Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Tıkanan Mutfak Giderini Açma Yöntemleri

Tıkanan mutfak giderini açma yöntemleri Hanımlar için evinin mutfak ve lavabo kısımları çok önemlidir. Çünkü bilinir ki mutfağı ve lavabosu temiz ve güzel kokulu olan hanımlar temizlik konusunda hemcinslerinden daha titizdir. Her kadın mutfağının temiz olmasını hem lavabo da hem de mutfağında temiz bir koku olmasını ister. Maalesef ki bazı durumlar yüzünden bu pekte mümkün olmayabilir. Tıkanmış mutfak giderli nerdeyse bütün hanımların şikâyetidir. Mutfak giderleri genel olarak hafta da 2-3 kere tıkanır ve bu sizin kullanım şeklinize bağlı olarak daha fazla veya daha az olabilir. Ama her ne kadar siz temiz kullanmaya çalışsanız da bazen gözden kaçan küçük hatalar yüzünden mutfak giderinizde tıkanma yaşayabilirsiniz. Özellikle mutfak giderlerini en çok etkilen faktörlerden biri yemek artıklarıdır. Tıkalı gider nasıl açılır gibi birçok sorunun cevabını Tufan Tesisat size sunduğu kaliteli hizmetle sunmaktadır.

Mutfak Giderini  Temiz Tutmanın Yolları

Mutfak ve lavabo temizliğinin en öneli kuralı düzenli bir şekilde temizliğini yapmaktır. Yemek artıkları, gibi malzemeleri evye dışında süzgeç yardımı ile temizlemeniz size daha temiz bir gidere sahip olmanıza yardımcı olacaktır Sıvı da olsa yemek artıklarını lavaboya döktüğünüz zaman içerisinde bulunan yağlar ve kullandıysanız bitkisel yağlar giderinizin içinde donmaya sebep olacaktır. Bu durumda mutfak gideri tıkanması kaçılmaz bir hal alır.

Bazı durumlarda ise sizin yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Eğer apartmanda oturuyor iseniz siz ne kadar gider temizliğinize önem verseniz de eğer apartmanın ortak gideri ile ilgili bir problem varsa yapacağınız tek şey tesisatçı çağırmak olur. Tufan tesisat bu gibi durumlarda imdadınıza yetişiyor. Ayrıca bu hizmeti apartmanlarda toplu şekilde de vermektedirler.

Mutfak Giderinde Sorun Olduğu Nasıl Anlaşılır

Mutfak giderlerinin borusunda tıkanma olduğunu anlamak oldukça kolaydır. Aslında Bu Durumun anlaşılması için Öncelikle lavabonuzda su birikiyor ise Lavabonuzdan Gelen pis kokular ve lavabonuza su döktüğünüz zaman giderin ağız kısmında oluşan kötü kokulu baloncuklar ve cızırtılı sesler giderinizin tıkalı olduğuna işarettir. Bu durumda mutfak gider borusu nasıl açılır sorusu aklımıza geliyor. İşte bu gibi durumlarda Tufan Tesisat sizin yerinize bu işlemi yapacaktır. Ayrıca evyenizde biriken yağ kalıntıları yemek artıkları giderinizin tıkalı olduğuna dahil bir işarettir. Evyenize su döktüğün zaman bu geç gidiyor ve evyenizin altındaki gider borusundan su sesi duymuyorsanız büyük ihtimalle gider borunuz tıkanmış demektir. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorusundan önce tıkanma sebebini bulmak doğru olacaktır

