Üst Kattan Su Sızıntısı Var

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Teknolojinin ilerlemiş olması her alanda insanlara kolaylık sağlıyor olsa da bu kolaylıkları kişileri kandırmak için kullanan da birçok insan piyasa da dolaşmaktadır. Bunlardan en basiti, su tesisatlarını kırmadan arıza tespiti için üretilen teknik cihazların çok cüzi miktara satılan sahte ürünleri de yapılmıştır. Bu ürünlerden eline her alan kendisini arıza tespit servisi olarak göstermekte ve çoğu zaman arıza yerini yanlış belirlediğinden sizlerin cebinden gereksiz para çıkmaktadır. Tesisat arızalarında sadece tespit yapan firmalardan uzak durmanızı, bu gibi şahıslar insanların mağduriyetini kullanan dolandırıcılar olduğunu bilmelisiniz. Bir firmaya üst kattan su sızıntısı var dediğinizde, o firma tespiti yaptığı gibi tadilatını da yapmalıdır ki size ayrıca bir iş ve maliyet çıkarılmasın. Tesisat arızaların işinde ehil kişiler tarafından ele alındığında, bugünün teknolojisiyle tespiti ve onarımı son derece basite indirgenmiştir. Ancak iş bilmez kişiler tarafından tesisata müdahale edilirse, durum gerçekten pek de iç açıcı olmayacaktır.

Üst komşudan kaynaklanan tavanda görülen sararma veya su damlası gibi problemler, genellikle üst katın pis su giderindeki bir arızaya bağlı olarak alt katın tavanında kendini belli etmektedir. Çoğu zaman bu arıza çeşidi, arızalı dairede kendini belli etmez ve alt katın şikayeti üzerine daire sahibinin bilgisi olur. Bu gibi sorunlarda hem kendi dairenizin ileri dönemdeki sağlığı hem de komşunuzun daha fazla zarar görmemesi için acilen bir uzman yardımına ihtiyaç vardır. Dairenizde oluşan tesisat arızasının ana kaynağı doğru şekilde tespit edilmesi açısından çalışmaya karar vereceğiniz firmanın profesyonelliği son derece önem teşkil etmektedir. Görülen su kaçağı iyi şekilde onarılmadığında birkaç ay sonra yine aynı yerden arıza göstermesi büyük ihtimaller arasındadır. Bu nedenle alanının en iyileri arasında yol alan Tufan Tesisat firmamız ile iletişime geçmenizi ve en zorlu tesisat sıkıntılarınızın bile kolayca halledileceğini bilmenizi isteriz.

Tufan Tesisat firması sıhhi tesisat sektörünün en eski firmaları arasında olmakla birlikte bünyesinde yetiştirdiği personellerin tümü her konuda eğitimli ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Teknolojinin tesisat sektörüne kazandırdığı modern cihazlar konusunda da eğitim görmüş ve kullandıkları cihazlar piyasa üzerinde en kaliteli cihazlardan oluştuğu için tespit işlemleriniz hataya yer vermeden yapılmaktadır. Sizlerin üst kattan su sızıntısı var şikayetiniz üzerine üst katın pis ve temiz su giderleri akustik dinleme cihazı ve termal kamera yardımıyla detaylı şekilde incelenir. Bu inceleme sonucunda su kaçağı bire bir tespit edildikten sonra uzman personelimiz tadilat için kollarını sıvar. Tadilat aşamasında bir enkaz yığını görmeniz mümkün değildir. Çünkü sadece arızalı pim boru üzerinden tesisata girilir ve arıza giderildikten sonra çalışma alanı eski haline getirilir. Üstelik ekibimiz işini bitirdikten sonra çalışma alanını da kendileri temizler ve garanti kapsamında tesisatınızı sizlere geri teslim eder. Böylesine sistemli bir çalışmadan faydalanmak isterseniz, bizleri aramanız yeterli olacaktır.


Su sızıntısı dediğimizde aklımıza inanılmaz şeyler gelebiliyor. Hayatta uzun zamanlar başımıza gelecek, olağan durumlardan birisidir . Eski yapılarda daha çok ortaya çıkmakta olan bir durumdur. Bu sorunların sebeplerini düşünmek istersek klasik fikirler ortaya koyabiliriz. Bunlar; Duvar içinde havasız kalan boruların zaman içerisinde aşınmasından kaynaklanabilir. Bunun yanı sıra duvar içerisine bu döşemeleri yaparken kaliteli ve güvenilir mal kullanılmaması aksine kısa vadeli yıpranmaya çatlamaya elverişli boruların kullanılmasından kaynaklanmaktadır.  Bu durum evlerdeki duvar içerisinden yıpranmış, çatlamış boruların oluşumuna sebep olmaktadır. Genelde temiz su borusu değil, pis atık su borularından gelen problemlerle karşılaşmaktayız.

