Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Termal Kamera İle Sıcak Su Kaçağı Tespiti

İnsanların korkulu rüyası olan tesisat arızaları, artık büyük bir sıkıntı olmaktan çıkalı aslında çok zaman olmuştur. Ancak kişilerin haberdar olmadığı modern yöntemden dolayı, amatör tesisatçılar bu bilgi eksikliğini kullanmaya devam etmekte ve kişilerin yapılarında kırarak dökerek işlem yapmaktadır. Bu uygulama oldukça zahmetli ve uzun sürdüğü gibi bir o kadar da maliyet açısından yüksektir. Ancak modern yöntemin sunduğu Termal Kamera ile Sıcak Su Kaçağı Tespiti sessiz sakin yapıya zarar vermeden ev halkını rahatsız etmeden kısa sürede noktasal olarak tespit edilmektedir. Termal kamera kendi içinde çeşitlere ayrılmakta ve çözünürlük kalitesi iyi olan bir cihazla oluşan su kaçağını bulmak oldukça kolaydır. Sıcağa duyarlı termal kamera, yapıda su sızıntısının olduğu alanları renk ayrımıyla tesisat personeline belli eder ve kaliteli bir cihazın bu testi yaparken yanılma ihtimali yoktur.

Binaların yapım aşamasından başlayan tesisat sıkıntısı, tesisatın düzgün döşenmemesinden ve son derece kalitesiz bir boru kullanımından dolayı, aktif kullanıma geçen yapıda sürekli olarak su tesisatı arızası görülmektedir. Böyle bir durumda Termal Kamera ile Sıcak Su Kaçağı Tespiti yapmak mümkündür. Sıcak su tesisatını oluşturan pim aş borularının normal sıcaklık kullanımının 1,5 kat fazlasıyla yapım aşamasında test edilmiş ve bununla birlikte sızdırmazlık testlerinin de yapılmış olması gereklidir. Bu testler yapılmadığında sıcakla ilk kez buluşan boru yavaşça esneme gösterir ve zaman içince esnemeden kaynaklı boruda incelme ve incelen yerlerde de delikler oluşmaya başlar. Bu durum daha çok kalorifer hattında oluşmakta ve Su Kaçağı problemi yüzünden doğalgaz faturaları oldukça yükseliş göstermektedir. Banyolarda da görülebilen sıcak su arızaları, çeşitli şekilde kendini gösterebileceği gibi alt kata sızma yapabilir ve komşu uyarısıyla kişiler arıza hakkında bilgi edinir.

Sıcak su borusunun patlamış olması sık yaşanan bir problem olmasa da oluşan boru patlağına bağlı Su Kaçağı bazı durumlarda parke zemin üzerine çıkabilir ve hemen müdahale edilmesi gereken bir arıza çeşididir. Yapılarınıza zarar vermeden tüm tesisat işlemlerinizi uzmanlıkla ele alan Tufan Tesisat firmamız ile tanışarak, etrafınızdan duyduğunuz ya da kendinizin önceden yaşadığı zorlu tesisat tadilatlarını geride bırakabilir ve Termal Kamera ile Sıcak Su Kaçağı Tespiti uygulamasından yararlanabilirsiniz. Her gider için özel bir cihaz kullanan ve yaptığı tespitlerle doğru orantıda tadilat işlemini üstlenen firmamız, bünyesinde son derece eğitimli ve beceri kabiliyeti yüksek personellerle çalışıyor olması da işlemlerinde ayrıca bir kolaylık sağlamaktadır. Sizlere sunduğu kaliteli hizmet sonucunda faturalarınızın büyük ölçüde düşüş göstereceğinden emin olabilirsiniz. Pis ve temiz su giderlerinizle birlikte kombi ve kalorifer hattı genel bakım ve tadilat gibi tüm tesisat işlemlerinde tarafımızda İstanbul geneline olmak üzere teknik servis hizmeti sağlanmaktadır. Arızalarınızı ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatarak, bizleri dilediğiniz an arayabileceğinizi belirtmek isteriz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X