Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Terastan Alt Kata Su Kaçağı

Terastan alt kata su kaçağı kış ayları geldiğinde beraberinde yağmurları da getirmektedir. Yoğun yağışlar nedeniyle su kaçağı oldukça sıkıntılı durumlar karşımıza getirmektedir. Özellikle terastan alt kata su kaçağı problemi genellikle en sık rastlanılan sorunlardan birisidir. Üst katlarda oturanların en çok şikâyet ettikleri konular çatılardan sızan sulardır. Su kaçakları her nerede olursa olsun oldukça problem olan bir durumken çatılardan akan sular ise işin için iyice çıkılmaz bir durumun habercisidir. Bunun sebebi ise sorunun nereden kaynaklandığını bir türlü anlayamazsınız. İzolasyon nedeniyle mi yoksa tesisatta meydana gelen bir kaçak mı bunu bir türlü çözemezsiniz. Bu durum size zamanla daha can sıkıcı günler yaşamanıza sebep olabilir.

Su Kaçağının Yerini Tespit Etmek

Su kaçağı tespiti oldukça zorlu bir süreçtir. Özellikle günümüzde bilinçsizce hareket eden birçok firma varken… Önemle hatırlatılması gereken kural kaçağın yerinin tespiti yapılmasan her hangi bir onarılma işleminin başlatılmamasıdır. Problemin nereden kaynaklandığını bulmak ilk kuralımız… Her sorun mutlaka ardından bir belirti verir. Örneğin, temiz su tesisatındaki meydana gelen patlak sürekli akıntı yaparak kendisini belli ederken, pis su kaçağı ise tuvalet ve banyolarda tıkanıklıklara sebep olur. Teras katlardaki sorun ise sıkıntının nereden kaynaklandığı anlaşılmasıdır. İzolasyon gibi gözüken tesisattaki patlakta olabilmektedir. Yağmur yağdığında izolasyon sıkıntısı çıkabildiği gibi terastaki suyun çekilmesini sağlayan giderlerin su alması nedeniyle sızıntı olabiliyor. Dairenin su tesisatının kontrol edilmesi şarttır. Tüm tesisat kontrol altına alınmadan hiçbir işleme başlanmaması gerekmektedir. Gereksiz yere yapılacak kırılmalar sizlere ekstra maliyetler çıkartmaktadır.

Su Tesisatının Testi Nasıl Yapılır?

Su tesisatının testi kameralı su kaçak cihazları ile gider kısımlarının içerisine detaylı bir şekilde bakarak gerçekleştirilmektedir. Su kaçağı bulma sırasında sonuç terastan akan su giderler ile alakalı olduğu konusunda tespit yapıldığında o kısımlar değiştirilerek sorun çözümlenmiş olur. Bunun sonrasında eğer tespit sırasında su kaçaklarının borulardan veya gider kısımlarından kaynaklanmadığına varılırsa o zaman sorunun terastan veya çatı katından kaynaklandığı anlaşılır. Her hangi bir sorunun olması veya olmaması sizlerin kontrol ettirmenize engel değildir. Düzenli olarak kameralı cihazlar ile gider hatlarınıza baktırmanız ileride oluşabilecek sıkıntıların önüne geçebilmeniz için oldukça önemli bir adım olacaktır.

Terastan Kaynaklanan Su Sızıntıları

Firmamız Tufan Tesisat sizlere her hangi bir kaçak problemi yaşadığınızda fayansları kırmak yerine ilk önce sorunun kaynağını bularak ek bir maliyet harcamanızdan kurtarıyor. Su sızıntısı tamiri görüldüğü kadar kolay olmasa da bazı firmalar tüm tesisatı yenileyerek sizlere ufak maliyetlere olabilecek sorunu yüksek maliyetler ile yansıtmaktadırlar. Günümüzün şartlarında oldukça yüksek derecelere sahip cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazların maliyetinin yüksek olmasından dolayı birçok firma eski usul yöntemler ile sorununuzu kontrol altına almaya çalışmaktadır.  Bunun ne size ne de terasınıza bir faydası olmamaktadır. Terasta meydana gelen sızıntı belki küçük tamiratlar ile çözülebilecekken sizlere daha büyük masraflar açılması dışında bir etkisi olmaz.

