İstenilen Hizmet
Tıkalı boru açma
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
%90
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Pimaş Görüntüleme

Yazı boyutunu değiştirmek için kaydırın veya üstüne tıklayın.

Evlerinizde, iş yerlerinde kullanmış olduğunuz gider borularına pimaş denmektedir. Tuvalet, banyo, mutfak, bahçe ve çatı sularının giderleri pimaştır. Yanlış kullanımlar nedeniyle zaman içerisinde pimaşlarda tıkanıklık meydana gelir. Pimaş tıkanıklığının en büyük nedeni ise giderlerin içerisine yabancı maddeler atılmasıdır. Bazı durumlarda çevresel faktörlerde giderlerin tıkanmasına sebebiyet verebilir.

Tıkalı olan pimaşları kamerayla görüntüleyerek sizlere kalıcı çözümler üretiyoruz.

Profesyoneller dışında kendi yapmış olduğunuz yöntemler pimaş borularına ciddi boyutlarda hasar vermektedir. Kırılabilir, çatlayabilir bunların yanı sıra sizlere tuvalet, banyo tadilatı gibi ciddi tadilatlarda doğurabilir. Günümüzde pimaş görüntüleme sistemleri sayesinde tıkanıklığın sebebinden neresinde olduğuna kadar her şey çok net tespit edilebilmektedir.

kanalizasyon pimaş görüntüleme
pimaş borular nasıl görüntülenir

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Sık karşılaşılan tesisat sorunlarından birisi pimaş tıkanıklığı yani gider tıkanıklığıdır. Gider borularınızın zaman içerisinde birikmiş olan yemek artıklarından, yanlışlıkla veya bilinçli olarak atılmış olan tuvalet kâğıtları, naylon poşet, pet, çocuk bezi gibi yabancı cisimlerden dolayı daralarak tıkanma yapar.

Daralmış olan giderler zamanla yavaş su akışıyla kendisini belli eder. Bu tarz sorunlar yaşanmadan pimaşların kontrol altına alınması daha kolay bir temizlenme süreci sağlayacaktır. Gider borularının tıkanmasında kendinizin bu duruma el koyması olabilecek daha büyük sorunlara yol açabilir. Firmamız sizlere profesyonelce hizmet vererek etrafa ve sizlere ekstra bir zarar vermeden çözümler üretmektedir.

Pimaş Tıkandığında Yaşanılabilecek Durumlar

  • Tuvaleti kullandığınız zaman su az mı gidiyor?
  • Duş alırken suyunuz çekmiyor mu?
  • Ana borunuzda çökmemi var veya şüpheleniyor musunuz?
  • Klozetiniz mi tıkandı problem mi yaşıyorsunuz?
  • Mutfak lavabonuzu tıkanıklık nedeniyle kullanamıyor musunuz?

Bu tarz durumlar söz konusuysa pimaş borularında sıkıntı vardır. Tufan tesisat olarak sizlere yaşadığınız sorunlarla ilgili kolay adımlarla çözümler getirmekteyiz.

Pimaş Boruyu Açarken Yapılan Yanlışlar

kanalizasyon pimaş görüntüleme
pimaş borular nasıl görüntülenir

Pimaş tıkanıklığı nasıl açılır veya ne gibi aşamalardan geçer? Basit gibi görünen gider borularının açılımı aslında o kadar kolay olmamakla beraber, sizlere ek maliyetler çıkartabiliyor. Bu nedenle kendinizin bu işi yapma çabasını rafa kaldırarak ekibimiz ile iletişime geçmeniz önemle tavsiye edilir.

Birçok firma henüz bu konu hakkında bilgiye sahip değilken hatta eskiden kalma yöntemlerle çözümler bulmaya çalışırken, biz sizlere olabildiğince uygun fiyatlarla uzman personellerimiz ile hizmet veriyoruz. Diğer firmalar bilinçsizce direk olarak pimaş değişimi veya pimaşa ulaşırken tuvaletleri veya banyoları kırarak sizlere daha farklı maliyetler çıkartabiliyor. Pimaş borularındaki tıkanıklığı açmak dikkat ve deneyim isteyen bir çalışmadır.

