Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
İstanbul Su Kaçağı Tespiti

Tufan tesisat, sektörün ilk su kaçak tespit firması olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye'ye ilk su kaçağı bulma cihazları getirterek, sektörde yenilikçi ve teknoloji anlamında sürekli kendine yenilikler katan kurumsal tesisat firmasıdır. 15 servis aracı ile İstanbul'un tüm ilçe ve semtlerine su kaçağı tespit hizmetini uzaklık farketmeden aynı fiyata sunmaktadır.

Su kaçağı sorunlarını genellikle, tesisatınızda ki patlak, çatlayan borulardan kaynaklanır, ev ve işyerinizdeki su tesisatınızın yapımı yada tamiratı esnasında ki usta hatalarından da kaynaklanan su sızıntıları erken tespit edilip çözülmezse, su baskını, parke ve duvarlarda hasara sebep olur.

Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için kameralı cihazlar kullanırız, su kaçağı bulma işlemi 1-2 saat sürmektedir. daire, villa, kafe, işyeri, mağaza, dükkan, okul, avm, hastane gibi tüm konutlarda cihazlarla su kaçaklarını buluyoruz, su sızıntısı bulunan yerde bir tadilat yapılmadan su kaçağının yeri kısa sürede bulunur. Su kaçağı tespiti için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Su Sızıntısı Tespit İşleminde Tadilat Oluyor mu ?

Su sızıntısı akustik dinleme cihazları, termal kamera, kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilmektedir. Tespit işleminde daireye gelen tüm su boru hatları kontrol edilerek su hatlarında bir sızıntı, çatlat, patlamış su borusu var mı kontrolü sağlanır. Su kaçağı tespiti işleminde bulunan arızalı alan işaretlenir, müşterinin isteğine göre sadece ufak bir alan kırılarak onarımı sağlanır.

Kırılan genellikle tek fayanslık bir alan kadar yer kaplamaktadır. Kırılan alan onarımı yapıldıktan sonra tekrardan orjinal hali gibi kapatılarak tespit ve onarım işlemi tamamlanmış olur.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Tufan tesisat bünyesinde çalışan ekip arkadaşlarımız, kaçak tespit konusunda uzun yıllardır firmamız da tecrübe kazanmış uzmanlardan oluşmaktadır. Su kaçakları bulunmasında kullanılan cihazlar,

 • Akustik dinleme cihazları
 • Kameralı boru çatlağı bulan cihazlar
 • Termal ısıya göre çalışan cihazlar
 • Nem ölçer cihazlar kullanılmaktadır.

Bu cihazlar su kaçaklarının yerini bulmada yardımcı olan profesyonel kaçak su bulma ekipmanlarıdır. Her tesisat firmasında bulunmayan sadece profesyonel hizmet veren firmaların kullandığı cihazlardır.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

 • Kombi su seviyesi sürekli düşmesi su kaçağı olduğunu gösterir.
 • Duvarlarda nemlenme, tavanda damlacıkların oluşması, parke ve zeminde ıslaklık var ise su kaçağı sorununu yaşıyorsunuz demektir.
 • Muslukları kullanmadığınız halde, dairenizin önündeki su vanası dönmeye devam ediyorsa, dairenizde gizli su kaçağı vardır.
 • Parkelerinizde kabarma oluyorsa, su faturanız yüksek geliyorsa dairede su sızıntı var demektir.
 • Alt kattaki komşunuzun tavanında rutubet oluşuyorsa sizin dairenizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir.
 • Rutubetlenme yaşıyor ve duvarlarda kabarma görüyorsanız tesisatınızda su kaçağı sorunu var demektir.

Su Kaçağı Hangi Cihazlarla Bulunur ?

Akustik dinleme cihazları ile su kaçağı bulma : Temiz su dediğimiz, çeşmeden akan suların herhangi bir kaçağı söz konusu olduğunda akustik dinleme cihazları sayesinde adım adım dinleme yöntemi ile tüm tesisat borularının geçtiği alanlar tek tek dinlenerek su kaçağı bulunur.

