İstenilen Hizmet
Tıkalı boru açma
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
%90
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Lavabo Açıcı Kullanarak Tıkanıklık Açma

Yazı boyutunu değiştirmek için kaydırın veya üstüne tıklayın.

Başta mutfak lavabosu olmak üzere banyo ve tuvalet lavabolarında zaman içinde suyun gidişatında ağırlaşma görülür ve ev hanımları direk olarak herhangi bir satış noktasından aldığı kimyasal ilaç olan lavabo açıcı ile lavabo tıkanıklığını açar. Lavabo açıcılar genellikle toz veya küçük boncuk şeklinde olur ve lavabo gider ağzına bir paket ilaç boşaltıldıktan sonra üzerine bir miktar sıcak su dökülür ve lavabonun açılması sağlanmış olur. Kimyasal kullanarak yapılan tıkanıklık açma işleminin sadece geçici bir yöntem olduğunu unutmayın.

mutfak gideri tıkalı su geri taşıyor
kamera ile lavabo gideri görüntüleme

Lavabo açıcılar tıkanıklık için kesin bir çözüm olmuş olsaydı, her ay lavabonuzda suyun gidişinde yavaşlama olmaz ve bir defa yaptığınız ilaç yönteminden sonra lavabo tıkanmazdı.

Lavabo Kimyasalı Kullanarak Tıkanıklık Açmaya Çalışmak

Lavabo tıkanıklığı açmak için sürekli kimyasal ilaç alıp para ödemektense, bir defaya mahsus olmak üzere pis su atık gideri tıkanıklığını robot cihaz ile açtırıp, ardından gider temizliği yaptırdığınızda, uzun bir süre giderde tıkanma sorunlarıyla karşılaşmazsınız.

Toz Halinde Üretilen Lavabo Açıcılar Nasıl Kullanılır?
Toz halinde üretilen lavabo açıcıları kullanmadan önce bütün güvenlik önlemlerini aldığınızdan emin olmalısınız. Eldiven ve koruyucu gözlük kullanmanız halinde olası zararları önlemiş olacaksınız. Güvenlik önlemleri alındıktan sonra sıcak suya ihtiyacınız vardır. Suyun sıcaklığı ne kadar yüksek olursa o kadar etkili sonuçlar alabileceksiniz.

Suyu kaynattıktan sonra lavabo açıcı tozu, lavaboya 1 paket halinde boşaltın ve ardından bol bol sıcak su dökerek boruların temizliğini sağlayın.

Not: Kaynayan suyu lavaboya dökerken yavaş ve dikkatli olmalısınız aksi takdirde üstünüze sıçrayabilir. Oluşabilecek her türlü zararlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

Sıvı Olarak Üretilen Lavabo Açıcılar Nasıl Kullanılır?
Kullanımı en pratik olan kimyasallar sıvı olarak üretilenlerdir. Ekstra su ısıtmaya gerek kalmadan kolay bir şekilde kullanılabilir ancak bu sıvılarda toz halinde üretilen sıvılar kadar tehlikelidir. Kullanıma başlamadan önce mutlaka eldiven ve maske temin etmenizde fayda vardır. Lavabo açma sıvısını yavaşça ve az olmak şartıyla dökün eğer tıkanıklık zor yerde değilse kullandığınız kimyasal tıkanıklığı açacaktır.

lavabo açma kimyasalı -1
lavabo açma kimyasalı -1
lavabo açma kimyasalı -2
lavabo açma kimyasalı -3

Lavabo Kimyasalı Kullanmanın Tesisata Verdiği Zararlar

kimyasal ilacın boruya zarar vermesi
lavabo aç zararları

  • Boru içinde lastik contaları erir ve su sızdırmasına sebep olur,
  • Pimaşların dayanıklılığını azalır ve boru incelmeye başlar,
  • Pimaşlar erir ve kolay bir şekilde kırılabilir,

Pimaş borularında tıkanıklığa bağlı bir tahribat oluşmuş ise, bu aşamada hasarlı borunun tadilat edilmesi gerekmektedir. Uzman personellerimiz lavabo açma sıvısının, tesisata verdiği zararları boru üzerinden küçük bir giriş açar ve bu aralıktan hasarlı boruyu onararak, tesisatı eski haline geri çevirir. Gördüğünüz üzere sizlerin lavabo açıcı ile giderilecek basit olarak düşündüğünüz bir tıkanıklığın altından oldukça ciddi problemler çıkabilmektedir. İleride daha büyük sorunlarla karşılaşmamak adına profesyonel bir yardım almanız en mantıklı hareket olacaktır.

Boruya Zarar Vermeden Tıkalı Lavabolarını Açıyoruz

kameralı robotla lavabo açma
kameralı lavabo tıkanıklığı açma

Robot makineler kullanılarak günümüzde tıkanıklık açma işlemleri zahmetsiz bir şekilde giderilmeye başlamıştır. Tıkalı olan lavabo giderinize uygun yerden alet gönderilir ve tıkanıklık problemleri ortadan kaldırılır. Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma konusunda profesyonel olarak sağlamış olduğumuz bu hizmet sayesinde, lavabo açıcı kullanarak tesisata zarar vermek zorunda kalmazsınız.

Lavabo tıkanıklıkları açıldıktan sonra, tesisatta herhangi bir arıza olup olmadığı sizlere kamera ile gösterilmektedir. Bu sayede tıkanıklık sonrasında alınabilecek önlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Günün her saatinde Tufan Tesisat firmasının web sitesinden online olarak arıza bildirimi yapabilirsiniz veya iletişim numaralarından yetkili birime ulaşıp, arıza hakkında bilgi ve teknik servis desteği alabilirsiniz. Kırmadan tıkalı lavabo açtırma işlemleri için firmamıza güvenebilirsiniz.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, %100,00)
Diğer hizmetlerimizi incelediniz mi?


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.