Su Sızıntısı nasıl fark edilir?

Böyle durumlar genel olarak komşularınız ve siz bireyler tarafından fark edilmektedir. Komşularınız da  bu durumu tavanda ve duvarda oluşan su sızması, rutubet oluşması, nem gibi durumlarda kendisini belli etmesiyle anlaşılmaktadır. Ayrıca zamanı geldiğinde su faturasından da farkedilebilen su sızıntısı sorununuda böylelikle fark edebilmenizi sağlamaktadır. Komşuluk ilişkilerinin bozulmasının sebebi, sorunu yaşayan bireyin çözüm bulmak için uğraşmaması ve günleri, ayları geçirmesinden kaynaklanmaktadır. Böylelikle komşular arası iç huzursuzluğa sebepb olmaktadır. Aslında sorunlara gerek olmadan önlemlerini en kısa zamanda bireylerin alması gerekmektedir. Aksi bir durumda  boruların yıprandığı veya çatladığı bölge daha fazla uzayarak size daha fazla sorun yaşatabilir. Ve bu sorunun içerisinden çıkamaz. 1 günde yapacağınız işi 3-5 gün içine sarkıtmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle durumlar da yapılması gereken tek şey sorunu öğrendiğiniz andan itibaren harekete geçmek olmalıdır.

Tufan Tesisat’ı Neden Tercih Etmelisiniz?

Tufan Tesisat uzun yıllardır sıhhi tesisat sektöründe faaliyet göstermektedir. Faaliyetiyle insanların gün geçtikçe güvenini kazanmaya devam etmektedir. 1992’den beri su kaçağı için hizmet verirken 2000’li yıllarda kendisini her geçen gün geliştirerek teknolojinin son harikalarını sizinle paylaşmaya devam etmektedir. 1992 ile 2000 yılı arasındaki 8 yıl boyunca verdiği hizmeti kaliteli ve güvenilir şekilde yaparken bunun kendi sektörü açısından yeterli olmadığını düşünmüş, daha fazla arayış içine girmeye başlamıştır. Bu arayış içerisinde olmasıyla teknolojiyi’de kendisine çözüm olarak düşünerek ele almıştır ve her teknolojinin ilerlemesiyle kendisini geliştirmeye devam etmiştir. Teknoloji sayesinde kendisini her geçen gün daha ileriye taşıyabilen bir firma haline gelmiştir. Böylelikle kaliteyi yakından takip eder ve müşterilerisi için en iyi hizmeti sunmayı hedefler.

2000’li yıllara kadar yaptığımız iş hem yorucu, uğraş veren ve uzun zaman alan bir iş oluyordu. Böyle durumda günlerimizi almasıyla birlikte duvarlara vurma kırma yaparak sonra da kapatma işlemleri ve temizlik bölümünü yaparak tamamlıyorduk, fakat bu günlerimizi hatta 1 haftamızı alabiliyordu. Böyle durumlara çözüm bulmak için teknolojiden yararlandık ve su kaçağı ile ilgili cihazların çıkmasıyla kendimizi bu konuda nasıl geliştirebiliriz diye düşünmeye başladık ve uygulamaya geçtik. Böylelikle birçok kolaylık bularak kendimizi ve sizlerin işlerini daha kolay hale getirmeye başladık.

Su sızıntısı bulma cihazı sayesinde artık duvarlara kırma yapmıyoruz. Teknolojinin bize sunduğu cihaz sayesinde çatlağın ya da yıpranmış borunun bölge tespitini yaparak müdahale edebiliyoruz. Belirlediğimiz tespitin olduğu yere bile kırma işlemi yapmıyoruz. Böyle teknoloji harikası bir cihaz sayesinde müdahale edebiliyoruz. Bütün sorunları ortadan kaldırıyoruz. 2000’li yıllardan itibaren günümüze kadar gelen bu teknoloji harikası cihazlar artık hayatımızı daha da kolaylaştırmıştır. Böylelikle huzursuzluklar da ortadan kalkmış oluyor. Tufan tesisatın kalite ve güven den ödün vermediği ve müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyeye taşıma düşüncesiyle gelişen bir firmadır. Böylece her geçen gün firmasının kalitesiyle yükseldiğini görebiliyor ve daha iyisini yapabileceğine inanıyoruz. Tufan tesisat için kalite dediğimizde akıllarda yapılan işin sağlamlığını kalıyor. Çünkü 1 yıl garanti kapsamı altında herhangi bir problemde Tufan tesisatı arayarak ulaşım yapabilir anında müdahale edilmesi için yardım alabilirsiniz.Tufan Tesisat 7/24 hizmette olup acil telefon hattına kadar sizin ulaşabilmeniz için bütün durumlara karşılık kendisini aktif bir hale getirmiştir.

