Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Üst Komşudan Su Damlıyor Sorunu ve Çözümü

Üst komşudan su damlıyor ve siz bu durumda oldukça bunalmış durumdasınız. Bu konuya artık can sıkmanıza gerek yok. Tufan tesisat olarak bu sorunla alakalı çözüm önerilerimizi sizlerle adım adım paylaşacağız.

Bu sorunla ilgili olarak komşunuzun önlem alması gerekiyor. Komşunuz yapması gerekenleri bilmeyebilir ya da bu durumun aynısı ile sizlerde karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle her iki tarafından birbirine yardımcı olması gerekmektedir. Bu problemi yaşayan ev sahibinin yapması gerekenler aşağıdaki gibidir.

Fayans seramik ve yerdeki su kaçak sızıntılarını kırmadan dinleme cihazı ile belirleyen tesisat firması

Adım #1: Su Yalıtımını Kontrol Edin

Üst komşudan su sızıntısı durumlarının başlıca nedenleri genellikle banyoda yer alan su yalıtımının yetersiz olarak yapılandırılmasıdır. Su yalıtım problemi genellikle günümüzde yapılan evlerde değil de eski yapılan evlerde karşılaşılan bir durumdur. Ancak günümüzde de bu konuya özen göstermeyen kişiler yeni ev sahiplerine de bu sorunu yaşatabilmekte.

Adım #2: Tek Seferde Banyo Duş Başlığına Giden Suyu Açın

Duş başlığına giden suyu tek seferde hızlıca açmanız boruda olan su kaçaklarını bulmanıza yardımcı olabilir. Bunun için;

  • Su açıldığında eğer kaçak varsa kendini gösterecektir. Bu noktada boruları kontrol etmenizi öneririz.
  • Duş kabini ya da küvete suyu doldurup beklemenizi öneririz. Eğer kaçak buradaysa kısa sürede kendini gösterecektir.
  • Duş başlığıyla valf arasındaki boruyu kontrol edebilirsiniz.

Adım #3: Boruları Kontrol Edin

Genellikle üst katta banyo ve tavan arasında boşluk yoktur.

  • Borularda sızıntı olup olmadığını tespit edebilmek için boru hattını gözle kontrol edebilmek için küçük bir alana delik açabilirsiniz.

Adım #4: Bir Tesisatçı Çağırın

3 adımda da bir çözüm bulamadıysanız bir tesisatçı çağırmaktan başka çareniz kalmıyor. Artık bu işi profesyonellere bırakmanın zamanı gelmiş. Bu noktada da Tufan Tesisat olarak bizler siz değerli müşterilerimize profesyonel destek vermekteyiz.

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamızı ya da bu sayfanın en üstünde yer alan telefon numaralarını kullanabilirsiniz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X