Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Zaman içerisinde en büyük problemlerimizden birisi haline gelen tuvalet tıkanıklığı ev, okul, hastane, ofisler, fabrikalar ve aklınıza gelebilecek her türlü alanlarda yaşanabilecek bir problemdir. Bazen yanlış kullanımlardan bazense kendiliğinden bu sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunların neden oluştuğu veya nasıl çözümlenmesi gerektiğine dair genelde bir fikre sahip olamıyoruz.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Yaşama alanlarımızın parçası olan okul, ev, hastane, otel, işyerleri gibi alanların tuvaletleri zamanla tıkanma gibi problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Peki, tuvaletler neden tıkanır öncelikle bunu öğrenmek gerekiyor. Bu alanlarda yanlış kullanımlar yüzünden tuvaletin giderine kaçan genellikle çocuk bezleri veya naylon poşetler gibi yabancı maddelerin tuvaletin giderlerinde tıkanıklara sebebiyet oluşturur.

Tıkanık tuvalet doğru teknikler veya yöntemler kullanılarak açılmadığı takdirde kirli su baskınlarına ve gider kısımlarında kırıklara sebep olabilir. Tıkanıklığa sebep olan şeyin tespiti tam olarak yapılmadan açma işlemlerinin başlaması etrafın kirlenmesine, gider kısımlarının zarar görmesine ve gereksiz masrafların ortaya çıkmasına sebep olur. Tuvalet tıkanıklarında sizlere Tufan tesisat garantisi vererek hizmet vermekteyiz. Uzmanlaşmış kadromuz sorunun nedenini araştırmadan sizleri her hangi bir masrafa zorlamamaktadır.

Tıkanan Tuvalete Ne Yapmalıyım?

Tuvalette meydana gelen tıkanıklık problemleri insanların en sık rastladığı tesisat problemlerinden birisidir. Genellik yapılan en büyük hata tıkanan tuvaleti insanların kendi yöntemleri ile açmaya çalışmalarıdır. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri bilinçsizce yapıldığı takdirde sizlere olduğundan daha büyük hasarlar meydana getirebilir. Bu hasarlardan en sık karşılaştığımızsa evinizi veya diğer yaşama alanlarınızı kirli su basması, tuvaletinizin kırılması, gider kısmının kırılması ve bunların dışında açmaya çalıştığınız tuvalet sizlere daha farklı hasarlar, masraflar doğurabilir. Tıkanmış olan tuvaletinizi tazyikli su yardımıyla açmaya çalıştığınızda suyun basıncı ile birlikte gider kısımlarındaki borularda kırıklar veya çatlamalar gibi hasarlar verebiliyor. Hasar almış borular alt kısımlara suyu sızdırır. Gider kısımlara dökeceğiniz tuvalet açıcı kimyasal maddeler tıkanıklığı açmak yerine borulara, tuvalete korkunç zararlar verebilir. Tıkanıklık gitsin diye uğraşırken alt kattaki kirli su sızıntıları da başınıza ek olarak gelebilecek sorunlardır.

Tuvalet Tıkanıklarında Yapmanız Gerekenler

Firmamız sektörde uzmanlaşmış personellerle hizmetini sürdürmektedir. Kurumsallaşmış bünyesinde sizlere her türlü tuvalet tıkanıklık sorunlarında yardımcı olabilecek ekibe sahiptir. Sizlerin sorunlarınızı en az hasarla çözebilmekteyiz. Bununla birlikte Tufan Tesisat ekibi olarak sizlere tek başınıza bu tıkanıklık sorununu çözmemeniz konusunda uyarmak istiyoruz. Her işin bir ustası olduğunun bilincinden ayrılmayarak kaliteden ve güvenden ödün vermeyen firmamız ile iletişime geçmelisiniz. Tıkanıklarını tek başınıza bırakmaktan ziyade işi ehli kişilere bırakmanız yapabileceğiniz en doğru yaklaşım olacaktır.

Tuvaletlerde Oluşan Kötü Kokular

Tuvaletlerinizde meydana gelen tıkanıklar ev veya işyerlerinizde kötü kokuların oluşumuna sebep olur. Ne kadar temizlemiş olsanız da bu kokuları asla yok edemezsiniz. Bunun sebebi kirden ziyade tıkanıklıktandır. Parfüm gibi hoş koku yayan malzemeleri kullanarak yok edemediğiniz kötü kokular, tuvaletinizin veya gider kısımlarından gelen kötü kokular varsa tıkanıklık olma ihtimali oldukça yüksektir. Tuvalet tıkanmasına çözüm bulamadığınız veya önlem almadığınızdan belli bir süre sonra evinizin kirli su baskınına uğramasına sebebiyet verir.

