Tuvaletten Alt Katın Tavanına Su Akıyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Her yapıda görülebilen ancak bazı binaların eskiyen yapısında daha sık karşılaşılan tuvalet su kaçağı, ev halkı için oldukça zorlayıcı bir problemdir. Çeşitli şekillerde görülen bu sorun, eğer tuvalet içine akıntı yapıyorsa genellikle rezervuar denilen bölümden kaynaklı bir problem olduğu düşünebilir ancak tuvaletin etrafından akan bir sızıntı söz konusu ise muhtemelen tahliye musluklarında bir arıza oluştuğu anlaşılabilir.

Tuvalette meydana gelen su kaçakları için firmamızın profesyonel yöntemlerini keşfetmek istiyorsanız mutlaka bize ulaşın.

pis su tesisatı kaçakları
üst katın tavanından su damlaması
ust daireden su kaçağı

Tuvalet zeminlerinde sürekli su birikmesi, su kaçağı arızasının göstergesidir ancak bu durum diğerlerine oranla gözle görülmediği yani kapalı devredeki boru hattından kaynaklanabileceği için biraz daha profesyonellik gerektiren bir iştir. Tamir edilmeyen su boruları zamanla su kullanımını arttırır, yüksek faturalar ödenir ve gereksiz para kaybına sebep olur.

Tuvaletten Alt Kata Su Akmasının Nedenleri

  • Fayans aralarının açılması ve derz arasından su sızdırması,
  • Klozet iç takımında meydana gelen arızalar,
  • Duşakabin ve banyo küvetinin etrafında silikon eksikliği,
  • Tuvalet içerisinde tesisatlarda kaçak oluşması,
  • Pis su tesisatında kırık,çatlak ve conta sıyırması,
  • Fayansların kırık veya çatlak olması,

Rezervuar Arızaları

klozet rezervuarı
klozet iç takımı

Rezervuar, klozetin temizliğini sağlayan su deposudur. Klozet deposu içerisinde şamandıra sistemi bulunmaktadır. Kişiler tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra boşaltma düğmesine basar ve boşalan depo otomatik olarak klozetin içine gider ve belli seviyeye gelince su alımını durdurur. Rezervuarın iç kısmında meydana gelen arıza nedeniyle suyun durması engellenir ve biriken su dışarı taşabilir. Rezervuarda oluşan çatlak veya kırık gibi sorunlarda yine içi su dolu olan depo, tuvaletlerde su kaçağı problemini oluşturur. Tesisat arızalarının içinde en basiti rezervuar arızalarıdır çünkü iç aksamındaki conta ve benzeri parçalar yenisiyle değiştirilir ve rezervuar kırılmışsa yenisi takılarak sorun ortadan kaldırılır.

Tuvalet Tesisatı Alt Katın Tavanına Su Damlatıyor

akustik su kaçağı tespiti
üst kattan akan suyu tespit etme
tuvaletten alt kata su akıyor

Bu konuda yardım almanız için sizlere firmamızın deneyimli ekiplerinden faydalanmanızı öneriyoruz. Son derece disiplinli ve sistemli çalışmalarımızın yanı sıra güler yüzleriyle sizlere verdikleri güven, tadilatlar yapılırken endişe duymamanızı sağlamaktadır. Tüm tesisat arızaları hakkında yeterli ölçüde deneyim kazanmış olmaları bugün sizlere üstün bir hizmet sağlayacakları anlamına gelmektedir.

Temiz su boruları patladığında, fayans üzerinde arıza olan nokta akustik dinleme aletiyle yeri noktasal olarak tespit edilir. Noktasal olarak yapılan bu tespit çalışması sayesinde ekstra fayans kırmanıza gerek kalmadan sadece hasarlı noktada çalışmalar gerçekleştirilir.

Atık su boruları kırıldığında veya çatladığında tavanda kirli su lekeleri görülür ve böylelikle pis su tesisatında arıza olduğu anlaşılabilir. Tuvaletten alt kata su sızmasının sebebi kapalı devre hattındaysa, modern cihazlarla çok kısa sürede arızalı bölge tespit edilecek ve yine kısa zamanda tadilatı yapılarak sizleri bu sıkıntıdan kurtarabiliriz.

Eğer sizlerde sorunsuz ve kaliteli işçilikten oluşan bir teknik servis hizmeti almak isterseniz, her daim istediğinizde adresinizde en kısa sürede yanınızda yer alacağımızı bilmelisiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X