Kameralı Pimaş Görüntüleme

Pimaş borularınız yani atık su gider borularınızın neresinde tıkanıklık olup olmadığının tespit edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde son teknolojinin üretmiş olduğu üstün görüntüleme özelliğine sahip akıllı kamera görüntüleme sistemleri ile pimaş borularda görüntüleme yapıyoruz. Renkli kameralar ile yapılan bu işlem istenildiği zaman müşterimize gösterilmektedir.  Kanal görüntüleme kamerası ile çözümsüz gibi gözüken veya sizlere oldukça yüksek maliyetler çıkartan pimaş borularında meydana gelen tıkanıklığı sorunsuz bir şekilde çözüyoruz. Borularınızı kontrol ettiğimiz ekipmanların tümü en iyi markalarındır. Kullanmış olduğumuz detektörlerle tıkanıklığın sebebini ve yerini önceden tespit edebiliyoruz. Bazen pimaş diye düşündüğünüz tıkanıklıklar çok farklı yerlerden kaynaklanıyor olabilir.

kırmadan tıkalı gideri açma
banyo giderini tıkayan cisimler

Firmamız Bünyesinde Bulunan Kameraların Özellikleri

Kullanmış olduğumuz kamera sistemleri piyasada bulunan en net görüntüyü veren profesyonel cihazlardır. Görüntü kalitesinin netliği ve dayanıklılığı bu cihazlar için çok önemlidir. Bunun nedeni ise gider borularındaki en küçük kırıklar ve çatlaklar net görüntü vermeyen kameralar ile görüntülenemez. Kaliteli olması ise kameranın arıza vermemesi için çok önemlidir. Kaliteli ve görüntü netliği olan makineler her zaman daha iyi kalitede bir hizmet sunmayı temsil eder.

Robot Yardımıyla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Tufan tesisat olarak pimaş borusu tıkanıklığında tıkalı pimaş nasıl açılır gibi durumlarla karşılaşılır ve bunun gibi sorularınızın cevaplarını hizmetimizle vermekteyiz. Pimaş içi görüntülendikten sonra tıkanıklığın sebebini belirlemiş oluruz. Tıkanıklığın sebebi tespit edildikten sonra firmamız robot teknolojisini kullanarak tıkanıklığı açmaktadır. Tıkanıklığa neden olan yerin en yakınından öze aparatlara sahip cihazlar ile girilir. Tıkanıklığı parçalama ve püskürtme yöntemi kullanılarak ilk önce parçalayarak daha sonra da tazyikli su ile parçalanmış olan pisliklerin ana gider hattına atılması sağlanır. Bu yapılmış olan yöntem giderlere zarar vermez, çevreyi kirletmez. Firmamız bünyesinde çalışan uzman personeller sizlere ek bir maliyet çıkartmadan bu işlemleri sorunsuz bir şekilde çözmektedir. Uzun yıllardır vermiş olduğumuz hizmetlerimizi bu zamana kadar başarıyla sonuçlandırdık.

kırmadan robotla tıkalı tuvalet açma istanbul
kameralı robotla lavabo açma

Görüntülü Pimaş Açmada Uzman Firma

Günümüzde bu kadar yaygınlaşmış teknolojinin olmasına rağmen halen eski usulleri kullanarak tesisat problemlerini gidermeye çalışan firmalar bulunmaktadır. Bu şekilde yapılan çalışmalar sonucunda pis suların taşması, tuvaletlerin veya banyoların kırılması, fayansların kırılması gibi birçok yüksek maliyet taşıyan sorunlar karşınıza çıkabilir. Bunların yanında yapılan iş çözümsüz kalmaktadır. Firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman öncelikle profesyonel ekiplerin aracılığıyla tıkanıklığın sebebi en ince ayrıntısına kadar araştırılıyor. Ardından yeri ve nedeni tespit ediliyor. Sorunların sebebi tespit edildikten sonra çözümlere başlanıyor. Fakat günümüzde sorunların nedenini araştırmadan direk çözüme gitmeye çalışan birçok firma bulunmaktadır.

Tufan tesisat garantisinde yaptığımız her işin kefili oluyoruz. Firma olarak müşteri memnuniyetine önem veriyor ve sizleri en az hasarla bu işten kurtarmaya çalışıyoruz. İşin içinden çıkamıyor musunuz? En az hasarla bu sorunlardan kurtulmak mı istiyorsunuz? O zaman profesyonel ekibimizle, üstün teknolojik makinelerimizle en doğru hizmeti size verebileceğimizden şüpheniz olmasın. Bizimle iletişime geçerek garantili ve uygun fiyatlı hizmetlerimizle buluşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, %100,00)
Diğer hizmetlerimizi incelediniz mi?


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.