Nem ölçme cihazları ile su kaçak tespiti : Üzerindeki ekran sayesinde nemli olan alanların nem yoğunluğunu tespit etmesiyle olası su kaçaklarını bulmayı hedefleyen bir cihazdır.

Kameralı boru içi görüntüleme cihazları ile su kaçağı bulma : Temiz suyun dışında, pis su tesisatı için kullanılan boru ve pimaşların kameralı cihazlarla görüntülenerek bulunmasını sağlayan profesyonel cihazlardır. Tuvalet, lavabo ve diğer gider hatları tek tek görüntülerek su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir.

Termal kamera ile su kaçağı tespiti : Sıcak su tesisatında bir kaçak biliniyorsa, termal cihazlar ile bu tür kaçaklar üzerindeki ısı göstergesi sayesinde kolaylıkla bulunmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespit Videomuz

Benzer sorunlar : su kaçağı nasıl bulunur, su kaçak tespiti, kaçak su bulma, su sızıntısı tespiti, kaçak su tespiti, üst kattan su akıyor, komşudan su akıyor, tuvaletten alt kata su akıyor, lavabo su damlatıyor, su sızıntısı nasıl bulunur, duvardan su geliyor, su kaçağı bulma firması, cihazla su kaçağı tespiti, kameralı su kaçak tespiti, su kaçağı tespiti fiyatları, kırmadan su kaçağı bulma

Yorumlar (41)

 1. 18 Ocak 2018
  (Cevapla)

  Su kaçağını hemen tespit edip sorunu giderdiler !
  Gerçekten çok düzgün çalıştılar.
  Tebrik ediyorum.
  Burdan aladin abiye suat ve doğan kardeşlere selam olsun. Çok dürüst insanlar.
  Kesinlikle tavsiye ediyorum!

 2. 21 Kasım 2017
  (Cevapla)

  20 Kasım 2017 Pazartesi günü internetten ulaştığım tufan Tesisata kaçağı bulup tamiratı aynı gün akşamı gerçekleştiren Çok değerli Yunus ve Abdullah Usta ya teşekkür ederim Hakan Hoca

  1. 14 Aralık 2017
   (Cevapla)

   Memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için asıl biz teşekkür ederiz Hakan bey.

 3. 2 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  İstanbul ümraniye de ki apartmanın boşluğunda su sızıntısı var, su sızan yerin bulunması lazım, dairelere sıçramasından ve rutubet yapmasından endişeleniyoruz, asansör boşluğunda da su kaçağı var, rica etsek bize servis ekinizi yönlendirebilir misiniz.

 4. 2 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  su sızıntısı şikayeti için arama yaparken size ulaştık, su kaçağı olan dairede kırmadan dökmeden su kaçaklarını buluyormuşsunuz, bizimde aynı sorunumuz var, zeminde ıslaklıklar oluyor yerden ısıtma sistemi kullanıyoruz, bir borudan su sızdırıyor ama nerede olduğu belli değil, sizin cihazlarla bunu buldurmak istiyoruz

 5. 2 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  İkitelli mehmet akif mahallesindeki dairemizin lavabo borusunun geçtiği yerde su sızıntısı oluşuyor gider borularından bu su geri geliyor, tıkalı olduğunu düşündük ama tıkanıklık yok, su sızıntısı nereden geliyor tespit edilmesini rica ederim.

 6. 2 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  Üst kattaki komşunun banyosundan bizim banyoya su sızıyor defalarca söyledim belediyeye şikayette bulundum şimdi mahkemeliğiz, kendisinde bir su kaçağı olmadığını düşünüyor bende su kaçak tespit firması yani bir tesisat firması çağırıp netleştirmesini istiyorum, servis ücretiniz hakkında bilgi rica ediyorum

 7. evin tavanlarında su izleri var, üst kattaki komşuda su sızıntısı olduğunu düşünüyorum, su kaçağı tespiti yapılması gerekiyor, komşu ile görüştüm ödemesini kendi yapacak, duvardaki izler artık küf yapmaya başladı, su kaçak tespiti yaptırmamız gerekiyor, maltepe ye araç çıkartıyormusunuz ?

