Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Teras Gider Kaçakları

Bir teras katına sahipseniz aslında şanslı insanlar arasında yer alıyorsunuz da denilebilir. Çünkü teras katlarının oldukça geniş bir balkonu vardır ve özellikle yaz aylarında sevdiklerinizle hoş sohbet edeceğiniz açık bir alana da sahipsiniz anlamına gelmektedir. Ancak her dairede olduğu gibi teras katlarında da bazı tesisat arızalarının görülmesi mümkün olmakta ve bunların başında teras gider kaçakları gelmektedir. Bu tip bir arıza genellikle kış aylarında daha çok kendini göstermektedir. Şiddetli yağmurlar ve rüzgarın etkisiyle gider içine biriken toz ve yaprak gibi çeşitli nesneler, zaman içinde giderdeki yoğunluğunu arttırır ve boruya yaptığı ağırlık ile basınçtan kaynaklı çatlamalara neden olur. Bu durumda normal olarak su kaçağı problemini oluşturur. Böyle bir problem çatlak borudan su sızmasına ve borunun geçtiği duvarlarında su çekmesine sebep olacağı gibi tedbir alınmadığında su yayılma yaparak ıslatma alanını genişletecektir.

Bildiğiniz gibi duvarlardaki ıslaklık, ev içine kötü bir koku bırakır ve bir süre sonra küf, rutubet gibi daha ağır sorunların oluşmasına ön verir. Bundan dolayı sizlerin basit bir arıza olarak gördüğünüz tesisat sıkıntısı ilgilenilmediğinde işin içinden çıkılmaz bir hale geleceğini unutmamalı ve önceden müdahale edilerek binanızın ve kendi sağlığınızın korunması için arızaların onarımı yapılmalıdır. Görülen teras gider kaçakları, arızanın boyutuna göre tadilat şeklini belirlemektedir. Bazı durumlarda gider borusuna ek yapılarak arıza giderilirken bazen de borunun zaman içindeki tahribatından dolayı tamamını değiştirmek gerekebilir. Bu tadilat şekline işinde uzman kişilerin cihazla yaptıkları kontrol sonrasında konut sahibine bilgi aktarılarak ortak alınan kararla belirlenmektedir. Sizlere bu konuda sınırsız hizmet sağlayan Tufan Tesisat firmamızın çalışmalarına göz atmanızı ve kaliteli işçiliğinden yararlanarak teras katlarınızı daha sağlıklı bir hale getirmenizi tavsiye etmekteyiz. Sıhhi tesisat konularını en ince detayına kadar eğitimini alan firma personelimiz, son teknolojinin cihazları üzerinde de eğitimlidir ve yapılarınızda kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmektedir.

Günümüzde sayısı derecede tesisat ustası bulunmakta ancak bunların birçoğu ilkel yöntemi kullanarak yapılarınıza ciddi boyutta zarar vermektedir. Bununla da sınırlı kalmayıp yaptıkları kalitesiz işçiliğin karşılığında sizlerden yüklü miktarda ücret talep etmektedirler. Bu tip tesisatçıların oyununa gelmemenizi ve günümüzde teknolojiyle yapıların zarar girmemesi adına üretilen cihaz tekniği kullanan firmalarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Yaşadığınız teras gider kaçakları arızası, uzman bir ekibin gün içinde halledebileceği bir problemdir. Ancak amatör bir ekip ele aldığında sonuç ne derece sağlıklı çıkar tartışılır bir konudur. Paranızı ve zamanınızı riske atmadan profesyonel kuruluşlardan yardım almalı ve her türlü su kaçağı arızasını tamir eden firmamızın da bu uzman kuruluşlar arasında yer aldığını hatırlatmak isteriz. İstanbul’un tamamına verdiğimiz hizmet karşılığında hiçbir şekilde şikayet almadığımızı web sitemizde bulunan referansları kontrol ederek görmeniz mümkün olacaktır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X