Sifonu Çekmenize Rağmen Pislikler Gitmiyor mu?

Tıkanıkların açılması bizim işimizdir. Kendi uygulamış olduğunuz yöntemler tıkanıklıktan kurtulmak istenirken daha farklı ve ciddi hasarların oluşmasına yol açar. Özellikle tıkanıklıkların giderilmesi konusunda ilk aklınıza gelen kimyasal maddelerin kullanımıdır. Tuvalete kimyasal döktüğünüzde tıkanıklığın boyutu küçükse açılma ihtimali elbette vardır. Fakat pimaş zarar görür. Kimyasallar nedeniyle pimaş contaları eridiğinde sızıntılar başlar. Diğer kullanmış olduğunuz yöntemler ise gider kısmına metal çubukların kullanılmasıdır. Sert uzun cisimler, metal çubuklar pimaşa zarar verenlerden diğerleridir. Uzun vadelerde sızıntıların meydana gelmesine yol açar. Eskiden kalma alışkanlıklardan bir diğeri büyük pompa yardımıyla giderlerin açılmasını beklemektir. Bu yapılan teknik tıkanıklığın açılmasından ziyade daha da ileriye itilmesine ve büyük sorunların meydana gelmesine yol açar. Sifonu çektiğiniz halde pisliklerden kurtulamıyorsanız o zaman sorununuzu çözmek için sizleri bekliyoruz.

Tıkanmış Olan Tuvaletlerinizi Sorunsuz Açıyoruz

Firmamız sizlere kusursuzluğu sunuyor. Hızlı ve temiz bir şekilde tuvaletlerinizi açıyoruz. Tecrübeli, eğitimli kadrolarımız ile teknolojide üstün özelliklerle donatılmış cihazlar yardımıyla tıkanıklık sorununuz ortadan kalkıyor. Sizleri bu stresten uzak tutarak ek bir maliyet oluşturmadan ve en önemlisi bulunduğunuz ortamı kirletmeden çözüyoruz. Uzun yıllardır bu sektörde klasik yöntemler dışında modern çağa ayak uydurarak en kaliteli cihazları kullanıyoruz. Tıkanıklık açma bizim işimiz. İletişime geçtiğiniz an uzman personeller evinize gelerek yerini ve sebebini tespit ediyor. Bunların tespit edilmesinde her hangi bir hata oluşumuna sebebiyet vermeyen akıllı detektörler ve kameralı görüntü sistemleri kullanılmaktadır.  Gider kısımlarınızın içleri kamera yardımıyla görüntüleniyor. Ardından tıkanıklığın yeri ve neyin sebep olduğu tespit ediliyor. Açılmasını talep ettiğiniz takdirde robotlar yardımıyla tıkanıklık sorununuz ortadan kaldırılıyor.

Robot Yardımıyla Tıkanıklık Açma

Tufan tesisat bütün tesisat sorunlarınızda olduğu gibi tuvaletlerinizin tıkanma sorunlarında da üstün teknoloji harikası olan robotları kullanmaktadır. Tüm gider borularınızın sorunları itina ile çözülmektedir. Hiçbir malzeme kullanımında kaliteden ödün vermemekteyiz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı son derece hassasiyetle başarmaktayız. Kameralı görüntüleme sistemleri aracılığıyla sizlere sorunun tespitini kolay ve hızlı bir şekilde bildiriyoruz. Kendi başınıza çözemeyeceğiniz sorunları sadece işin uzmanlarınız teslim etmeniz gerekmektedir. Bazen sizin çözemeyeceğiniz sorunları çözme çalışmalarınız başınıza daha büyük hasarlar oluşturabilmektedir. Tuvalet tıkandı ve siz bu sorunla baş edemiyor musunuz? Profesyonel bir destek almaya ihtiyacınız varsa Tufan Tesisat olarak sizlere kusursuz ve bir o kadarda güvenilir bir hizmet verebileceğimizden şüpheniz olmasın. Bunun için bizlerle iletişime geçmeniz ve kalitemizi kendinizin keşfetmesine izin vermeniz yeterlidir.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X