 8. 20 Haziran 2017
  (Cevapla)

  kaçak su tespiti yaptırmak istiyoruz, bağcılar da oturuyoruz, kırmadan buluyormuşsunuz banyodaki su sızıntısı için sizden destek bekliyoruz.

 9. 17 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  kırmadan su kaçak tespiti yapan firma arıyorken sizin sitenizi buldum, dairede kaçak su sorunu var kırmadan yerini buldurmak istiyoruz, Esenyurt ve Avcılar bölgelerinde ki 2 dairemde aynı sorun var.

 10. 11 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  yangın hidrant kaçağı ile ilgili bir sorunumuz var firmamız bir petrol şirketi, yangın hidrant alanında bir su sızıntısı görüyoruz, bu su kaçağı cihazla yeri bulunabiliyor mu, ortalama tespit etme fiyatınız nedir, destekleriniz için şimdiden teşekkürler

 11. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  İş hanında bulunan ofisin tavanında hafif su sızıntısı meydana geldi. Bu su kaçağını kırmadan tespit edip gidermeniz mümkün mü? Ayrıca tamirat süresi ortalama ne kadar sürer? İyi çalışmalar.

 12. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Oturduğum dubleks dairenin üst katındaki tuvaletinden alt kata su kaçağı vardı. En yakın tesisatçıyı çağırdık tamir etti. Ama ertesi gün yine hafif su sızıntısı meydana geldi. Bu konuda daha iyi tesisatçı arayışına girdik. İnternetten tufan tesisata ulaştık. Hakikaten sorunu kısa sürede bilgisayarlı cihazlarla tespit edip çözdüler. Herkese tavsiye ederim.iyi günler…

 13. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Evin girişinde hol duvarında nemlenme var. Duvar karardı, ve rutubet oldu. Bunun nedeni ne olabilir? Bununla ilgili çalışmanız varmıdır?

 14. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Banyo tavanında su damlacıkları belirdi. Üst komşuya söyledik banyo giderin kenarını yaptırdı. Fakat sorun halen devam etmektedir. Su kaçağını bizim kattan çözebilir miyiz?

 15. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Banyo tavanında su damlacıkları belirdi. Üst komşuya söyledik banyo giderin kenarını yaptırdı. Fakat sorun halen devam etmektedir. Su kaçağını bizim kattan çözebilir miyiz?

 16. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Salon duvarında ıslaklık var. Rutubet ve kötü kokuya sebep oluyor. Duvarın diğer tarafında banyo mevcut. Duvarı kırmadan kameralı cihazlarla su kaçağını tespit etmeniz mümkün mü? Ayrıca sorunu tespit ve giderme süresi nedir?

 17. 4 Şubat 2017
  (Cevapla)

  ben yeni müstakil tek katlı ev yaptım evin dışında oturum seviyesinde dairesel oval oluşmaktadır su su sızıntısı var diye düşünüyorum bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla…

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba Metin bey, su kaçaklarını kırmadan yerini tespit ediyoruz, su sızıntısı kaçak tespiti için firmamızı arayabilirsiniz. İstanbul’u tüm ilçelerine servisimiz aynı gün bulunmaktadır.

 18. 31 Ocak 2017
  (Cevapla)

  merhaba üst kat komşumuzdan tavanımıza su izleri oluştu, evde olmadıklarında bu izler zamanla kayboluyor ama ne zaman banyoyu ve tuvaleti kullansalar su kabarcıkları tavanımıza oluşmaya başlıyor, su kaçağı tespiti yaptırmak istiyoruz ama her hangi bir tadilat olmadan mümkün mü ?

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba Emine hanım, cihazlarımız sayesinde dairenizde tadilat yaptırmadan su kaçağı yerini kolaylıkla tespit ediyoruz, temiz su tesisat borularınızı akustik dinleme cihazları ile, pis su gider borularını kameralı cihazlarla görüntüleyerek buluyoruz.

 19. 10 Ocak 2017
  (Cevapla)

  Hayırlı işler bol kazançlar
  Dubleks bir daire de oturuyorum terasın alt katında salonun ortasına yağmur yağınca su geliyor bunun için de yardımcı olursanız sevinirim

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba Rıza bey,

   Kırmadan dairenizde su kaçak tespiti yaptırmanız gerekiyor, firmamızla iletişim kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İstanbul’un tüm noktalarına servisimiz bulunmaktadır.

