Zeminde Su Birikiyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Yer döşemelerinin altında bulunan borulardaki sızıntılar ve duvarda çatlaklar görüldüğünde zeminden su sızdığı anlaşılabilmektedir. Göz ile fark edemediğiniz su kaçaklarını faturanız yüksek geldiğinde fazla tüketim miktarını görünce bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz.

Zeminde su mu birikiyor? daha fazla vakit kaybetmeyin hemen bizi arayın. İstanbul’un bütün ilçelerine 45 dakikada servis göndermekteyiz.

Halının altında oluşan küf ve rutubetlenme, döşemenin altından geçen borularda sızıntı olduğunu bizlere göstermektedir. Batarya ve musluk kapalıyken, tesisat borusundan gelen akan su sesi, yer döşemesinin altında su kaçağı olduğunun belirtisidir.

banyodan su taşması
su-borusu-patlamasi

Zeminde Su Birikmesinin Sebepleri

  • Su tesisatının patlaması ve zeminde su birikmesi,
  • Yer altı kaynak suyunun betondan zemine çıkması,
  • Pis su borusunda meydana gelen kırık ve çatlak,
  • Gider tesisatında meydana gelen tıkanıklıklar,
  • Kanalizasyonda tıkanıklık oluşması ve suyu geri vermesi,

Son Teknoloji Cihazlarla Su Kaçaklarını Tespit Ediyoruz

Eskiden kırma ve dökme yöntemleri ile su tesisatında meydana gelen problemler keşfedilirdi ancak günümüzde tahmini işlemlere ve gereksiz kırma dökme işlemlerine yer verilmemektedir. Su sızıntısı veya tıkanıklık problemleri kameralı sistemlerle görüntülenerek bölgesel tespit edilir, temiz su tesisatında fayans altında meydana gelen sorunlar ise noktasal olarak yeri tespit edilmektedir. Gider açma çalışmalarında işlem sonrasında firmamız tarafından kamerayla görüntüleme işlemi yapılarak tesisatta meydana gelen tıkanıklığın sebebi sizlere mutlaka açıklanmaktadır.

su borusunda kaçak tespiti yapan firma
kameralı robotla su kaçağı bulma

Borular Patladığında Zeminde Su Birikmesine Sebep Olur

Patlayan ve hasar gören su tesisatı boruları zeminde birikerek ıslaklığa sebep olur ve böylelikle zeminde su birikiyor demeye başlarız. Mutfak tezgahı altında fayans zeminlerinde bu ıslaklık çok fazla görülmektedir. Fayans üzerinden su çıktığını gördüğünüz zaman ilk olarak tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Çünkü kapalı devre sistemlerinde meydana gelen problemlerde fayans üzerinde belirti gösterir.

su borusu patladi zeminde su birikiyor
su tesisatı borusu patlarsa zemine su birikir

Hasar gören pis su tesisatlarında ise firmamızın son teknoloji harikası olarak kullandığı pis su gideri görüntüleme kameralarıyla bölgesel olarak yer tespiti yapılmaktadır. Pis su tesisatı içerisinde kırık, çatlak veya conta sıyrıkları kolay bir şekilde tespit edilmektedir.

Su tesisatında kaçak tespit etmek geçmişten günümüze kadar kolaylaşmıştır. Temiz su tesisatı patladığı durumlarda arızalı olan bölgeler nokta atışı olarak yeri belirlenir böylelikle tek fayansla arıza tespit edilir.

Pis Su Giderleri Tıkandığında Zeminde Su Birikmesine Sebep Olur

Zemine su çıkmasının bir diğer sebebi ise borularda meydana gelen tıkanıklık problemidir. Borunun ek yerlerinde bir araya gelerek toplanan maddeler suyun akışına engel olmaktadır. Suyun akışına engel olan maddeler ise yolu kapatarak suyun geri taşmasına sebep olur. Boru tıkanıklıklarında sorunu halletmek daha kolaydır çünkü evinizde uygulayabileceğiniz gider açma yöntemleri sayesinde tıkanıklıklar kısa sürede açılmaktadır. Tıkanıklık açmak için kullanılan lavabo aç kimyasalları tesisata zarar vererek sızıntılara sebep olabilir, bu nedenle kimyasal kullanmadan tıkanıklık açmaya özen göstermelisiniz .

Tıkalı boruları açmak için firmamız robot kullanarak tesisata zarar vermeden tıkanıklık sorunlarını halletmektedir.

tıkanıklık zeminde su birikmesine sebep olur mu
zeminde su birikiyor

Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan firmamız en iyi önde gelen firma haline gelerek, garantili hizmet anlayışı sunmaktadır. Su kaçakları veya gider tıkanıklıkları için son teknoloji ekipmanlar kullanılarak, eskiden uzun süren işlemler şimdilerde ise maksimum 45 dakika içerisinde çözüme ulaştırılmaktadır. Kaliteli ve garantili tesisat hizmeti için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X