Tuvaletten Su Kaçağı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Her yapıda görülebilen ancak bazı binaların eskiyen yapısında daha sık karşılaşılan tuvalet su kaçağı, tabi ki ev halkı için oldukça zorlayıcı bir problemdir. Çeşitli şekillerde görülen bu sorun, eğer tuvalet içine akıntı yapıyorsa genellikle rezervuar denilen bölümden kaynaklı bir problem olduğu söylenebilir. Ancak tuvaletin etrafından akan bir sızıntıysa söz konusu muhtemelen tahliye musluklarında bir arıza oluşmuştur. Bununla birlikte tuvaletlerde zeminde su birikmesi, yine bir tuvalet su kaçağı arızasının göstergesidir ama bu diğerlerine oranla gözle görülmediği yani kapalı devredeki boru hattından kaynaklanabileceği için biraz daha profesyonellik gerektiren bir iştir. Tesisat arızalarının küçüklüğü ya da büyüklüğü önem teşkil etmez. Önemli olan kim tarafından ne kadar kaliteli yapıldığıdır. Küçük bir arıza düzgün yapılmadığı zaman fark edilmeyen su kaçağı nedeniyle yüksek faturalar ödenir ve gereksiz para kaybına neden olunur.

Rezervuar, tuvalet temizliğini sağlayan su deposu olarak da düşünülebilir. Bu depo içinde şamandıra sistemi vardır. Kişiler Tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra su boşaltma düğmesine basar ve boşalan depo otomatik olarak dolar ve belli seviyeye gelince su alımını durdurur. Ancak bu sistemin bir yerinde oluşan arıza, dolan suyun durmasını engelleyebilir ve dışarı su taşması yapabilir. Bununla birlikte Rezervuarda oluşan çatlak ya da kırılma gibi eylemlerde yine içi su dolu olan depo, tuvalet su kaçağı problemini oluşturur. Aslında tesisat arızalarının içinde en basiti rezervuar arızalarıdır. İç aksamındaki conta ve benzeri parçalar yenisiyle değiştirilir ve eğer rezervuar kırılmışsa yenisi takılarak sorun ortadan kaldırılır. Ancak tuvalet su kaçağı sıkıntısını oluşturan neden pis su gider borularından kaynaklanıyorsa, uzman bir tesisatçı tarafından müdahale edilmesinde fayda vardır. Çünkü günümüzdeki mahalle tesisatçıları, hala bünyelerinde teknik cihaz kullanmadıkları için kaçağı bulmak adına kırma işlemi yapacak ve etraf oldukça dağılacaktır. Bununla birlikte sizlere yüklü gelen iş bedeli bütçenizi de sarsacaktır.

Bu konuda yardım almanız için sizlere Tufan Tesisat firmamızın deneyimli ekiplerinden faydalanmanızı önermekteyiz. Son derece disiplinli ve sistemli çalışmalarının yanı sıra güler yüzleriyle sizlere verdikleri güven, tadilatınız yapılırken endişe duymamanızı sağlamaktadır. Ayrıca tüm tesisat arızaları hakkında yeterli ölçüde deneyim kazanmış olmaları da bugün sizlere üstün bir hizmet sağlayacakları anlamına gelmektedir. Yaşadığınız tuvalet su kaçağı problemi kapalı devre hattındaysa, kullanacakları modern cihazlarla çok kısa sürede arızalı bölge tespit edilecek ve yine kısa zamanda tadilatı yapılarak sizleri bu sıkıntıdan kurtaracaklardır. Bizler kendi firmamız içinde çalışmadan önce firma geçmişimize ve çalışmalarımıza göz atmanızı istiyor, maddi kayıp yaşamamanız adına her tesisatçıya konutunuzu teslim etmemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer ki sorunsuz ve kaliteli işçilikten oluşan bir teknik servis hizmeti almak isterseniz, her daim istediğinizde olabilecek en kısa sürede yanınızda yer alacağımızı bilmelisiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X