 20. 9 Ocak 2017
  (Cevapla)

  Banyo lavabosunda su sızmaya başladı. Su kaçağı bakıldığında tespit edilemiyordu. Bunun için internetten en yakın tesisatçıyı bulayım derken tufan tesisata rastladım. Bu alanda oldukça profesyonel çalışmalar yaptığı görülüyordu. Güven veren bir profili vardı. Hemen arayıp yardım istedim. Ekipler oldukça profesyonel bir çalışma yaparak su kaçağını tespit ettiler. ve sorun temiz bir şekilde giderilmiş oldu. Hemde kırmadan etraf dağılmadan. Tufan tesisatı tebrik ediyorum. Herkese tavsiye ederim. iyi günler,

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba Semiha hanım,

   Firmamız kaçak su tespiti konusunda yıllardır özverili bir şekilde hizmet vermektedir. Elbette su kaçak tespiti çalışmalarında hiç bir tadilat işi çıkarmıyoruz, bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler

 21. 4 Ocak 2017
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Alafranga tuvalettin etrafında su birikintisi oluyordu. Bu sebepten usta çağırdık ve temiz su bağlantısını değiştirdi. Fakat sorun devam etti. İyi bir usta bulayım dedim. İnternette tufan tesisatı görünce arayıp bilgi almak istedim. Su kaçağını , gelip yerinde tespit yapmaları gerektiğini söylediler. Son derece güven verdikleri için hemen servis istedim. Gelen ekip son derece profesyonel cihazlarla su kaçağını tespit edip çalışmaya başladılar. Ayrıca çok kaliteli ve temiz bir iş çıkardılar. Tüm ekibi tebrik ediyorum. Eş dost herkese tavsiye ediyorum. İyi çalışmalar…

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba Zehra hanım, su kaçak bulma servisimiz kırmadan etrafa zarar vermeden su sızıntılarını buluyoruz, bizle çalıştığınız için teşekkür ederiz.

 22. 28 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Hanın 3. katından mağazaya su kaçağı vardı. Daha önce de su sızıntısı vardı, durumu üstte oturan komşuya ilettik tamir ettirdiler. Kısa süre sonra tekrarladı. Mağazadaki bazı giysiler kirlendi. Bu defa kesin çözüm arayışına girdim. Elimizin altındaki teknolojiden faydalandık. İnternette tufan tesisatı buldum. Su kaçağına kesin çözüm bulacaklarına inandım. Aradım durumun acil olduğunu belirttim. Kısa sürede gelen ekipler, su kaçağını tespit ettiler. Mağazadaki hiçbir şeye zarar vermeden sorunu giderdiler.

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba Yunus bey, su kaçak tespiti hafife alınmaması gereken bir sorundur, bizi tercih ederek doğru bir karar vermişsiniz. Kaçak tespiti ve onarımlarımız garantilidir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 23. 26 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Perde mağazası işletiyorum. Mağazadaki tuvaletten bodrum katına pis su kaçağı var. Aynı zamanda etrafa koku yayıldı. Etraf dağılmasın ve koku yayılmasın diye bu konuda titiz davranıyorum. Çünkü müşteri odaklı bir mağaza olduğu için gelen müşteriler rahat etmeli. Tufan tesisatı esnaf arkadaş tavsiye etti. Tıkanıklıktan kaynaklı su kaçağını bilgisayarlı cihazlarla tespit ettiler. Hakikaten çok başarılı bir çalışma ile sorunu giderdiler. Elinize sağlık. Kolay gelsin.

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhabalar Gül hanım, kaçak su tespiti eğer pis su giderlerinde ise koku yapabilir alt kata inebilir, bu gibi durumlarda kurumsal firmamız ile çalıştığınız için teşekkür ederiz.

