İstenilen Hizmet
Tıkalı boru açma
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
%90
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Kırmadan Pimaş Açma %90 Çözüm

Yazı boyutunu değiştirmek için kaydırın veya üstüne tıklayın.
Tesisat sektörünün lideri Tufan tesisat firmamız, pimaş açma hizmeti veren kurumsal bir firmadır. Kameralı ve bilgisayar destekli cihazlar ile tıkalı olan pimaş ve giderleri kırmadan açmaktadır. Firmamız 20 adet servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine ulaşmaktadır. Tıkalı olan pimaşlar için firmamız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.
makineli robotla kırmadan tıkanıklık açma
robot makine ile banyo pimaş tıkanıklığı açma

Kırmadan Robotla Tıkalı Pimaşlarınızı Açıyoruz

Pimaşlar, banyo, tuvalet, lavabo, logar ve kanalizasyonlarda bulunur, tıkanan pimaş nerede olursa olsun mutlaka profesyonel firmamız tarafından kameralı cihazlarla tespit edilip, robot cihazlarla kırmadan açılabilmektedir. Robotla pimaş açma işlemi sırasında tesisata herhangi bir zarar verilmemektedir.

Firmamız pimaş açmada son teknoloji cihazlar kullanır, açılamayan tıkanıklıklar için sizden ücret talep edilmez!

Pimaş Boruların Tıkanma Sebepleri

kamerayla pimaş boru görüntüleme
pimaşların tıkanması

Pimaşlar, banyo, lavabo ve  tuvalet gibi pis su gider atıklarının tahliyesinde rol oynayan borulardır. Pimaş tıkanmasındaki en önemli etken, suda erimeyen cisimlerin atılmasıdır. Örneğin lavaboya dökülen yemek yağları, tuvalete atılan ıslak mendil, rulo halinde atılan peçete ve tuvalet kağıtları, plastik cisimler atık su borusunu tıkayan cisimlerdir.

 • Tuvalet kağıdı ve ıslak mendiller,
 • İnşaat beton parçaları ve harç kalıntıları,
 • Katı ve suda erimeyen cisimler,
 • Yemek artıkları ve dökülen yağlar,
 • Gırtlak hortumun fazla ileri gönderilmesi,
 • Boruların yeteri kadar eğimli olmaması,

Pimaş borular sadece mendil, rulo peçete kağıt gibi atıklar sebebiyle tıkanmazlar. Örneğin tesisat gider hatlarında çöküntüler pimaş tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bahsettiğimiz çöküntüler, kalitesiz tesisat malzemelerinin kullanımından yada bina inşaatı esnasında hatalı yapılan işçilik dolayısıyla meydana gelmiş olabilir.

Pimaş Aç Kimyasalı İşe Yarar mı ?

Tıkanıklığa sebep ufak madde ise pimaş aç kimyasallarını kullanabilir ve tıkanıklığı açabilirsiniz ancak  tıkanıklığa sebep olan daha büyük bir cisim ise, bu tür kimyasallar tıkanıklığı açmak yerine daha fazla tıkanmasına, tıkayan maddelerin daha fazla yoğunlaşmasına sebep olurlar.

Pimaş açma kimyasallarının çok fazla kullanılması boruların ek yerlerinin açılmasına, gevşemesine ve delinmesine sebep olurlar, Tufan tesisat olarak, pimaş açan asitli sıvıların kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Pimaş Aç Kullanmak

pimaş aç kimyasalı kullanımı
lavabo açan sıvı zararları

Pimaş ve lavabo açıcı olarak satılan kimyasalların bir damlası vücudunuza temas ettiğinde cildi yakmaktadır. Asit içerikli bu kimyasallar hem sağlığınızı tehdit eder hemde pimaş borularının contalarının erimesine ve pimaşların delinmesine sebep olur.

Tıkanan Pimaş Borular Nasıl Açılır?

istanbul kırmadan tıkalı pimaş açma
istanbul tıkalı pimaş açma

Pimaş borularındaki tıkanıklığı açmak için kameralı cihazlar kullanılır, bu cihazlar pimaş borularının içi görüntülenerek tıkanıklığın sebebi ve tıkanıklığa sebep olan cisimler görüntülenerek çözüm için hangi teknolojik cihaz kullanılmalı kararı verilir. Görüntüleme işlemindeki asıl amaç tıkanıklığı açarken pimaş borulara zarar vermeden açılmasını sağlamak içindir.

Tıkanıklığa sebep olan cismin büyüklüğüne ve tıkadığı alana bağlı olarak, tıkanıklık açma robotu kullanılır. Tıkanıklık açma cihazlarımız, pimaş borulara zarar vermeden tıkayan nesneleri pimaş boruların içinde parçalayarak tıkanıklığı açarlar.

Tıkanıklık Açmada Hizmet Verdiğimiz Boru Türleri

 • Tuvalet giderleri (yer taşı,klozet,pisuvar)
 • Lavabo gider borusu,
 • Banyo süzgeç giderleri,
 • Balkon teras giderleri,
 • Bina ana hat giderleri,

Yukarıda saydığımız bütün alanlarda tıkanıklık açma hizmeti vermekteyiz. Pimaştan su geri taşıyorsa endişelenmeyin. Zemin kat veya ortak gider borusu fark etmeden bütün bölgelere müdahale ediyoruz.
(Tıkalı Pimaş Açma) videomuzu İzleyin.

