Üst Kattan Su Kaçağı İçin Müdahale

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Üst kattan alt katın tavanına akan suların sebebi tesisatta kaçak olduğunun göstergesidir. Eğer tavanlarda veya duvarlarda ıslaklık görüyorsanız, su tesisatının cihazla kontrol edilme zamanı gelmiş demektir.

Su kaçaklarıyla uzun uğraşlar sonucu baş edemediyseniz daha fazla zaman kaybetmeyin. Firmamızın garantili hizmetlerinden yararlanın.

pis su tesisatı kaçakları
üst kattan tavana su akıyor
tavana pis su damlıyor

Tavanlarda ıslaklık görüyorsanız, üst katta oturan komşunuzla irtibata geçmelisiniz. Genel olarak lavabolarda, klozet ve boru hatlarında etkili olarak bulunan bu su kaçakları firmamız tarafından üstün teçhizat cihazlar kullanılarak tespit edilip müdahaleler gerçekleştirilir. Tespit çalışması sırasında kırma dökme işleminin yapılmayacağını sizlere belirtmek isteriz. Günümüzde geleneksel olarak gerçekleştirilen su kaçağı bulma işlemlerine tamamen son verilip bununla beraber teknolojinin nimetlerinden yararlanılarak üst düzeyde cihazlarla çözüm yoluna gidilir.

Üst Kattan Su Aktığında Ne Yapılmalı?

  • Komşunuzla irtibata geçip tavanların ıslandığını dile getirin,
  • Su akıntısını durdurmak için üst kat komşunuzun temiz su vanasını kapatmasını rica edin,
  • Muslukları ve vana diplerini kontrol edin, akıntı yapıyorsa yenisiyle değiştirin,
  • Üst kat komşunuza, yakın zamanda gider tıkanıklığı nedeniyle asit kullanıp kullanmadığını teyit edin,
  • Eğer tuvalet ve banyo hizasında ıslaklık görüyorsanız üst kat komşunuzun banyo ve tuvaletine derz dolgu yapmasını rica edin,

Üst Kattan Akan Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Tavanlarda veya duvarlarınızın üst kısımlarında gördüğünüz ıslaklığın nedenlerini firmamız son teknoloji cihazlar ile arızalı olan bölgeyi tespit etmektedir. Temiz su tesisatında kaçak oluştuğunda sürekli olarak zemine yayılacağı için, bir an önce arızanın tespit edilmesi gerekir. Temiz su tesisatında arıza var ise ustalarımız akustik dinleme cihazı ile nokta atışı olarak sızıntıyı bulur.

Atık su tesisatında conta erimesi, çatlak ve kırık varsa alt katın tavanında kirli su görme ihtimaliniz fazladır. Tavanda beliren kirli su atık su tesisatında sıkıntı olduğunun habercisidir. Firmamız tarafından atık su tesisatları kamerayla görüntülenir ve bölgesel olarak arızanın yeri tespit edilir.

Firmamız sadece tespit çalışması değil, aynı zamanda üst katta meydana gelen kaçaklar için müdahale çalışmasını gerçekleştirebilir. Su tesisatında arıza varsa endişelenmeyin, firmamızın garantili kalıcı çözümlerinden faydalanın.

Akustik Cihazla Nokta Tespiti

Temiz su kaçakları, müdahale edilmediğinde yapıya büyük zarar verebilen tesisatlar olmaktadır. Su sızıntısı sürekli betona biriktiği için, betonun aşınmasına ve dayanıklılığın azalmasına neden olur. Firmamız temiz borularında arıza tespiti çalışmasını akustik dinleme cihazıyla gerçekleştirmektedir. Noktasal olarak yapılan bu tespit çalışması sayesinde fazla yer kırmadan, sadece arızalı olan bölgeyi kırarak tamiratını yapmaktayız.

su tesisatı kaçak bulma
dinleme cihazı ile kaçak bulma

Kamerayla Su Tesisatı Görüntüleme

Tavanlarda meydana gelen kaçakların %60’ı pis su tesisatlarındaki sıkıntılardan dolayı meydana gelmektedir. Firmamızın kamera destekli bilgisayar sistemine sahip olması, sizlere kesin bilgiler sunmaktadır. Pimaşların zamanla dayanıklılığını yitirmesi ve bunun üzerine contaların erimesi boru arasından su sızmasına neden olmaktadır.

kayıp rogar yerini tespit eden usta
kamera ile su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespitinde Güvenilir Firma
Su tesisatında kaçak tespiti yapan güvenilir firma arıyorsanız, Tufan Tesisat sizin için doğru bir tercih olacaktır. İstanbul’un bütün ilçelerine 45 dakika içerisinde servis yönlendirmekteyiz. Firmamız son teknoloji gelişmiş ekipmanları ve uzman kadrosuyla size hizmet etmeye her zaman hazırdır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X