 24. 22 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Salon duvarında aşırı nem oluşmaya başladı. Salonun arka kısmında banyo tuvalet bulunuyor. Mahalle tesisatçısı baktı, banyodaki fayans aralarından geldiğini söyleyerek fayans aralarını doldurdu. Duvar kağıtla kaplıydı kağıdı söküp boya yapıldı. Maalesef 10 gün içinde duvarda yine kararma nem oluştu. Mahalledeki tesisatçı duvarın komple kırılıp tesisatın yenilenmesi gerektiğini söyledi. Buda çok meşakkatli zor bir işti. Kırmadan nasıl yapılır diye internette araştırırken sizin sayfanızla karşılaştım. Hemen arayıp randevu aldım. Çünkü sayfanızda verilen bilgiler oldukça ikna edici ve güven vericiydi. Sağolsunlar istenilen gün ve saatte gelen ekipler su kaçağını bilgisayarlı cihazlarla tespit ettiler. Kısa sürede etrafı kırmadan dağıtmadan sorunu çözdüler. Tüm çalışanların eline sağlık. Bu memnuniyetimi dile getirmek istedim. Çok teşekkürler tufan tesisat, kolay gelsin.

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba Gülay hanım, su kaçağı sorunları cihazla yapılmalıdır, Tufan tesisat olarak kameralı su kaçak tespit ve görüntüleme cihazları ile kırmadan sorunlarınızı çözeriz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 25. 19 Aralık 2016
  (Cevapla)

  iyi günler,

  Giriş katında bulunan dükkanımdaki tuvaletten bodrum kata su sızıntısı meydana geldi. Alt kat başkasına ait olduğu için acil çözüm bulmalıydım. Tavsiye üzerine sizi aradım. Yaptığınız çalışmalardan, ne kadar profesyonel ve işinde uzman olduğunuz anlaşılıyordu. Kırmadan etrafı rahatsız etmeden sorunu kısa sürede çözdüler.Tüm dostlarıma tasiye ediyorum. teşekkür ederim. çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum…

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Teşekkürler İbrahim bey söz konusu sorunlarınızda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 26. 17 Aralık 2016
  (Cevapla)

  merhaba,
  Mutfak lavabosunda su sızıntı var. Sızıntının nerden kaynaklandığını nasıl tespit edebiliriz?

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba hacer hanım, lavabo giderlerinde ki su kaçaklarını bulmak için kameralı görüntüleme cihazları kullanmaktayız. Kırıp dökmeden yerini noktasal olarak buluyoruz. İstanbul’un tüm ilçelerine servisimiz vardır, bizleri arayarak aynı gün hizmet alabilirsiniz. İyi günler saygılar..

 27. 23 Kasım 2016
  (Cevapla)

  merhaba

  banyodan alt kata su kaçağı vardı. İnternetten tesisatçı ararken sizi buldum. Banyodaki su kaçağını bilgisayarlı cihazlarla tespit edip, sorunu kısa sürede giderdiniz. hemde hiç bir kırma dağılma olmadan. profesyonel ekibinize sizlere çok teşekkür ediyorum. iyi günler….

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Sayın Fatma hanım, çok teşekkür ederiz, Tufan tesisat su kaçak servisi olarak her türlü tesisat şikayetleriniz de yanınızdayız. İyi günler

 28. 12 Kasım 2016
  (Cevapla)

  Merhabalar…
  Banyoda su birikintisi oluşuyordu. önceleri duş sonrası duşakabinden su kaçağı olduğunu düşündüm ve tamir ettirdim. Fakat su birikintisi yine devam etti. bende konuyla ilgili internette araştırma yaparken sitenize rastladım ve sizden yardım istedim. Sorunun su tesisatından kaynaklı su kaçağı olduğunu tespit edip kısa sürede çözdünüz.profesyonel ekip ve ekipmanlarla çalışıyor olmanız zaten bu konuda uzman olduğunuzu ortaya koymaktadır. çok teşekkürler, iyi çalışmalar…

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Merhaba Seçkin bey, Tufan tesisat olarak biz teşekkür ederiz, önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Her türlü su kaçak tespiti ve tıkanıklık açma sorunlarında firmamızdan destek alabilirsiniz. İyi günler dileriz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X