Tıkanan Pimaşların Görüntülenmesi

Boru içerisinde oluşan tıkanıklıkların sebebini elbette merak ediyorsunuzdur. Son teknoloji kamera sistemlerine sahip olan firmamız, pimaş borularının içini görüntüler ve boruyu tıkayan cisimleri sizlere gösterir.

borular neden tıkanır
Tıkalı borular sıklıkla karşılaştığımız tesisat sorunlarından birisidir. Firmamız tıkalı boruları açmada garantili işlem uygulamaktadır. Eğer boru içinde çöküntüden dolayı beton kalıntıları varsa tıkanıklığınız açılmayabilir, bu durum haricindeki tıkanıklıkları %100 olarak açmaktayız.
Tıkalı olan borularınız robotla açıldıktan sonra tekrar tıkanabileceği unutulmaması gerekir. Bilinçsizce boruya maddelerin atılması pimaşı tekrar tıkayabilir. Dikkatli kullandığınız halde pimaşlar tıkanıyorsa; montaj hatalarından veya hatalı işçilikten tıkanıyor olabilir.

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş açma işlemi için kullanılan kameralı cihazlar ve tıkanıklık açma robotları yüksek maliyetli cihazlardır. Bu cihazlara sahip İstanbul’da bir kaç firma bulunmaktadır, Tufan tesisat olarak teknolojik bu tür cihazlardan tüm ekibimizde bulunmaktadır.

Firmamız robotla tıkanıklık açma için yılların verdiği tecrübe ile kısa sürede sorununuza müdahale etmektedir. Robotla pimaş açma hizmeti fiyatımız İstanbul’un tüm ilçelerine sabit fiyattır.

Bu içerik şu sorguları cevaplandırır; pimaş tıkanıklığı açma, pimaş boru tıkalı nasıl açarım, pimaş borusu neden tıkanır, pimaş açma ücretleri, tıkalı pimaş açma servisi

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, %85,00)
Diğer hizmetlerimizi incelediniz mi?

Yorumlar (8)

 • Ömer faruk albayrak

  04/09/2019,17:00

  Yarım saat icin de gelip kırmadan dökmeden gideri temizlediler . Cok teşekkürler emeğinize saglik 🙂

 • Sezen Alakuş

  20/06/2017,18:31

  gider borularında bir tıkanıklık var, özellikle akşam saatlerinde tuvalet ve lavabolarda tıkanıklıklar oluşuyor, sular geri geliyor taşma yapıyor, lavabo ve tuvalet kullanılmaz hale geliyor.

 • Cemal Kırgız

  11/05/2017,17:56

  Ana hat giderlerin de bir tıkanma var, pimaş boruları çok dolu sanırım tıkanmış, giderlerde taşma yapıyor, bazen lavabo ve tuvaletlerden geri taşma yapıyor, bu konuda bina önündeki logarın temizliğini yapıyormusunuz ?

 • Muammer Ulus

  06/05/2017,00:27

  Banyo giderinde pimaş tıkandı. Duşakabini sökmeden pimaş açma yapılabilir mi? Pimaş açma işlemini ne kadar süre içinde yapıyorsunuz? İstanbulun heryerine servisiniz varmı? Kolay gelsin.

 • Buse

  06/05/2017,00:27

  Merhaba,
  Balkon pimaşında tıkanıklık var. Herhangi bir cisim de atılmış olamaz çünkü bina yeni. Kırmadan ve tadilata gerek olmadan pimaş açma işlemi yapılabilir mi? İyi çalışmalar,

 • Nuray Demiral

  01/03/2017,19:06

  Tufan tesisat çok ama çok teşekkür ederiz bizi büyük bir yükten kurtardı güler yüzlü elemanları var iyiki varsınız.

 • Tuba Erçetin

  23/12/2016,20:31

  Merhaba,

  Yeni taşındık, bina çok yeni. Banyo giderinde tıkanıklık mevcuttu. Tıkanıklığın kaynağı inşaat yapımındaki kireçten kaynaklıymış. Tufan tesisattan gelen çalışanlar modern aletlerle tıkanıklığı tespit ettiler. Cihazlarla pimaş içinde taşlaşmış kireç birikintisini parçalayarak gider tıkanıklığı açılmış oldu. Güler yüzlü ve işinde profesyonel ekibinizi tebrik ederim. Sorunsuz mutlu günler dilerim…

 • Semra Karakoç

  22/12/2016,18:02

  Merhabalar…

  Giriş üstünde oturuyorum. Balkon giderinden, yağmurun şiddetli olduğu günlerde pis su geri geliyor. Normalde su döktüğümüzde gidiyor. Acaba sorun diğer katlardaki pimaş tıkanıklığından mı kaynaklıdır? Pimaş tıkanıklığı nasıl giderilebilir? Bu konuda bilgi rica ediyorum. şimdiden teşekkürler…Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.