Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
İstanbul Pimaş Açma

Tesisat sektörünün lideri Tufan tesisat firmamız, pimaş açma hizmeti veren kurumsal bir firmadır. Kameralı ve bilgisayar destekli cihazlar ile tıkalı olan pimaş ve giderleri kırmadan açmaktadır. 37 adet uzman personeli ve 15 adet servis aracı ile İstanbul'un tüm ilçe ve semtlerine ulaşmaktadır. Tıkalı olan pimaşlar için firmamız hafta içi ve hafta sonu siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Pimaşlar, banyo, tuvalet gibi pis su gider atıklarının tahliyesinde rol oynayan borulardır. Pimaşlarının tıkanmasındaki en önemli etken, suda erimeyen cisimlerdir. Örneğin ıslak mendil, rula halinde atılan peçete ve tuvalet kağıtları, plastik cisimler pimaşları tıkayan cisimlerdir.

Pimaşlar, banyo, tuvalet, lavabo, logar ve kanalizasyonlarda bulunur, tıkanan pimaş nerede olursa olsun mutlaka profesyonel firmamız tarafından kameralı cihazlarla tespit edilip, robot cihazlarla açılmaktadır.

Sadece bu tür cisimler sebebiyle de tıkanmazlar, örneğin tesisat gider hatlarınızda ki bir çöküntü de pimaş tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bu çöküntü kalitesiz tesisat malzemeleri kullanımından yada bina inşaatı esnasında yanlış kurgulanmış tesisat hatlarından kaynaklanabilir.

Pimaş Aç Kimyasalları Kullanılmalı mı ?

Tıkanıklığa sebep olan çok basit bir atık ise bu tür kimyasallar kullanabilir ve açabilirsiniz. Ancak tıkanıklığa sebep olan daha büyük bir cisim ise, bu tür kimyasallar tıkanıklığı açmak yerine daha fazla tıkanmasına, tıkayan maddelerin daha fazla yoğunlaşmasına sebep olurlar, hatta pimaş boruların ek yerlerinin açılmasına, gevşemesine ve delinmesine sebep olurlar, Tufan tesisat olarak pimaş aç kimyasalları kullanımını tavsiye etmiyoruz.

pimas-ac-zararlari

Pimaş Aç Kullanmak

Pimaş ve lavabo açıcı olarak satılan kimyasalların bir damlası vücudunuza değdiğinde yakar, asit içerikli bu kimyasallar hem sağlığınızı tehdit eder hemde pimaş borulara, contalarının erimesine ve pimaşların delinmesine sebep olur.

Pimaş Nasıl Açılır ?

Kırmadan Pimaş Açma Hizmeti

Pimaş borularındaki tıkanıklığı açmak için kameralı cihazlar kullanılır, bu cihazlar pimaş borularının içi görüntülenerek tıkanıklığın sebebi, tıkanıklığa sebep olan cisimler görüntülenerek çözüm için hangi teknolojik cihaz kullanılmalı kararı verilir, buradaki asıl amaç tıkanıklığı açarken pimaş borularına zarar vermeden açılmasını sağlamaktır.

Tıkanıklığa sebep olan cisimin büyüklüğüne, tıkadığı alana bağlı olarak, tıkanıklık açma robotu kullanılır, tıkanıklık açma cihazlarımız pimaş borulara zarar vermeden tıkayan nesneleri pimaş boruların içinde parçalayarak tıkanıklığı açarlar.

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş açma işlemi için kullanılan kameralı cihazlar ve tıkanıklık açma robotları yüksek maliyetli cihazlardır. Bu cihazlara sahip İstanbul’da bir kaç firma bulunmaktadır, Tufan tesisat olarak teknolojik bu tür cihazlardan tüm ekibimiz de bulunmaktadır.

Firmamız robotla tıkanıklık açma için yılların verdiği tecrübe ile kısa sürede sorununuza müdahale etmektedir. Robotla pimaş açma hizmeti fiyatımız İstanbul’un tüm ilçelerine sabit fiyattır.

Yorumlar (8)

 1. 20 Haziran 2017
  (Cevapla)

  gider borularında bir tıkanıklık var, özellikle akşam saatlerinde tuvalet ve lavabolarda tıkanıklıklar oluşuyor, sular geri geliyor taşma yapıyor, lavabo ve tuvalet kullanılmaz hale geliyor.

 2. 11 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Ana hat giderlerin de bir tıkanma var, pimaş boruları çok dolu sanırım tıkanmış, giderlerde taşma yapıyor, bazen lavabo ve tuvaletlerden geri taşma yapıyor, bu konuda bina önündeki logarın temizliğini yapıyormusunuz ?

 3. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  yi günler,
  Tuvalet pimaşı tıkanmıştı. Kendi imkanlarımızla açmaya çalıştık olmadı. internette tesisatçı bakarken tesadüfen sizi buldum. Çok profesyonel ekip ve bilgisayarlı cihazlar kullandığınızı gördüm. Aradım hemen ekip geldi. Bilgisayarlı cihazlarla etrafı kırmadan temiz bir şekilde ve kısa sürede pimaş tıkanıklığını giderdiler. Aldığım hizmetten son derece memnun kaldım. Gönül rahatlığı ile herkese tavsiye ederim. İyi çalışmalar…

 4. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Banyo giderinde pimaş tıkandı. Duşakabini sökmeden pimaş açma yapılabilir mi? Pimaş açma işlemini ne kadar süre içinde yapıyorsunuz? İstanbulun heryerine servisiniz varmı? Kolay gelsin.

 5. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Balkon pimaşında tıkanıklık var. Herhangi bir cisim de atılmış olamaz çünkü bina yeni. Kırmadan ve tadilata gerek olmadan pimaş açma işlemi yapılabilir mi? İyi çalışmalar,

 6. 1 Mart 2017
  (Cevapla)

  Tufan tesisat çok ama çok teşekkür ederiz bizi büyük bir yükten kurtardı güler yüzlü elemanları var iyiki varsınız.

 7. 23 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,

  Yeni taşındık, bina çok yeni. Banyo giderinde tıkanıklık mevcuttu. Tıkanıklığın kaynağı inşaat yapımındaki kireçten kaynaklıymış. Tufan tesisattan gelen çalışanlar modern aletlerle tıkanıklığı tespit ettiler. Cihazlarla pimaş içinde taşlaşmış kireç birikintisini parçalayarak gider tıkanıklığı açılmış oldu. Güler yüzlü ve işinde profesyonel ekibinizi tebrik ederim. Sorunsuz mutlu günler dilerim…

 8. 22 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhabalar…

  Giriş üstünde oturuyorum. Balkon giderinden, yağmurun şiddetli olduğu günlerde pis su geri geliyor. Normalde su döktüğümüzde gidiyor. Acaba sorun diğer katlardaki pimaş tıkanıklığından mı kaynaklıdır? Pimaş tıkanıklığı nasıl giderilebilir? Bu konuda bilgi rica ediyorum. şimdiden teşekkürler…Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X