Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Terastan Su Kaçağı Var

Binaların ortak sorunu olan yanlış yapılan su yalıtımı, günümüzde çeşitli şekilde terastan su kaçağı var şikayetini doğurmaktadır. Teras katı arızaları eğer dubleks daire üzerineyse konut sakini kendi anlaması büyük ihtimaldir. Ancak teras katı kendi başına bir daireyse genelde alt komşunun uyarmasıyla problem su yüzüne çıkacaktır. Çoğunlukla düz zemin üzerine inşa edilen çatı katları, özellikle kış aylarının şiddetli yağmur ve kar gibi oluşumlarından fazlaca etkilenir ve dayanıksız su yalıtımından kaynaklı betondan içeri sızma yaparak daire sakinlerine zor anlar yaşatır. Bu problem bazen tavanda sadece sarartı gibi görülse de bazen yoğun şekilde su damlaması gibi de görülebilir ki böyle bir durumda arızanın bekletilmesi mümkün değildir. Yapmanız gereken su kaçağı arızalarında işinde ehil bir kuruluştan profesyonel bir yardım almanız ve probleminizi uzun bir süreye yaymadan sorunsuz hallettirmeniz olmalıdır.

Bugün her firma terastan su kaçağı var şikayetinizi ele alabilir ama her firma için profesyonel hizmet verir terimini kullanmak çok doğru olmayacaktır. Günümüzün modern teknolojisinden faydalanmayan amatör firmalar, konutlarınızda hiç gerek yokken kırma işlemi yapabilir ve sizleri hem zamandan hem da maddi açıdan ciddi zarar uğratabilir. Bu sebepten ötürü sizleri alanının lider firmaları arasına girmeyi başaran Tufan Tesisat firmamızla tanışmaya ve sorunlarınıza anında çözüm bulmaya davet ediyoruz. Gözle görülmez arızalar, kullanmış olduğumuz Termal kamera gibi teknik cihazlar eşliğinde kolayca görülebilir hale gelmekte ve kesinlikle kırma işlemine başvurmadan sıkıntılarınız çözüme ulaştırılmaktadır. Üstelik bu yöntem sayesinde tadilatlarınız kısa sürede halledildiği gibi, son derece uygun fiyat kapsamında maddi yönden mağdur olmadan işlemleriniz son bulmaktadır. Düz zemin üzerine tasarlanmış olan çatı katlarında iki şekilde arıza görülebilir. Birincisi eğer teras olarak adlandırılan çatı fayans ile kaplıysa ve fayans aralarını birleştiren derz dolgunun sızdırmazlık kalitesi düşükse yüksek ihtimalle yağmur sularını daire vermesi olası bir durumdur. İkincisi ise beton ile kaplı zeminde kullanılan malzeme içinde yine sızdırmazlık kalitesi düşük kullanışmışsa aynı şekilde konut içine az ya da yoğun olarak su geçmesi mümkündür.

Bu gibi terastan su kaçağı var şikayetini oluşturan problemler, uzman ekibimiz sayesinde termal kamerayla arızalı alanlar tespit edilir ve ileri aşama da göz önünde bulundurularak tadilat yöntemi tercih edilir. Bugün sızdırmazlık konusunda kilit oluşturan çok güçlü kimyasal ilaçların bulunuyor olması hem daire sakinlerini büyük bir tadilat eziyetinden kurtarmakta hem de firmalara oldukça kolay işlem şansı vermektedir. Zayıf derz dolgularınız bu yöntemle son derece güçlü bir hal alabilir ve düz beton teras katlarınıza da fayans döşeme işlemiyle güçlendirerek su kaçağı problemi ortadan kaldırılabilir. Binanızın yapışana bağlı olarak farklı yöntemlerde uygulanarak, sizlerin isteğiniz doğrultusunda tadilatınız çözümlenebilir. Bu aşamada bizleri her daim web sitemizde bulunan iletişim bilgilerimizden arayabilir ve sizler için en uygun tadilat yöntemi tarafınıza sunularak, uygun ve garantili şartlarda probleminiz çözüme kavuşturulabilir.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X