Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Tıkalı Pimaş Gideri Açma

Yapıların kirli su kullanımının kanalizasyona bağlantısını sağlayan pis su giderlerinde oluşan tıkanmalar, su tesisatının çekilme aşamasında doğru eğim verilmemesinden kaynaklandığı gibi kişilerin gider içine bez, peçete gibi çeşitli atıkları göndermesiyle de tıkanma gösterebilir. Bu gibi durumlarda uzman firmalar tarafından yapılması gereken tıkalı pimaş gideri açma işlemi yerine, kişiler kendilerince geliştirdiği bazı yöntemleri kullanmakta ve bu yöntemler arızanın ertelendiği gibi büyümesine de yol açmaktadır. Örneğin; el pompası kullanarak gidere yapılan vakumlama işleminde, gider içindeki atık yerinden oynar ve suyun gidiş yönü açılır ama tıkanıklık yerinde durur. Bununla beraber kullanılan nazı kimyasal ilaçlarda tıkanıklığın kenarlarındaki eriyebilen atıkları yok eder ve yine tıkanmaya sebep olan katmanlaşmış atık giderin içinde kalır. Dolayısıyla kendi başınıza yapacağınız her uygulama sadece arızanın daha zor onarılmasına sebep olacaktır ve buda sizlerin fazladan masraf yapacağınız anlamına gelmektedir.

Aynı zamanda tesisat arızalarınızda amatör çaplı çalışan firmalarla anlaşmaya varmanızda sizlerin zarara uğramanıza yol açacaktır. Çünkü amatör tesisat ustaları pimaş gideri açma konusunda sizlere kırma tekniğini kullanarak hizmet verecektir ve bu uygulama nedeniyle konutunuzda gereksiz birçok alan kırılacak olup, maliyetin artmasına sebep olunacaktır. Üstelik yapılan hiçbir işleminde bir garantisi yoktur ve sadece müdahale edilen alanı gören tesisat ustası tıkanıklığın gidere verdiği hasarı göremeyeceği için bir zaman geçtikten sonra sizleri birde su kaçağı problemi bekliyor olacağını bilmelisiniz. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz alanında son derece uzmanlaşmış olan Tufan Tesisat firmasıyla tanışmanız olacaktır. Firmanın yetiştirdiği tesisat personelleri, oldukça yüksek beceri ve eğitime sahip olmalarının yanı sıra teknolojinin sunduğu modern cihaz konusunda da tüm eğitimlerini almış bulunmaktadırlar. Bu doğrultuda alacağınız hizmetin kalitesi de yüksek olacak ve uzun süre tesisat arızası yaşamayacağınız şekilde tarafınıza hizmet sağlanacaktır.

Yapılacak olan tıkalı pimaş gideri açma konusunda robot kamera sistemi kullanan personeller, etrafı kirletmeden gider içinde tıkanıklığı parçalayarak rögara tahliye olmasını sağlamakta ve ardından yaptığı basınçlı yıkama işlemiyle de gider tamamen temizlenmiş olacaktır. Pis Su giderlerinin tıkanıklık göstermemesi adına 5 yılda bir defa giderin tazyikli suyla yıkanması gereklidir. Bu sayede giderde atıklar birikip, katman oluşturmaz ve daha sağlıklı bir kullanım hakkına sahip olursunuz. Tufan Tesisat firması sizlere tıkalı gider borusu açma işlemini sağladıktan sonra giderinizde tıkanıklığın geliştirdiği su sızması olup, olmadığını anlamak için robot kamerayla son kez kontrol edecektir. Olası boru çatlamasını değerlendiren uzman tesisatçı, böyle bir durum oluştuğunda boruya ek yapar ve arızayı ortadan kaldırır. Her açıdan kaliteli hizmet veren firma, sizlerin yaşayabileceği su kaçağı, kombi ve kalorifer problemleri gibi çeşitli tesisat sorunlarınızda profesyonelliğiyle yanınızda olur ve arızalarınıza kalıcı çözüm üretmesiyle maddi ve manevi kazanç elde etmenizi sağlar. Dolayısıyla böyle bir firmadan hizmet almanızı tavsiye eder ve kaliteli işçiliğin keyfini sürmenizi isteriz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X