Böylelikle su sızıntısı ile ilgili bütün sorularınızı cevapsız bırakmıyoruz ve müşterimiz için elimizden gelen hizmetin en iyisini vermek için çalışıyoruz. Kendiniz için bir müdahale kaynağı olan ‘’ kendi şartlarımla halledebilirim ‘’ düşüncelerini ortadan kaldırın ve kalite ve güvenilirlik içeren bir firmaya başvurun.


Su sızıntı tespiti nasıl yapılır su sızıntı tespiti hem cihazlı sistemler ile yapılan hem de cihaz sistemleri kullanılmadan yapılan bir tesisat çalışmasıdır. Fakat bu farklı çalışma teknikleri birbirinden farklı kalitede işlemler oluşturduğu gibi aynı zamanda birbirinden farklı fiyat farkları ve garanti de oluşturmaktadır. Su sızıntı tespiti işlemlerinin bu şekilde farklı olmasının temel nedeni ise tesisat firmalarının teknolojik alt yapılarından kaynaklanmaktadır. Firmaları uygulayacağı çalışma yöntemlerine geçmeden önce su sızıntısı problemlerinin oluşumlarına ve etkilerine bakmak daha doğru olacaktır.

Su sızıntıları eskimiş tesisat sistemlerinde meydana geleceği gibi yeni tesisat sistemlerinde de oluşabilmektedir. Eskimenin vermiş olduğu yıpranma ve su borularının kalitesini kaybetme durumlarından borularda belli bölgeler yıpranır ve bir süre sonra da borulardan su sızıntısı meydana gelir. Yeni tesisat sistemlerinde ise basınçlı sulardan ve boruların yanlış eğimlerde döşenmesinden dolayı su kaçağı sorunları meydana gelebilir.

Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

su-sizinti-tespiti-nasil-yapilir

Su sızıntısı sorunlarında öncelikle zararlar maddi zararlar olmaktadır. Çünkü su sızıntı problemlerinde kullanılmayan suların bedelleri de faturalara yansımakta ve fatura tutarlarında artış olmasına neden olmaktadır.

Gereken zamanda ve gereken işlem kalitesinde eğer su kaçağı tespiti işlemleri yapılmazsa bir süre sonra sular duvarların içinde birikecek ve duvar yüzeylerine çıkacaktır. Duvarların yüzeylerinde nemlenme ve su damlaması halini alacak olan bu sular aynı zamanda duvar yapısının bozulmasına ve duvarda küflenme ile rutubet oluşumuna neden olacaktır.

Su sızıntıları tesisat sistemlerinde kaçak olan dairelerde görüleceği gibi aynı zamanda alt kat dairelerde de görülebilmektedir.

Özellikle de alt kat dairenin banyo ve mutfak tavanlarında oluşacak olan su damlamaları alt kat daire için de oldukça sorun oluşturacaktır. Su sızıntı problemlerinin en büyük ve en son zararları ise su baskınlarıdır.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Bulma

Su sızıntı tespiti ve tamiratı çalışmalarına bakınca da öncelikle cihaz sistemleri kullanılmadan yapılan işlemlere bakmak gerekir. Su sızıntı tespitlerinde cihaz sistemleri yoksa su borularının geçtiği her duvar noktası kırılacak ve duvarların altında gömülü olan su boruları açığa çıkartılacaktır. Boruların açığa çıkmasından sonra ise borulara tazyikli sular basılarak el yordamı ile su sızıntısı bulma işlemleri uygulanacaktır. Fakat bu işlemlerde tüm su sızıntı bölgeleri tam anlamıyla bulunamayacağı gibi aynı zamanda kırma dökmeden kaynaklı da oldukça sorunlar oluşacaktır. Yaşam alanlarını adeta bir inşaat alanlarına çevirecek olan bu kırma dökme işlemleri tüm yaşamsal düzenleri bozacak ve oldukça sorun yaşatacaktır.

