Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Tıkalı Mutfak Giderleri Nasıl Açılır?

Tıkalı olan mutfak giderini açma konusunda problem yaşıyorsanız 0(212) 569 55 55 numaralı telefonu arayarak destek talep edebilirsiniz.

Tıkalı mutfak giderleri nasıl açılır? Hayatta en rahat ettiğimiz yer olan evlerimizin merkezi aslında mutfaklardır. Ne kadar çok yemek yapmayı sevmem denirse densin bir zaman sonra mutfak evin ruhu haline gelir. İlk çağlardan beri ateşe ve pişen yemeğe yakın olmak insanları bir araya getirmiştir. Mutfaktan dışarı yayılan yemek kokusu bazı insanlara rahatsız edici gelse bile aslında o mekanda bir hayat olduğunu gösterir. Bu yüzden ev dekorasyonlarının em önemli parçalarından biri hep mutfaklar olmuştur. Ama estetik kaygılardan öte mutfakların aynı zamanda hijyen şartlarını   da sağlamaları gerek. Temiz mutfak insan sağlığı için gerekli. Mutfak faaliyetleriyse bazen hijyen açısından sorunlar yaratabiliyor. Örneğin sürekli kullanılan lavabonun tıkanması böyle bir durum. Hem oluşan görüntü, hem yaydığı koku, hem de işlerin aksaması kötü oluyor. Yaşayan bir mutfakta lavabonun kullanılmaması imkansızdır. Aynı zamanda yaşayan bir mutfakta çöp çıkmaması da imkansızdır. Çöpler hemen atılabilir ama tıkalı bir lavabo açma işi özellikle zamanının çoğunu mutfakta geçiren ve uğraşan ev kadınları için can sıkıcı bir durumdur.

Mutfak Lavabosu Tıkanırsa

Gündelik yaşamda karşılaşılabilecek bu sorunu şimdi dert etmeye gerek yok. Bütün evlerde yaşanan bir durumdur. Hemen akla gelen ve her evde bulunan küçük plastik pompaları kullanmak, lavaboya sıcak su dökmek gibi pratik çözümler işe yaramıyorsa bile üzülmeyin. Tıkalı mutfak gideri için şimdi uygulanan bir sürü modern yöntem var. Üstelik mutfağınızın kirleneceği, suların etrafa yayılacağı gibi dertleri de hiç yaşamıyorsunuz. Lavabo aç benzeri kimyasalları da bu arada deneyebilirsiniz ama borulara bilip bilmeden kimyasal dökmek riskli bir çözümdür. Bu yüzden açılamayan mutfak giderleri için en iyisi işi bilenlerden yardım almaktır. Mutfak lavaboları en çok donmuş yağların birikmesinden, pirinç tanesi veya limon çekirdeği benzeri yemek atıklarından, belki atılmış saçların toplanmasından ve yumuşamış sabun parçalarından tıkanır. Bu arada küçük çocuklu evlerde logo benzeri çok küçük oyuncak parçalarının, sırça denilen kırılmış çok ince cam parçalarının atıldığı da temizlik yapılırken görülmüştür. Üstelik bulaşık makinesinin kirli su tahliyesi de mutfak giderine bağlanmışsa bu da boruda yağ birikmesini çok miktarda arttırır.

Kameralı Sistem

Eski evlerde kullanılan demir borularda kireçlenmenin başlaması ayrı bir nedendir. Lavabo deliğinde suyun gidiş hızı azalır, dönerek akması durur ve evyenin içinde su hızla birikir. Bu sizin profesyonel çözüm alma zamanınızdır. İşlerin yürümesi ve mutfağın bir an önce temiz duruma gelmesi gerekir.

Mutfak lavabosu tıkandı gibi bir bahaneyle özellikle anneler yapılması gereken işlerini maalesef durduramazlar. Günümüzde çok gelişen ve modern cihazları kullanmaya başlayan sıhhi tesisat sektörü bu konuda yardımcınız olmaya hazır.

