Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Su Kaçağı Belirtileri

Evlerimizde bulunan su kaçağı belirtileri kendini çoğu zaman önceden bazen de bir anda göstermektedir. Ancak önceden gerçekleşen su kaçağına çözüm yolu bulmak daha kolay olmaktadır. Zeminde meydana gelen su kaçakları musluk kapalı iken tesisat borusundan ve döşeme altından gelen su sesi ile kendini belli ediyor. Aynı zamanda evinizde küf oluşumu ve rutubetlenme söz konusu ise su kaçağının habercisi demektir. Faturalarınızda son zamanda meydana gelen normal dışı artış bedeli de bu belirtilerin içinde yer alıyor. Sizlere vereceğimiz bilgilerle evde su kaçağı belirtileri var mı diye kendi kontrollerinizi yapabilir, daha sonra yetkili servisimizi arayarak yardım isteyebilirsiniz. İlk olarak evinizde su kullanımı yapmayıp, musluk ve sifon vanalarını kapatın. Su saatinizi kontrol edin birkaç dakika sonra tekrar kontrol edin. Eğer rakamlarda bir değişiklik söz konusu ise temiz su tesisatı kaçağınız var demektir.

Binada ara ara görülen su sızıntıları da kirli su kaçaklarına işarettir. Kombi suyunda görülen eksilmeler ile evinizin duvarlarında kabartı ve karartılar var ise kalorifer tesisatında ufak bir kaçak var demektir. Su kaçağı kendini gizleyerek son ana kadar ortaya çıkmayabilir ve bu yüzden anlaşılması bazen güç olur. Temiz ya da pis su giderlerinden, borularından, kalorifer tesisatlarından oluşan su kaçağının üstesinden kolayca gelmek firmamız sayesinde mümkündür. Kendinizin üstesinden gelemeyeceği durumlarda Tufan Tesisat olarak hizmetinizde her türlü imkânı sizlere sağlamaktayız. Günümüzün modern bilgisayarlı ses dinleme ve kameralı görüntüleme cihazları ile su kaçağı olduğu yer kolaylıkla ve kısa sürede belirlenebilmektedir. Su kaçağı sebebiyle duvarlarda meydana gelen kabarma, dökülme ve ıslaklık gibi durumlar komşularınız tarafından fark edilir. Genelde komşular tarafından fark edilen bu durum bazen sorunlara yol açarken aslında firmamızın çalışanları sayesinde çok kolay tespit edilmekte ve onarılmaktadır. Eskiden evinizde su kaçağı belirtileri oluştuktan sonra kırılmadık yer bırakılmazdı. Ancak şimdi son teknolojik cihazlar sayesinde noktasal olarak su kaçağını tespit ediyor ve kolayca onarımı sağlanıyor. Karşılaştığınız belirtiler sonucunda paranızın boşa akmaması için bizleri arayarak su kaçağınızı tespit ve onarmamızı sağlayabilirisiniz.

Su kaçakları sadece temiz su giderinde değil pis su giderlerinde de meydana gelmektedir. Özellikle pis su giderinde kendini gösteren su kaçağı belirtileri evinizi zamanla yaşanmaz hale getirecekken bu kaçakların önlenmesi için çağıracağınız ekibin kullandığı yöntemi sorup öğrenmenizde fayda vardır. Kullanılan yöntemlerin sağlıklı olup olmadığını önceden öğrenerek, evinizin zarar görmesini engellemiş olursunuz. Evinize çağıracağınız tesisatçıların güvenilir olması sizler için son derece önemli bir konudur. Çünkü çevrenizde sadece para kazanmak için bu işi yapan birçok ekip vardır. Kalite ve güven konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınız firmamız ile dilediğiniz an irtibata geçebilir, güvenli hizmete sahip olabilirsiniz. Son sistem bütün teknolojik cihazların bulunduğu firmamız için müşteri memnuniyeti her zaman ön plandadır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X