Gerekli cihaz sistemleri olmadan yapılacak su kaçağı tespiti işlemlerinde ortaya çıkacak olan kırma döke haftalık süreler oluşturacak ve bu işlemlerden dolayı da günlerce tesisat sistemleri kullanılamayacaktır. Ayrıca bu şekilde yapılacak olan tespit işlemlerinde borulardaki tüm su kaçakları da bulunamayacaktır. Özellikle de boruların yıpranmaya başlayan alanları ve potansiyel su kaçıracak olan bölgeleri tespit edilemeyecektir. Kırma dökme ile yapılacak olan su kaçağı bulma işlemleri oldukça da pahalı olacaktır. Çünkü bu işlemlerde kırılan yerlerin hem malzeme masrafları hem de onarım ücretleri oldukça yüksek olacaktır.

En Uygun Fiyatlı Su Kaçağı Tespiti

Günümüzde hala bu şekilde çalışma uygulayan tesisat firmaları bulunurken aynı zamanda teknolojik sistemler ile ve son derece profesyonel bir şekilde işlem uygulayan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Termal kamerayla su sızıntısı tespiti işlemlerini sunacak olan profesyonel tesisat firmaları kırma dökme olmadan işlemleri uygulayacak ve oldukça da avantajlı bir çalışma şekli sunacaktır. Cihazlar ile yapılacak olan su kaçağı tespiti işlemlerinde su borularının geçtiği tüm duvarlar tek tek aranacak ve bu aramalar sonucunda da su kaçakları noktasal olarak tespit edilecektir. Ayrıca en ağır hasarlı su kaçağı bölgeleri tespit edileceği gibi aynı zamanda damlama başlayan, sonradan su sızıntısı oluşturacak olan yıpranmış boru bölgeleri de ortaya çıkarılacak ve onarılması sağlanacaktır.

Cihazlı sistemler ile yapılacak olan su kaçağı tespiti işlemleri birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Bu avantajlı işlemlerin ilki kırma dökme olmayacak olmasıdır. Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti sunacak olan cihaz sistemleri hem zamansal açıdan hem de maddi açıdan avantajlar da sağlayacaktır. Saatlik çalışma süreleri içerisinde tüm su kaçak bölgeleri tespit edilecek ve bu sürenin azlığı ile kırma dökme olmaması işlem ücretlerini çok aşağılara çekecektir. Kaliteli ve son derece de profesyonel bir şekilde uygulanacak olan su kaçağı tespit işlemlerinde cihaz sistemlerinin orijinal olması ise oldukça önemli bir konuyu oluşturacaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Cihaz sistemleri kullanan tesisat firmaları arasında da kullanılan cihazların kalite farkları bulunmaktadır. Eski model cihazlar veya orijinal olmayan yan sanayi cihaz sistemleri su sızıntılarının bulunmasında gereken işlemleri uygulayamaz ve oldukça da sorunlu bir hizmet ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden de hizmet alınacak olan tesisat firmasının tüm teknolojik alt yapısına bakılmalı ve teknolojik alt yapısı sağlam olan tesisat firmalarının işlemlerinden yararlanılmalıdır.

Su kaçağı tespitlerinde ve diğer tesisat arızlarından profesyonel hizmetler veren bu hizmetlerine karşılık da oldukça düşük fiyat garantisi sunan tesisat firması arıyorsanız aradığınız tüm özellikleri sağlayacak olan tek tesisat firması Tufan Tesisat olacaktır. Uzun yıllardır tesisat sektöründe olan ve son derece de kaliteli hizmetleri ile % 100 müşteri memnuniyeti sağlayan Tufan Tesisat kullandığı son sistem kameralı görüntüleme sistemleri ve akustik dinleme cihazları sayesinde yapı içerisindeki tüm su kaçaklarını saatlik çalışmalar içinde bulmakta ve avantajlı bir tesisat hizmeti sunmaktadır. Uzman ekipleri ve yüksek kalite standartları ile hizmetlerinde oldukça profesyonel çalışmalar sunan Tufan Tesisat kırmadan su kaçağı bulma işlemlerinde oldukça uygun fiyat avantajlarını ve uzun yıllar devam edecek olan firma garantisini de sunmaktadır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X