakkında fikir yürütebilmek mümkün olmakta ve bunun yanı sıra su kaçağı tamiri işleminde hangi tekniğin kullanılacağı da daha doğru bir şekilde belirlenmektedir. Kesinlikle fayans kırma gibi bir durum ile karşı karşıya kalmanız söz konusu değildir. Kullanılan sistem kırılmaya dökülmeye gerek kalmadan, evinizi hiç batırmadan su sızıntısı tespiti gerçekleştirilmektedir.

Giderlerde Su Sızıntısının Nedenleri

Giderlerde su sızıntısının nedenleri kimi zaman borulardaki delinme ya da yıpranmalardan kaynaklanabileceği gibi, kimi zaman da fayans aralarındaki derzlerin eskimesi ya da aşınmasından da kaynaklanabilmektedir. Böyle bir durumda, komşunuzdan sürekli tavanda damlacıkların oluştuğu yönünde şikayet almanız sıkça karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır. Ancak derz aralarının bozulmasından kaynaklanan sızıntı tam bir sızıntı olarak ele alınmamalıdır. Çünkü bu problem günlük olarak kullanılan suyun derz aralarından sızması sebebiyle olmaktadır. Yine bu problemin tam bir tespiti için termal kamera ile sızıntı tespiti yapılmaktadır. Bu teknoloji ile yapılan görüntüleme işlemi sayesinde derz aralarınızda boşlukların bulunup bulunmadığı anlaşılmaktadır. Bu şekilde olan bir su sızıntısı tamiri oldukça basittir.

Su Sızıntısı Onarımı Teknikleri

Su sızıntısı onarımında oldukça büyük kolaylık sağlayan bir teknik bulunmaktadır. Bu teknikte, suyun içerisinde sıvı olan ancak havayı gördüğünde katılaşıp kristalleşen bir malzeme kullanılmaktadır. Delinmiş borularda boşluğu oldukça sağlam ve pratik bir şekilde kapatan bu malzeme aynı zamanda tamirin fayansların kaldırılması ya da açılması gibi işlemlere hiçbir gereksinim duymadan tamir imkanı sağlanmaktadır. Eğer fayansların kaldırılması zorunlu ise bu işlem, fayansları kırıp dökerek değil bir bütün halinde yerinde çıkartarak gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde evinizin dekoratif görünümüne zarar verilmemiş olmaktadır.

Su Sızıntısı Tamiri Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su kaçağı tamiri firması tercih ederken, size yapılan işlem karşılığında ödediğiniz ücret üzerine fatura verilip verilmediğine dikkat etmeniz gerekmektedir fatura verilen hizmetin garantisi durumundadır. Bu yüzden daha sonradan hak talep edebilmeniz için bir faturanızın bulunması daha faydalı olacaktır. Birçok firma bu şekilde güven çerçevesinde çalışmıyor olsa da firmamız sizlere vermiş olduğu her hizmette sonsuz bir güven sağlamayı temel amaç edinmiştir. Ayrıca tercih edeceğiniz firmanın iletişim adreslerine ve telefon numarasına dikkat etmeniz de tavsiye edilmektedir. Daha çok kurumsal anlamda hizmet veren, size bireysel telefon numarasını vermeyen firmaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü bu şekilde firmanızın üst merciler tarafından onaylanmış, çalışman performansını sertifikaları ile yürüten bir firma olduğunu anlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Her Türlü Tesisat Onarımı

Tufan tesisat, şu kaçaklarının profesyonel bir şekilde tespit edilmesi ve tespitten sonra yine profesyonel su kaçağı tamir teknikleri ile onarılması konusunda müşterilerine hizmet vermektedir. Eğer sizler de tesisatlarınızda temiz ya da kirli su kaçağı bulunduğunu düşünüyorsanız bizden profesyonel destek alabilmeniz mümkündür. Yapacağımız işlemler, kullanılan malzemelere ve işlemlerin zorluğuna göre ücretlendirilecektir. Su kaçağı tamiri fiyatlarımız her bütçenin karşılayabileceği şekilde olmaktadır. Bizden hizmet almak için telefon ile iletişime geçebilmeniz mümkündür.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X