Kimyasal Kullanılarak Çözüm Teknikleri Kullanıyoruz

Firmamız sorununuza uygun kimyasallar kullanarak su sızıntısını giderebiliyor. Teraslardaki fayans aralarında meydana gelen su sızıntılarını kesmeyi aralara kimyasallar dökerek sağlayabiliyoruz. Çatı su izolasyon malzemelerinin tamamı suyu kesmeye yöneliktir. Bu nedenle her kimyasal bunu çözmeye yaramaz. Tufan tesisat olarak havuz kaçak kimyasalı kullanıyoruz. Bu kimyasallar sayesinde fayans aralarına sızmış olan suları kesiyoruz. Çatılarınızda meydana gelen sızıntıları da aynı yöntemle giderebiliyoruz. Fakat dediğimiz gibi önce sorunun nereden kaynaklandığını bulmamız gerekiyor. Terasınızda meydana gelen su sızıntılarına çözüm bulabiliyoruz. Kaliteden ve güvenden ödün vermeyen firma olarak müşterilerimizin her türlü tesisat sorununda en ince detayına kadar yardımcı oluyoruz.

Teraslarınızdaki Meydana Gelen Su Kaçağı Fiyatları

Teraslardan akan su sızıntıları ev sahipleri için oldukça sıkıntılı bir durumdur. Fakat çözümsüz değildir. Tufan tesisat olarak su kaçağı fiyatları konusunda sizlere en uygun fiyatlardan hizmet vermekteyiz. Su kaçağı nasıl tespit edilir diyerek kendinizi üzmeyin. Bizler sizler için en kolay ve en az maliyetler ile bu sorunlarınızı çözmekteyiz. Yapılması gereken su sızıntısı olduğu zaman kendiniz her hangi bir müdahalede bulunmamanızdır. Genellikle insanlar bu tür konularda farklı yöntemler bularak bu sorundan kurtulabilecekleri hissine kapılabiliyor. Böylelikle daha olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir. Kimyasal maddeler ile çözüm sağlayabiliyoruz. Fakat siz her hangi bir kimyasal maddeyi kendi yöntemleriniz ile döktüğünüz zaman o kimyasalın orası için uygun olup olmadığını bilemediğinizden hasarın daha büyümesine sebep olabiliyorsunuz. Bu nedenle mümkün olduğunca kaliteli hizmet verenler ile çalışmanız önerilmektedir. Teraslı dairelerde oturuyorsanız sorun olsun veya olmasın yılda bir kere durum tespiti yaptırmanız sizlere oluşabilecek daha yüksek maliyetlerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bizi Diğer Firmalardan Farklı Kılan Sebepler

Anlattığımız tüm sorunlar size oldukça sıkıcı gelebilir. Fakat bizleri diğer firmalardan farklı yapan şey biz size anlattığımız tüm sorunları kolay adımlarla çözebilen bir firmayız. Yüksek karlar elde edebilmek için sizlere farklı sorunlar yaratmaktan uzak duruyoruz. Terastan alt kata su kaçağı var dediğiniz zaman sizlere deneyimli ve son derece modern teknolojide üretilmiş cihazlar ile durum tespiti yapmaya geliyoruz. Sizler bu sorunun oldukça yüksek maliyetlerde çözüleceğini düşünürken size sunduğumuz fiyatlar karşısında oldukça keyiflenebiliyorsunuz. Çünkü kar amacından çok müşteri odaklı çalışıyoruz. Bünyemizde çalışan personellerimizin hepsi gereken eğitimlerini ve deneyimlerini tamamlamıştır. Güler yüzlü ekibimiz sizleri bu durumdan oldukça kolay bir şekilde uygun cihazları kullanarak kurtarıyor. İşin içinden çıkamadığınız durumlar elbette olacaktır. Bizler sizin çıkamadığınız durumlardan çıkartmak için varız. Bize ulaşarak sıhhi tesisat konusundaki bütün problemlerinizin kusursuz şekillerde çözüldüğünü görebilirsiniz. Farkı yaratan firma için bizlere ulaşın…

Yorumlar (1)

  1. 17 Ocak 2018
    (Cevapla)

    Iyi gunler.ankara keciorende 3.kat terasta oturuyoruz.teras oldukca buyuk yaklasik 40 mt kare asagida salon denk geliyor.tek bir noktada tavanda dökulme nemlenme var.hemen altindaki salon balkonunda surekli genisleyen baska bir sizinti var.kis gunu derz ve fayans tamiri yapilmasi cok zor.bunu durdurmak mumnkunmuYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X