Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Üst Komşunun Su Kaçağı

Günümüzde yaşam alanlarının çoğunda su tesisatı arızası görmek mümkündür. Bugün son derece hızlı şekilde dikilen binalar, maalesef ki gerekliliğine uygun şekilde döşenmeyen tesisatlarından ötürü, daire sakinlerine her geçen gün farklı bir arıza yaşatabiliyor ve bununla kalmayan arızalar üst komşumun su kaçağı cümlesinden de anlaşıldığı gibi arızalı alan bir alt kata da zarar verebiliyor. Özellikle banyo, tuvalet ve mutfağın aktif şekilde sürekli olarak kullanılıyor olması, tesisatın zayıflığından ya da buna bağlı olarak kullanıcı hatasının da eklenmesiyle çeşitli şekilde su kaçağı problemini dışa yansıtıyor. Fark edilmeyen veya önemsenmeyen tesisat arızaları zaman içinde alt kata ve bir alt kata daha derken tüm binayı saran bir sorun haline dönüşeceği gibi arıza bu boyuta ulaştığında mali açıdan da oldukça zorlayıcı bir problem haline gelecektir. Bu nedenle arıza fark edildiği anda ilgili kişilere müracaat edilmeli ve arızanın tespit ile onarım işlemi kısa sürede yaptırılmalıdır.

Yapıların pis su giderlerinde görülen ve alt kata kadar su sızması yapan boyuta ulaşan su kaçağı, uzman personeller tarafından termal kamera sayesinde gider içindeki arızalar bire bir tespit edilebilmekte ve arızalı boruya kısa sürede ulaşarak, tadilatı yapılmaktadır. Bu sayede hem daire sakinin problemi çözülürken hem de üst komşumun su kaçağı problemi diyerek mağdur olan komşu da bu sıkıntıdan kurtulmuş olmaktadır. Bununla birlikte temiz su giderlerindeki arızalar akustik dinleme cihazıyla noktasal arıza tespiti yapılmakta ve yine kırmadan yapılan arıza tespitinde kolayca tadilat işlemi de halledilmektedir. Teknolojinin tesisat firmalarına sunduğu modern cihazlar sayesinde artık hiçbir konur sakini enkaz yığınından korktuğu için tadilatlarını ertelememeli ve uygun fiyatlarla hem sağlıklarını hem de binalarını tehlikeye atmamalıdır. Bildiğiniz gibi, ıslak duvar veya zeminler zamanla pis kokuya ve rutubete neden olurlar. Bu oluşama kadar geçen uzun sürede su kaçağı bütün bir binaya yayılmış olacak ve binanın eski halini alması daha da uzun bir süre gerektirecektir.

Bu konuda sizlere sınırsız hizmet sağlayan Tufan Tesisat firmamız ile yol alabilir ve girdiğiniz bu yoldan oldukça kazanç sağlayarak çıkacağınıza emin olabilirsiniz. Ev veya iş yerlerinde beliren her çeşit Tesisat arızasını uzmanlıkla ele alan deneyimli personelimiz, sizler için en verimli tadilat yöntemini seçecektir ve uzun vadeli arıza yaşamamanızı sağlayacaktır. Günümüzdeki sayısız amatör firmalarından yana ciddi kayıplar içermemeniz adına mahalle tesisatçılarını tercih etmek yerine kurumsallaşmış firmalardan yana tercih hakkınızı kullanmanız sizler için çok daha faydalı olacaktır. Yapılarınız sürekli darbeye maruz kalırsa bir süre sonra dayanıklılığı sona ermiş olacaktır ki bu durum doğal afetler göze alındığında son derece ciddi bir probleme dönüşecektir. Bundan ötürü sizleri en kısa sürede bizlerle tanışmaya bekliyor ve kaliteli hizmetten faydalanarak keyfini sürmenizi tavsiye ediyoruz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X