Su Kaçağı Belirtileri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Su kaçakları önceden gerçekleşebildiği gibi sonradan da görülebilmektedir. Beton üzerinde meydana gelen su kaçakları, musluk kapalıyken tesisat borusundan ve zemin altından gelen su sesi ile kendini belli etmektedir.

Duvarlarınızda veya tavanlarda ıslaklık görüyorsanız mutlaka dikkate alın. Tamiri ertelenen su kaçakları daha fazla masraf etmenize sebep olabilmektedir.

duvarda su kaçağı belirtileri
tavanda su kaçağı belirtileri

Evinizde küf oluşumu ve rutubetlenme söz konusu ise, su kaçağının olduğunu anlayabilirsiniz. Faturalarda son zamanlarda meydana gelen normal dışı artış bedelleri bu belirtilerin içinde yer alıyor. Sizlere vereceğimiz bilgilerle evde su kaçağı belirtileri var mı diye kendi kontrollerinizi yapabilir, daha sonra yetkili servisimizi arayarak yardım isteyebilirsiniz. İlk olarak su kullanımını durdurun, musluk ve sifon vanalarını kapatın. Su saatinizi kontrol edin birkaç dakika sonra tekrar kontrol edin. Eğer rakamlarda bir değişiklik söz konusu ise temiz su tesisatı kaçağınız var demektir.

Su Kaçakları Nasıl Anlaşılır?

Binalarda ara sıra görülen su sızıntıları kirli su kaçaklarının olduğuna işarettir. Kombi suyunda görülen eksilmeler, evinizin duvarlarında kabarma ve karartı sorunlarını ortaya çıkarabilir. Su kaçağı kendini gizleyerek hemen ortaya çıkmayabilir ve bu yüzden anlaşılması zor bir hale dönüşür. Temiz veya pis su giderlerinden, borulardan, kalorifer tesisatlarından oluşan su kaçağının üstesinden kolayca gelmek firmamız sayesinde mümkündür.

pis su borusu su damlatıyor
kamerayla boru içerisini görüntüleme

Temiz su tesisatında oluşan su kaçakları akustik dinleme aletiyle dinlenir ve nokta atışı tespit yapılır. Temiz suda tek fayans kırarak arızalı bölgeye ulaşılır ve bu sayede ekstra masraflarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Pis su giderlerinde conta sıyırması, kırılma ve çatlama gibi sorunlar kamerayla görüntü alınarak bölgesel olarak tespit edilir. Pimaşlar kamerayla görüntülenir ve boru içerisinde sıkıntılı olan bölgeler sizlere gösterilir.

Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?

Günümüzün modern bilgisayarlı ses dinleme ve kameralı görüntüleme cihazları ile su kaçağı oluşan yer kolaylıkla kısa sürede bulunmaktadır. Su kaçağı nedeniyle duvarlarda meydana gelen kabarma, dökülme ve ıslaklık gibi durumlar komşularınız tarafından hemen fark edilir. Eskiden evinizde su kaçağı belirtileri oluştuktan sonra arızayı bulmak için kırılmadık yer bırakılmazdı. Şimdilerde ise son teknoloji cihazlar sayesinde noktasal olarak su kaçağını tespit ediyor ve kolayca onarımı gerçekleştiriyoruz.

pis su borusu su damlatıyor
cihazla kırmadan su sızıntısı tespiti

Su kaçakları sadece temiz su tesisatında değil, aynı zamanda pis su giderlerinde de meydana gelebilmektedir. Özellikle pis su giderinde kendini gösteren su sızıntısı belirtileri evinizi zamanla yaşanmaz hale getirecekken bu kaçakların önlenmesi için çağıracağınız ekibin kullandığı yöntemi sorup öğrenmenizde fayda vardır. Kullanılan yöntemlerin sağlıklı olup olmadığını önceden öğrenerek, evinizin zarar görmesini engellemiş olursunuz.

Evinize çağıracağınız tesisatçıların güvenilir olması son derece önemlidir. Çünkü çevrenizde sadece para kazanmak için bu işi yapan birçok ekip vardır. Kalite ve güven konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınız firmamız ile dilediğiniz an irtibata geçebilir, güvenli hizmete sahip olabilirsiniz. Son sistem bütün teknolojik cihazların bulunduğu firmamız için müşteri memnuniyeti her zaman ön plandadır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X