Mutfak Tezgahı Altından Su Çıkıyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Mutfak, evlerin en önemli alanlarından birisidir. Mutfaklarda oluşan su kaçakları, bir ev hanımının bütün işlerinin aksamasına neden olabilir.

Su tesisatında meydana gelen arızalar, yaşam boyunca sürekli olarak görüleceğinden ötürü, kişilere tavsiyemiz panik yapmadan alanında uzman bir ekiple iletişime geçmeli ve arıza büyümeden tedbiri bir an önce alınmalıdır. Mutfaklarda görülen arızalar ele alındığında birçoğunun kullanıcı hatasından dolayı olduğu tespit edilmiştir. Çünkü yemeklerden sonra tabaklarda kalan yemek atıkları çöp yerine lavaboya dökülmesi, bir süre sonra mutfak gideri içinde yağ ve atık birikiminin katılaşması ve buna bağlantılı şekilde gideri tıkayacağı gibi borunun içine yapacağı basınçtan dolayı pimaş borusunu çatlatma ihtimali yüksektir.

Su Tesisatında Kaçak Olduğunu Nasıl Anlarım?

mutfak tezgahı altından su çıkıyor
mutfak tezgahı su kaçağı olduğu nasıl anlaşılır
  • Su saatini kontrol edin, eğer sürekli dönüyorsa temiz suda kaçak var demektir,
  • Mutfak duvarının veya tezgahın etrafında ıslaklık var mı gözlemleyin,
  • Alt katın tavanında sürekli kirli su olup olmadığına bakın
  • Fayansların üzeri sürekli ıslak kalıyor mu gözlemleyin,

Lavabo altında yer alan sıcak, soğuk su tahliye borularının yıpranmış olması borunun patlamasına ve mutfağı su basmasına neden olabilir. Böyle bir durumda suyun mutfak alanına dolmaması için hemen dairenin vanalarını kapatmanız gerekir. Biraz tesisat işlerinden anlayan kişiler bu boruları yenisini temin ederek kendileri değiştirebilirler ancak doğru şekilde bağlayıp, gerektiği kadar sıkmadıkları zaman boru yeniden patlayabilir. Bu yüzden garantili bir işçilik yapılması adına tesisat sıkıntılarında uzman kişilerden destek almak daha yerinde bir hareket olacaktır. Mutfak alanının pis su giderlerinde oluşan su kaçakları, uzman bir ekibin kullanmış olduğu pimaş görüntüleme kamerası ile boru içerisinin durumu net olarak görüldüğünden arızanın tespiti oldukça kolaylaşmıştır.

Giderde Tıkanıklık Olduğunu Nasıl Anlarım?

mutfak gideri tıkalı su geri taşıyor
borudan su taşıyor tıkanıklık açma
  • Lavabodan döktüğünüz su ileriye gitmeyip geri taşıyorsa,
  • Lavabo hortumunu kontrol edin köşelerden su sızdırıyorsa boru tıkanmıştır demektir,
  • Lavabo hortumunu kontrol edin, eğer boruya çok fazla ileriye gönderilmişse suyun taşmasına sebep olur,

Pis su giderlerinde tıkanma olduğunda su geri taşmaya başlar. Mutfak lavabosunda tıkanıklık olduğunu anladığınız zaman kullanımı durdurun ve daha fazla su dökmeyin. Evinizde kendi başınıza denediğiniz kimyasal ilaçla tıkanıklık açma çalışmaları çoğu zaman işe yaramaz. Lavabo açıcılar tesisata zarar vererek mutfak tezgahı altından su sızmasına neden olabilmektedir.

Su Kaçaklarını Tespit Ediyor, Tıkalı Borularınızı Açıyoruz!

mutfak gideri tıkalı su geri taşıyor
lavabo açan tesisatçı istanbul

Son teknoloji cihazlarla sizlere sıhhi tesisat alanında hizmet veren firmamız, teknolojinin tüm yeniliklerine sahip ve profesyonel çalışma sistemiyle arızaları sorunsuz bir şekilde çözmektedir. Ev ya da iş yerlerinin çekilmez çilesi haline dönen tesisat arızaları, şimdilerde teknoloji sayesinde sorunun ana temeline ulaşmak oldukça basit ve kalıcı çözümler üretilebilmektedir. Bu nedenle yaşadığınız problemi gözünüzde büyütmemeli ve uzman yardımıyla kısa sürede sorunun ortadan kalkacağını bilmelisiniz. Piyasa üzerinde her ne kadar amatör çalışan tesisat toplulukları olsa da sizler çalışmak istediğiniz firmanın geçmişini ve referanslarını kontrol ederek kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Bizler mutfaklarda meydana gelen su kaçağı olsun, diğer tüm arıza çeşitleri olsun, her birinde yeterli deneyime sahip eğitimli personel ekibinden oluşuyor olmamız, bugün sizlere rahatlıkla yaptığımız işe garanti verme güvenini bizlere sağlamıştır. Sizlerde içiniz rahat şekilde bizlere güvenebilir ve garanti kapsamında sunduğumuz hizmetlerden yararlanarak hem maddi hemde manevi kazanç sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X