Eyüp Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Evlerinizin duvarlarında dökülmeler olduğunu,  duvar boyalarının renk değiştirdiğini veya boyaların aktığını, tavandan kil ve su damlacıkların döküldüğünü ve evlerin bazı bölgelerinde rutubet ve nemlenme olduğunu gördüğünüz zaman aklınıza evinizin bazı yerlerinde su kaçakları olabileceği gelmelidir.

Çünkü bu gibi durumların ortaya çıkmasında etkili olan faktör su tesisat sistemlerinde meydana gelmiş olan su kaçaklarıdır. Bu kaçaklar yüzünde evler harap hale gelir ve evin bazı bölümleri kullanılamaz hale gelir. Bu durumlardan kurtulmak eski yöntemler ile çok zordu. Çünkü eski usul yöntemler ile çalışmakta olan ustalar su kaçağı bulma ve su kaçağı onarımı için kırma ve parçalama yolunu seçerdi.

Bu da maddiyat açısından büyük zararların meydana çıkmasına sebep olurdu. Ancak günümüz gelişen teknolojisi sayesinde artık su kaçağı bulma ve onarımı çok kolay hale gelmiştir. Su kaçağını bulmak için dalında uzman olan personeller teknolojik aletler kullanır ve bu teknolojik aletleri kullanma doğrultusunda onarımlar ve tespitler yapılırdı.

Eyüp su kaçağı tespiti şubemizin dalında uzman olan personelleri evlerinizde meydana gelen su kaçaklarını tespit etmek için elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazı, elektromanyetik su kaçağı bulma dedektörü ve akustik ses dinleme robotunu kullanmaktadır. Eyüp su kaçağı şubemizin uzman personellerimiz su kaçaklarını tespit etme işlemlerinde belli bir yöntem çerçevesinde çalışır. Bu yöntemde öncelikli olarak su tesisat borularının geçiş noktalarını belirlemek gereklidir.

Bunun içinde elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazı kullanılmakta ve bu cihaz yardımı ile duvarlar veya fayanslar kırılmadan su tesisat borularının yeri belirlenir. Daha sonra elektromanyetik su kaçağı bulma ve akustik ses dinleme cihazları kullanılarak su kaçaklarının ana kaynağı aranır.

Akustik ses dinleme cihazı sese duyarlı olan bir mekanizmaya sahip olduğu için kaçaklar sırasında ortaya çıkan su seslerini takip eder ve su kaçağının ana kaynağına ulaşmamıza yardımcı olur.

Elektromanyetik su kaçağı bulma dedektörü de su kaçaklarının olduğu yerlerde veriler alır ve bu verileri bilgisayara göndererek uzman personellerimizin kaçakların ana kaynağını bulmasında yardımı olur. Yapılan bu işlemler ile artık su kaçakları çok daha kolay bir şekilde bulunmaktadır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X