Çağıracağınız teknik ekip önce boru içine gönderilen kamerayla borunun durumuna bakacak, tıkanıklığın yerini tespit edecek. Bu arada siz görüntüye bakarak şaşıracaksınız. Çünkü mutfak giderlerinin içi ne kadar dikkat ederseniz edin, her zaman çok yağlı bir vaziyettedir.

Kamera ile yer tespitinden sonra zincir kafa adıyla bilinen ve elektrikle çalışan bir burgu cihazı kullanılır. Boruda ilerletilen zincir kafa önüne gelen tüm tortuları parçalar. Bu cihazla açılan borunun yüzde yetmişe yakını geri kullanıma hazır hale gelmiştir.

Günümüzde lavabo altındaki yerden kazanmak amacıyla zaten küçük tutulan gider borularının çapı hiç olmazsa böylece genişlemiş olur. Son olarak basınçlı su veren su jeti ile yıkanan mutfak lavabosu gideri tekrar kamera ile son kez kontrol edilir. Siz yeniden görüntüye bakarsınız bu kez aradaki farkı görüp şaşırabilirsiniz.

Tıkanmış Borularda Kalıcı Sonuçlar

Böyle bir yöntemle tıkalı mutfak lavabosu olabilecek en temiz şekilde, kırıp dökme yaşanmadan, etraf kirletilmeden, hijyenik biçimde temizleniyor. Bu modern hizmeti veren firmalar arasında bulunan Tufan Tesisat, bu sistemle çalışarak üzerine aldığı işi en kaliteli şekilde sonuçlandırıyor ve müşteri memnuniyetini yüzde yüz sağlıyor. Eski ve kalıcı sonuç vermeyen çabalardan sonra robot cihazla lavabo açma hizmeti gerçek bir çözüm olarak duruyor.

Tufan Tesisat ile ilgili bütün bilgilere ve iletişim adreslerine internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Mutfak lavabosunda yaşanan bu sorunlar daha can sıkıcı biçimde klozetlerde de görülebiliyor. Başta tuvalet kağıdı olmak üzere atılmaması gereken maddelerin atılmasıyla tıkanan tuvalet giderleri de aynı yöntemle açılıyor. Bu sorun şehirlerin alt yapısını oluşturan kanalizayon borularının ve logar çıkışlarının tıkanmasına kadar büyüyebilir. Hepsi kamerayla tespit ve otomatik burgu yöntemiyle açılıyor. Bunlar kalıcı uygulamalar. Birkaç ay sonra yeniden aynı derdi yaşatmayan kökten çözümler.  Son aşamada yapılan görüntülü kontrolde de zaten bu işin sağlamlığı görülüyor. Aslında tıkansın veya tıkanmasın evlerde belirli aralıklarla bu temizliğin yapılması gerek. Özellikle banyo giderlerinin tıkanmasıyla yaşanacak olası sıkıntıların önüne böylece geçilmiş olur. Çünkü banyo giderlerinin tıkanması mutfakta olan durumdan çok daha pis ve asla yaşanmak istenilmeyen bir olay.

Diğer Tesisat Sorunları

Mutfaklarda yemek pişip bulaşık yaşandığı sürece karşılaşılabilecek bir durum olan tıkanmış lavabolar sorunu için Tufan Tesisat’ın size sunduğu en modern çözüm robot cihaz kullanarak açma. Bunun yanında firma yaşanılan mekanlarda  gene sıklıkla karşılaşılan su kaçaklarını bulma ve tamir etme işinde de modern cihazlar kullanıyor. Akustik dinleme cihazları ile su kaçağının  yeri tam olarak tespit edilebiliyor. Kaçak hangi zeminde oluşursa oluşsun çıkardığı yeri bulan dinleme cihazı, sonuçta her yeri parçalamadan, çok az bir noktada yapılacak tadilatla işi bitiriyor. Bu işlemden sonra da görüntülü kontrol yapılıyor ve herkesin içi rahatlıyor. Bugünlerde tıkanmış mutfak gideri nasıl açılır sorusunun cevabı Tufan Tesisatın kullandığı modern cihazlarla ve  işi bilen ekibinin gelmesiyle diye cevaplanıyor.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X