Mutfak Giderinin Genel Tıkınma Sebepleri

Birçoğumuz evimizde tıkanan mutfak giderini açmak için birçok yönteme başvururuz eğer tıkanma derecesi çok değilse çoğu zaman bu yöntemler işe yarayabilir. Kullanılan birçok malzeme birçok yöntem ile tıkalı mutfak gideri açmak için çalışıyorsunuz. Peki, bu giderlerin tıkanmasının sebebi nedir? Yapılan yemeklerde, salatalarda, soslarda vb yiyeceklerde kullanılan yağlar gidere döküldüğünde gider içinde donarak gideren içi yüzey kısmında yapışkan bir hal alır. Zamanla birikerek kirlenir. Gider borusu açma işlemi gerektirebilir. Kirli su da bulunan donmuş ve yapışmış yağ üzerine dökülen kirli sulardaki ip tüy gibi maddeleri üzerine çekerek giderinizde kötü bir koku oluşmasını sağlar. Bu durum bazı yerleri yani okul, restoran gibi birçok yerde müşterileri rahatsız derecede pis kokuya neden olabilir. Bu durumların haricinde bitkisel yağlar donma yaparak giderinizi etkileyebilir. Giderlerin kirlenmesine yol açan diğer faktör ise giderin alt kısmındaki borunun yönüdür. Bu borular çok yumuşak ve eğimli ise suyun ve diğer pisiklerin evye yüzeyine geri ulaşmasını sağlayacaktır. Bu yüzden yılda en az 1 defa dönme kısımlarındaki dirsek denen boru parçasını değiştirmeniz ya da çıkarıp temizlemeniz gerekmektedir.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır

Tıkanmış Lavabolar kâbus gibidir. Hele birde acele bir gününüzde bu olayı yaşamışsanız büyük olasılıkla evde kendi imkânlarınızla lavabonuzu açmaya çalışacaksınızdır. Eğer sizde tıkalı lavabo gideri nasıl açılır sorusuna cevap arıyorsanız Bunun için çok bir seçeneğiniz yoktur. En temel yöntem pompadır bu da birçok kişi tarafından denenmiş ama maalesef işe yaramamıştır. Bu durumda birçok kişi tesisatçıları çağırmaya karar vermiştir. En çok tercih edilen firma ise Tufan Tesisat sizin için bu işlemi yapacaktır.  Tıkalı Lavaboyu Nasıl açacağımız konusunda internet sitelerinde verilen yöntemler giderlerinize zarar verebilir hatta giderlerinizi kırabilir Bu yöntemler işe yaramazken bazıları da tıkalı giderinizin daha da kötü bir hal almasına sebep olabiliyor. Özellikle kimyasal ürünlerin kullanım talimatlarını okumanız kullandığınız kimyasal ürün hakkında ne kadar zararlı olduğu ile ilgili size daha iyi bilgi verecektir. Ayrıca lavabo giderini açmak için kullanılan kimyasallar yüzünden birçok kişi rahatsızlanmıştır. Tıkanan lavabo giderini açmak için evde uygulayabileceğiniz pek bir yöntem yoktur. Her işin alanında uzman firmaları vardır tesisat konusunda da uzman firmamız Tufan Tesisattır. Evde deneyeceğiniz yöntemler size her zaman olumlu bir sonuç göstermeyebilir. Buna nazaran yapacağınız yanlış bir yöntem sizi hem evyenizden eder, hem de gider borunuzu baştan değiştirmenize sebep olur. Yani kısaca pire için yorgan yakmış olursunuz. Ayrıca yapılan bu çabalar sonucu başarılı olsa dahi bu yöntem size kısa süreliğine kullanış sağlayacaktır. Tufan tesisat firmasının Özel makinalar ile açtığı lavabolar daha kalıcı çözümler sağlamaktadır. Kullanılan yöntemler işe yaramadığı gibi hem zaman kaybı hem emek kaybına sebep olur. Lavabonuz açılmıyorsa işi bilen profesyonel bir tesisat firmasına açtırabilirsiniz. Eğer bu konuda zorlanıyorsanız uzman bir firma tarafından destek almak istiyorsanız Tufan Tesisat size güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunabilir. Tek yapmanız gereken Telefon ile bize iletişime geçmeniz yeterlidir.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X